Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Szent Imrében tényleg...

A Szent Imrében tényleg bunkók a program császárosokkal?

Figyelt kérdés
A Szent Imrében terveznék majd szülni (oda tartozom körzetileg), de mivel volt egy lézeres szemműtétem, eléggé benne van a pakliban, hogy császár lesz. Ezt még nem tudom biztosan, mert még a terhesség elején vagyok, majd kiderül. Csak olvastam, hogy a Szent Imre nagyon a természetes szülést támogatja, és hogy egyenesen bunkók a császárosokkal. Most így nem tudom mi legyen, mert lenne lehetőségem másik címre átjelentkezni, akkor a Honvéd kórházban tudnék szülni. Szerintetek melyik lenne a jobb? (A Szent Imrés Facebook csoportba beléptem, de nem sok császáros beszámolót látok, a Honvédesbe még nem fogadták el a jelentkezésem, szóval arról a kórházról nincs sok infóm).

2022. máj. 18. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Ezért címet változtatni?

Előre felkészülsz, hogy hogyan fogod kiosztani őket, ha bunkók. De szeretném hinni, hogy a döntő többség ott is kulturáltan és segítőkészen viszonyul a szülő nőkhöz.

És azt se tudom elképzelni, hogy aki egy császárossal bunkó, az olyan nagyon kedves lenne egy hüvelyi úton szülő nővel.

2022. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A valós tartózkodási helyem az a Honvéd kórházas lenne, csak ide eddig bizonyos okok miatt nem akartam bejelentkezni, most a szülés miatt gondolkoztam el csak ezen.

De bízom benne, hogy úgy lesz, ahogy írod. Alapvetően eddig sima nőgyógyászhoz is a Szent Imrébe jártam, teljesen változó a felhozatal, volt kedves orvos is, meg olyan is, aki úgy beszélt velem, hogy majdnem elsírtam magam. Úgyhogy ez biztos a szülészeten is a szerencsén múlik elsősorban. Csak azért ha már van ez a lehetőségem, hogy ebből a kettő kórházból "választhatok" próbálom felmérni a terepet.

2022. máj. 18. 14:04
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Értem.

De ugye a program-császár az olyan, mint a tervezett műtét? Vagyis a szabad orvosválasztás elve alapján eldöntheted, kit választasz, jól gondolom? Mert akkor így tudnál olyat választani, akivel már találkoztál és kedves volt veled.

Mostanában hogy működnek ezek a dolgok?

2022. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Már nincs szabad orvosválasztás szülésnél.
2022. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Szia

A kórházhoz nem tudok hozzá szolni de szerintem ha csak egy lézeres látásjavításod volt azzal simán szülhetsz.

Nekem cseréltek egy két dolgot a szemembe és még így se kaptam meg a nem szűlhetek papírt(bár én megoldottam máshogy)

2022. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
3 gyermeket szültem természetes úton. Nekem is volt lézeres szemműtétem, ami nem indokolja a programcsászárt.
2022. máj. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Hagyjuk már ezt h szem műtét után nincs hüvelyi szülés… az nem egy komoly beavatkozás, nem olyan jellegű szemészeti probléma, ami ezt indokolja.
2022. máj. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Semmi nem indokolja a császárt szemmutet esetén.
2022. máj. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem már volt egy császárom a Honvédban, még a szabad kórházválasztás idejében. 100%-ig meg voltam elégedve mindennel. Most várjuk a kistesót, lakcím szerint én is a Szent Imrébe tartoznék, de ott nem pcsm indok nekik a császárelőzmény... Úgyhigy ennyit a császárhoz való hozzáállásukról. Márpedig én ragaszkodom ehhez. Úgyhogy ideiglenes lakcímként bejelentkeztem ismerős 13. Kerületi lakásába, így ismét szülhetek a Honvédban.
2022. máj. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Itt (is) olvastam többször, hogy szemműtét miatt lett császár, gondolom a legtöbb kórháznak ez elég indok, hiszen arra kapnak több pénzt. Azóta bevettek amúgy a Honvédes csoportba is, ott a posztok nagyrésze császárral kapcsolatos. Szóval most kb úgy érzem magam, mintha arról kéne döntenem, hogy császár vagy természetes szülés (persze, tudom, hogy az orvos dönt, de amennyire eddig látom, a két kórház hozzáállása között ebben a témában nagy a különbség, úgyhogy valószínű döntő lenne hogy melyikbe megyek).

Egyelőre úgy döntöttem, maradok az Imrében, aztán majd meglátjuk. Bízom benne, hogy lesz egy problémamentes természetes szülésem.

2022. máj. 18. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!