Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit lehet tenni szülészeti...

Mit lehet tenni szülészeti erőszak ellen?

Figyelt kérdés
Most még nem, de később majd szeretnénk babát a párommal, viszont nagyon sokat hallottam a szülészeti erőszakról, és nem akarom, hogy olyat tegyenek velem, amire nincsen feltétlenül szükség, és nem is akarom. Hogyan lehet ezellen védekezni? Csak komoly válaszokat szeretnék, a trollkodni vágyók keressenek másik kérdést.

2022. jún. 26. 08:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
90%
Keresel olyan magánklinikát, ahol biztos vagy abban, hogy csak azt teszik, ami szükséges.
2022. jún. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
44%
Úgy, hogy te és a kísérőd felkészültök a jogaidból. Írhatsz szülési tervet is. Viszont ez mind nem garantálja. Biztonságot a szülészeti erőszaktól sajnos csak a magánellátás vagy az otthonszülés ad.
2022. jún. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
83%

Kommunikációval. Szülésnél meg lehet beszélni a szülésznővel mit nem akarsz. Aztán majd a helyzet hozza mi tud ebbőp megvalósulni.

Én is így álltam hozzá, aztán lett egy indított, traumatikus szülésem. brutális kézzel tágításokkal. Szóval az egész szülésem egy nagy erőszak volt, amit sz*rul éltem meg, de az indítás miatt nem igen volt más lehetőségem, max a császár. Egyszerűen 2 perces fájásokkal sem tágultam jó ütemben, szóval mondhatnánk, hogy muszáj volt, de mivel nem vagyok szakember, ez sosem fog kiderülni.

Amit tehetsz még, hogy magánban szülsz és háborítatlan szülési csomagot választasz. Illetve meg is beszéled a dokival, hogy mit nem akarsz.

2022. jún. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
34%

mert így több pénz jár nekik


Egy császár már jó ideje veszteséget hoz a kórháznak. Több pont, mint egy hüvelyi szülés, de a kórház is többet költ rá, és nem nyer semmit. Csak az ilyenek fejében, mint te vagy


Szerintem végezd el az orvosit, a rezidensképzést, szakorvosit, aztán nyugodtan bíráld felül őket...

2022. jún. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
67%

4. te azt honnan tudod hogy nem lenne szükség? ott voltál? képzett szakember vagy? netán csak úgy gondolod?

egy orvos sem azért végez gátmetszést mert arra élvez hanem mert úgy látja biztonságosnak. jobb repedni? minden bizonnyal… 🤦🏼‍♀️

2022. jún. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is a legjobb egy magánkórház. Vagy remélhetőleg hamarosan újra lehet majd orvost,szülésznőt fogadni és akkor velük át lehet beszélni mit szeretnél.

Én márciusban szültem és még azóta is a hatása alatt vagyok. 26 óra vajúdás után sürgősségi császár lett, ahol belevágtak a babám szemöldökébe, a császár sebem pedig olyan "jól sikerült",hogy a napokban nyitották vissza másodjára.

Talán ha a vajúdás alatt nem csak 3 óránként éppen benéz hozzám valaki és nagy könyörögve kienged a mosdóba, akkor talán nem kellett volna kapkodni és nem ez lenne a vége...

2022. jún. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
58%
Jelenleg szabad kórház választás van, ezért én egy számomra szimpatikus kórházat választanék ki a helyedben, ha pl. fontos számodra a természetes szülés a Szent Imrét ajánlom, mert ott nagyon természetes szülés pártiak. De bármi preferenciád van, arra fogsz találni kórházat, arra figyelj majd oda, hogy a fontosabb vizsgálatokra odamenj, és egy a kórház dokijához járj terhesgondozásra, akkor baj tényleg nem lehet. De nekem amúgy eddig 4 szülész-nőgyógyász mondta, hogy ott szülök ahol csak akarok, de itt a gyk-n más a vélemény nem tudom miért.
2022. jún. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
78%

Lehet készíteni szülési tervet, de azért ne úgy képzeld el, hogy odamegy majd a szülésznő meg a doki és azt mondják, hogy na kismama most el fogunk végezni magán egy halom felesleges dolgot. Mikor nekem kötötték be az oxitocint rákérdeztem miért és adott rá magyarázatot. Az más kérdés, hogy mennyire volt valid a magyarázat, de nem azt mondta, hogy mert olyan kedve van, hanem hogy ne gyengüljenek a fájásaim. Most én civilként nem tudom ez mennyire volt nálam valós veszély vagy sem. Lehet tényleg gyengültek volna, lehet nem. Én bíztam a szülésznőben és az orvosban, amit javasoltak én elfogadtam és szerencsére nem éltem meg rosszul a szülésemet pedig volt oxi, érzéstelenítő és gátmetszés is. Az is tény, hogy tök kedvesek voltak, nem csináltak semmit durván és tudom, hogy sajnos vannak állatok is, akik elég durvák szegény kismamákkal mind szóban, mint tettben.

Fel tudsz készülni valamennyire és lehetsz határozott, esetleg tényleg választhatsz magánklinikát, ha abban jobban bízol.

2022. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
91%
Magánkórházra elkezdesz gyűjteni.
2022. jún. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, mennyire vagy képzett szülészetből? El tudod dönteni, mi szükséges és mi nem?

Na látod.

2022. jún. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!