Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36 hetes kismama vagyok és...

36 hetes kismama vagyok és rettegek a szüléstől, főleg a kitolástól. Eddig mindenki azt mondta a kitolás már könnyebb, mégis a videókon azt látom a nők akkor ordítanak a legjobban. Ez miért van?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 7. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Egyik része se kellemes, de valahogyan biztosan ki fog jönni az a gyerek a hasadból. Szerintem ne nézegess szülős videókat. Foglalkozz mással. Szülés után hidd el rengeteg dolog lesz a gyerekkel, inkább arra készülj fel.
2016. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Az internetet tulajdonképen be kéne tiltani. Meg a jóakaratú észosztó ismerősöket is.


Bármit keresel, nézel, olvasol, hallasz úgyis vagy a legrosszabb legborzasztóbb dolgokkal találkozol, és/vagy a legcsúcsszuperebb emberekkel akik felülmúlthatatlanok. A lényeg, hogy így is úgy is sz.rul fogod utána érezni magad.


Nyilván a tizede sem igaz semminek...

2016. ápr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is a kitolás a legkönnyebb rész, valóban. Én ott szinte semmilyen fájdalmat nem érzetem, előtte a fájások brutálisak voltak, na meg a varrás sem volt egy leányálom. Nem tudom egyébként, a videón miért ordítanak, nekem nem volt ordíthatnékom.
2016. ápr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Friss élményem (most szültem a másodikat) megerősített benne, hogy a kitolás, bár irtó nehéz munka, már közel se fáj úgy, mint a vajúdás. Ott csak elszenveded a fájdalmat, de nem tudsz ellene tenni, kitoláskor meg már aktívan "dolgozol", az ordítást meg inkább úgy képzeld el, mint mikor a súlyemelő ordít a nagy megerőltetés miatt. Ne aggódj, nem csak horrorszülések vannak, csak azokat szeretik mesélni, hangoztatni. Fontos, hogy fejben ott legyél, befelé figyelj, ne rettegj, ne aggódj, meg fogod tudni csinálni, és ripsz-ropsz elfelejted a fájdalmat.
2016. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Igen, ahogy az utolsó írja, a kitolási szakban inkább csak a feszítő érzés rossz, és erős nyomási ingert érzel. A tolófájások előtti utolsó fájások sokkal kellemetlenebbek voltak, mint a kitolási szak.

A másik meg, hogy másnap már nem is fogsz emlékezni a fájdalomra, mert a babád fogja lekötni minden figyelmedet.

2016. ápr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a bíztatást és a tapasztalatokat, igyekszem pozitívan hozzáállni, meg kell csinálni :).
2016. ápr. 7. 16:25
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

2 szülésből 2-nél egyàltalàn nem volt igényem arra, hogy a hangomat kiengedjem, egészen a tolófàjàsokig, na, ott màr nem voltam csendben, bàr az ordìtàstól messze volt a dolog. Ez sem tartott sokàig, csak addig, amìg nem nyomtattam (a folyosón pottyant volna ki a gyerek).Ahogy feltettek az àgyra, és kaptam az instrukciókat, hogy mikor fújjam ki a levegőt nyomàs helyett (gàtvédelem miatt), vagy mikor nyomjak, màr nem is volt lehetőségem kiabàlni. De amúgy nekem is a kitolàs fàjt leginkàbb, a feszìtő érzés miatt, és ekkor voltak a legerősebb görcseim. Első babànàl is ez volt a legrosszabb rész, csak ott gyorsabb volt, mert vàgtak. Itt is az első tolónàl jött ki a hangom először -előtte és utàna nem, erre jelent még rögtön az orvosom+szülésznő.


Szerintem ne félj, amikor benne van az ember, nem annyira gàz, kívülről nézni sokkal ijesztőbb. Sokat segìt-legalàbbis nekem, ha tudom, hogy mikor miért történik. Mi jön utàna. Szóval kérdeztem ott amit lehetett, ill. előtte sokat olvastam, tàjékozódtam, persze szàmbavéve a lehetőséget, hogy lesznek nehéz részek.


Bàrmikor szülnék újra, szülés utàn is rögtön ezt mondtam.

2016. ápr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem a kitolás rosszabb volt, mint a vajúdás, bár ahogy látom, ezzel kisebbségben vagyok. A vajúdás nekem is fájt ugyan, de abszolút bírható volt. A kitolás meg nem fájt igazán, hanem piszok nehéz és megerőltető volt.


De ha ez megnyugtat, ott a szülőágyon már azt mondtam, hogy ha nem lenne gátmetszés (sajnos volt), akár azonnal szülném a következőt, szóval simán ki lehet bírni. :)

2016. ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem feltéenül azért ordítanak, mert akkor fáj, hanem mert erőlködnek, nekem is a vajúdás volt a kemény, a kitolás jobb. Ina May Gaskin Útmutató a szüléshez c könyvét ajánlom, van filmje is, most nemjut eszembe a címe, fent van neten, érdemes megnézni. Nem minden szülés áll ordításból.
2016. ápr. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo, ha beindulnak a fajasok, az a legjobb, ha a fajas idejere teljesen elereszted magad, ellazitod magad. Ha ez sikerul, elobb vegzel. Ha beszoritod/feszited magad a fajas miatt, nem fogsz tagulni olyan gyorsan. Tudom, konnyu ezt mondani, nekem is csak a masodik gyereknel sikerult :) Sok sikert! S persze, fajni fog nagyon, de had emlitsem meg amit ismerosom halott a varoban: kicsusszán, mint a hálácská :)
2016. ápr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!