Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor kötelező a beöntés...

Szüléskor kötelező a beöntés vagy választható?

Figyelt kérdés

2022. jún. 30. 15:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%

"7 😅 én most elképzeltem ahogy két fájás között kérem a szülésznőt, "


Éppenséggel én pont így rimánkodtam érte, ahogy a borotválásért is.

Első gyereknél automatikusan leborotváltak teljesen és kaptam beöntést és őszintén: jól esett. A beöntés azért, mert egyszerűen meglepően jól esett megkönnyebbülni, mert előtte a fájások kellemetlenül mozgatták a beleimet is és utána ez megszűnt.

A borotválás meg azért, mert nem volt alkalmam előtte és szülés után könnyebb volt a csupasz területet kezelgetni.

Erre: második gyereknél kérésre se adtak beöntést és a borotválást is "megtagadták", pedig ugyanaz a kórház volt, csak 3 évvel később.

2022. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is jó volt a beöntés bármilyen hülyén is hangzik. Sosem értem miért ez a legnagyobb félelme sok kismamának. Annyira kifacsarják ott az embert női mivoltából, hogy ez kb. semmiség.

Nekem napok óta székrekedésem volt, a fájások sem segítettek rajta, hiába éreztem azt, hogy mennem kell wc-re, nem igazán alakult semmi. A szülésznő felajánlotta a beöntést, azt mondta erősítheti a fájásokat is, így szerinte minden szempontból pozitívan hatna. Nekem nagy megkönnyebbülés volt. Az is, hogy tudtam, hogy az, amit utána kiraktam, már nem a szülőágy végében landol a szülésznő előtt. :)

2022. jún. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Kúpot kaptam mindkét szülésem előtt.
2022. jún. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Beöntéstől nem kell félni, akkor az lesz a legkisebb bajod szerintem. Sajna először tinikoromban estem át rajta, de késöbb már nem tartottam tőle, mert felesleges.
2022. jún. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
60%
:) én ezek nélkül is szépen szólva "tisztultam" már a szülés előtt napokban, szóval biztosan nem könyörögtem vna érte.
2022. jún. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

Ahol én szültem, nem volt kötelező. Sőt, nálam csak annyit kérdeztek, hogy mikor volt utoljára székletem, a beöntést fel sem ajánlották.

A nővérem arra azért előtte figyelmeztetett, hogy ha kapnék beöntést, ne hagyjam el az első barna gyors után a tróntermet, hanem várjak még egy kicsit.

2022. jún. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk egyáltalán nincs.

Kúpot adnak,az kötelező

2022. júl. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
70%

okés 15-s, de nekem pl inditottak a 37.heten, igy én elfogadtam a beöntést, mert semmilyen tisztulás nincs...


szóval nem minden helyzet egyforma

2022. júl. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

A János kórházban megkérdezték, h adjanak-e. Én kértem.

Ettől függetlenül megtörtént a baleset szülés közben : )

2022. júl. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
82%

nem értem azt aki azt írja kötelező..


Emberek! SEMMI SEM KÖTELEZŐ! Olvassátok mar el az alapveto betegjogaitokat. Az, hogy valaki nem akar 'ellenkezni' a kórházi személyzettel, az nem egyenlő azzal, hogy kötelező!

2022. júl. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!