Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Szent Imre kórházban háborít...

A Szent Imre kórházban háborítatlanul is lehet szülni?

Figyelt kérdés
2022. júl. 8. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Mit akarsz kérdezni????
2022. júl. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az országban az egyik leghíresebb kórház arról, hogy háborîtatlanul szülnek ott a nők.


Nekem nem jött össze, de okkal..

2022. júl. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
csak háborítatlanul lehet
2022. júl. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon arra mennek, amikor császárt igazoló papírral bementem úgy néztek rám mintha bűn lenne a császár... el is mentem magánban,mert bizonygatták hogy ne akarjam megúszni a szülést jobb ha beindul a fájás ( ciszta van a fejemben, pont a fájás kellett elkerülni ). Szóval neked pont jó lenne.
2022. júl. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha lehet, akkor nem szeretnék fölösleges beavatkozásokat. Ahol én lakok, abban a kórházban pl. aki először szül, nem szülhet gátvédelemmel. Jó lenne, ha találnék olyan kórházat, ahol tényleg csak indokoltan avatkoznak be, hagyják, hogy minél természetesebb legyen a folyamat, és nem arra mennek, hogy minél gyorsabb és egyszerűbb legyen nekik..
2022. júl. 8. 20:19
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát nekem már órák óta olyan elviselhetetlen fájdalmam volt, hogy én kértem valahogy gyorsítsunk rajta, mielőtt elpusztulok. Hiába voltam 4 ujjnyira tágulva a méhszáj nem akart felszállni, így adtak oxitocint és onnan két óra további kínzó fájdalom után megszületett a lányom. Először szakadtam szanaszét, mert ahol szültem próbálják a gátvédelmet, de végül gátmetszés lett a vége. Én már olyan állapotban voltam akkor, hogy semmi nem érdekelt hol vágnak, hol nem, csak valahogy jöjjön ki belőlem. Szóval abban a helyzetben lehet az lesz a legkevesebb problémád, hogy vágni kell.
2022. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

A gátmetszés túl van lihegve.

Magánban szültem, nagyon támogatta a klinika a háborítatlan szülést.

Próbáltuk a gátvédfelmet, rengeteg fájást kellett visszatartani. De nem ment. Mondta az orvos h sajna nem lesz jó, vagy vág, vagy szakad.

Vágjon.

Na, az egy semmi volt. Nem éreztem szó szerint. Emiatt kínozták magam előtte??

A varrasra kaptam erzestelnitőt, azt se érzetem utána.

Varrat szedés nem volt, kipergő-felszívodó varrat volt.

Pár napig a terület érzékeny volt, de nem fajt, tudtam ülni, nem volt vészes. Meg amúgy, kijött ott egy fej, lehet amiatt eleve érzékeny lett volna, ha nincs a gátseb akkor is.


Hat hetes kontrollra teljesen helyre jött, ma már a helyet se látni.

2022. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ott szült nemrég barátnőm, és ő azt mondta nem erőltettek semmit. Én máshol szültem, szintén alig akartak közbeavatkozni, de utólag én is azt mondom, fogalmam sincs, miért retteg mindenki úgy a gátmetszéstől. Én egyáltalán nem éreztem, amikor csinálták, a varrást se. Bezzeg a fájások. Hát szerintem ha fognak egy kést, és direkt beleállítják a lábamba, lehet azt se érzem meg mellette. Tudom, hogy nehéz elhinni, de a fájások brutálisak és nagyon transzállapotba tudsz kerülni közben. Nem olyan, mint most a józan éned, hogy nyilván baromira fájna, ha most egy szikével megvágnának, ott ezek így teljesen mások lesznek.


De a kórházat mindenesetre nekem dicsérték, hogy jó.

2022. júl. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8


Amiatt mert tök egyéni.


Nem mondom, hogy kellemesek a fájások…

Transz állapot stb..

De a gátmetszéshet nekem meg sem kottyant.


A reccsenést is hallottam az égő fájdalom is megvan


Majdnem leugrottam az asztalról.


De!

Ha kell, akkor kell.

Engem csak az zavar, ha protokoll.

Miért?

Ha semmi nem indokolja, nem nyomják túl az oxytocint sem…


Nah mindegy.


Nekem egy olyan kórházban is sikerült háborítatlanul szülnöm, ahol elvileg nem szabad a póz választása és protokoll metszés is lett volna.

Egyszerűen megkértem indokolja meg a jelenlegi szülésnél miért kell( 2 fájás közt, igen)

“Hát mert előzőleg is volt és nagyobb a baba”

“Tudom, hogy a Dokror Úrbak nem volt ideje elolvasni, de az elsőhöz sem kellett volna, csak beszorult és vákuum extrakcióval lett meg, csak emiatt metszettek 1 cm sem.


Kötötték be az branült.

Mondtam, hogy semmut nem akarok, oxyt sem.

Nem kaptam.

Ha nem egyezel bele nem adnak.


De!!!!

Ehhez nagyon kèpben kell lenni.

Szerintem első szülés alkalmával lehetetlen.


Nem felülbîráltam őket, ezt fontos megjegyeznek, csak minden alkalommal megkérdőjeleztem és indokot kértem.


Egyébként az első Szent Imrés szülésemkor ezt kérès nélkül megkaptam.. pedig tényleg minden volt, amit nem akartam, de kellett sajnos. Másodlagos fájásgyengeségem és rövid köldökzsinór volt.

( kikönyöklés

Vákuum

Metszés

Oxy)

2022. júl. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8, miert is? Talan mert nem mindenkinek ugyanaz. 6,5 eve szultem, a mai napig emlekszem az ego fajdalomra, mikor belemvagtak, 4(!!) centis gob lett a helyen, vadhus nott rajta, hetekig ulni nem tudtam, nemhogy jarni. Ezert.
2022. okt. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!