Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen módon hoztátok világra...

Milyen módon hoztátok világra a kisbabátokat és hogy esett a legjobban a vajúdás?

Figyelt kérdés

Vízben, állva, szülőszéken, guggolva, fekve...?

Aki labdán vajúdott (vagy azt is próbálta), annak mi a véleménye jobban?


Hamarosan megszületik a kisbabánk, sok alternatíva van magára a vajúdásra és a kitolásra is, de érdekel, hogy kinek mi jött be és mik a tapasztalatok.

Izgalmamban már nem tudok min gondolkozni...


Ha válaszoltok, azt köszönöm szépen!



2018. dec. 28. 16:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mi a véleménye róla*, elírtam.
2018. dec. 28. 16:35
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Természetesen, gátvédelemmel.

A vajúdás alatt a szülőágyon feküdtem mert nekem így esett jól. Próbáltam labdán de rossz volt, állva de összerántott guggolásba a fájdalom vízre meg (ugyan úgy terveztem) a legkevésbé sem vágytam. Kitolás szintén a szülőágyon, a térdem alatt fogtam a saját lábam és nekem ez szuper volt így.

Vicces módon manapság pont ezt divat szídni ha valakit a szülőágyra “kényszerítenek” de nekem így volt a legjobb. :)

2018. dec. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Szülőágyon

Térdelve/ négykézláb


Kitolás komplikáció volt


Kengyelbe, de az ágy megdöntve h a geavitációs segítsen

Hasból könyökölték, vákuummal húzták ki



Volt kádam labdám


Őszintén szólva abban a helyzetben, amikor egy tusolásra bíztattak legszívesebben a pololba kívántam az ötletgazdát...

Pedig nem számított a vajúdásom nehéznek

2018. dec. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Kadban vajudtam allva ulve negykezlab majd allva szultem felvaltva szuloszek allva de allva ereztem erosnek magam.

Minden termeszetesen zajlott gatvedelem abbol allt hagytak sajat tempoban sajat pozban vajudni es szulni

Serules nulla 4350g

2018. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Magától indult mindkét szülésem. Amíg bírtam járkáltam, úgy éreztem a legelviselhetőbbnek a fájásokat. Az utolsó 1-1,5 órában már csak feküdni bírtam.
2018. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pont hogy feküdni nem bírtam. Mindig csak akkor szenvedtem fel magam az ágyra, amikor jött a doki vizsgálni. Labdán ültem végig, nekem az vált be. De látod, mindenkinek más.
2018. dec. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jól esett a meleg zuhany a hasamnak, de volt a zuhanyzóban szék. Az utolsó órát viszont már csak oldalt fekve bírtam ki, az ágy vasát markolászva.
2018. dec. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
En csak gázzal bírtam. Nagggggyon nem bírom a hasi fajdalmat.. :/ Se fekve, se ülve, se labdan, se vízben... Sehogy. Na jó ha lehet választani fekve. De én lepkefing vagyok hasi fajdalmak terén. Egyszerűen nem bírom.. A kitolas megkonnyebbules volt, pedig nagyon feszített, de legalabb mar nem a hasam fajt :D voltak komplikációk, nem reszletezem, szoval ott hiaba is lettek volna elkepzeleseim, elegge hosszura is nyúlt, nem sok híja volt a műtétnek.. de csak kijott a kis ordogfioka :D Viszont nekem, hiaba elvileg a kitolasnak kellett volna rosszabbnak lennie a sok beavatkozas miatt, en megis a vajudast éltem meg iszonyatoskent, amíg nem adtak gázt. Szóval látod, kinek mi. Könnyű szülést
2018. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%

Lepontozas ? Wtf ??

Miert ?

2018. dec. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem labda!!! A legjobb!!!

7éve szültem a nagy fiam, volt kád, zuhany, bordásfal és a vége felé labda. Megváltás volt. Gyorsabban is tágultam és a rugózás közben kevésbé fájt. 2 hetes a kis fiam, ott nem sokkal az erős fájások beindulása után kértem a labdát. Sokkal jobb volt. :)

Úgy csináltam, amikor jöttek a fájások elkezdtem rugózni és nagy levegőket vettem az orromon és kifújtam a számon. A légzésre és rugózásra próbáltam figyelni. Amíg nem volt fájás körbe-körbe ringatóztam a labdán.

2018. dec. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!