Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szétszakadt a gátsebem és úgy...

Szétszakadt a gátsebem és úgy gyógyult be. Mit lehet ezzel csinálni, hova érdemes menni?

Figyelt kérdés
3 hete szültem, most mertem először odanyúlni, hogy megvannak - e még a felszívódós varratok. És érzem, hogy sokkal nagyobb nyílás van ott, mint eddig volt, és ott, ahol vágtak, érzem a nyílás két szélén a varrat maradványait, úgyhogy ebből gondolom, hogy szétnyílt a varrat. A bőr már egészen meg van gyógyulva, nem most szakadhatott szét. Ezzel mit lehet csinálni? Érdemes azonnal orvoshoz fordulni, vagy várjam meg a 6 hetes kontrollt. A kórházban sajnos csak időpontra fogadnak, úgyhogy nem tudok csak úgy belibegni, hogy mi a problémám, esetleg sürgősségire tudok menni. Fogalmam sincs, hogy mit csináljak, de nagyon kiborultam, nem akarom, hogy újra varrjanak, de végképp nem akarok lent egy gyerek méretű lyukat magamon. Valaki tudna segíteni? :(
2022. júl. 14. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rosszul forrt a gatseb es osszenott par dolog, lezeres gatplasztikaval ujra felnyitottak a 6hetes kontroll utan es hagytak osszenoni. Esetedben gondolom felnyitjak es varrnak rajta.

Kulfoldon szultem, nem tudom otthon mi a modja de szeretnelek megnyugtatni h van ra megoldas. Ha nem verzel, megkeresheted a dokidat a kontroll elott is, ha igen, akkor ott mondd el es meg fogja adni a megfelelo emberek elerhetoseget. Kellemetlen de nem kell igy leelned az eleted.

2022. júl. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Megnézted tükörrel is?
2022. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem biztos, hogy szétszakadt, majd a 6 hetes kontrollon nézzék meg. Ha igen, akkor hüvelyplasztika. Ha szükséges, ne várj vele. Én 20 évet vártam, 47 évesen csinálták, de ha tudtam volna, hogy ennyire jó az eredmény, félreteszem a félelmet és megcsináltatom sokkal előbb.
2022. júl. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a gyors választ! Nagyon nincs mit felnyitni, mert csak 2 öltés volt, de az teljesen szétjött, látszik a kék varrat a seb két szélén. Megnéztem tükörrel, nagyon ijesztően néz ki. :( De akkor ezek szerint még nem kell rohanni orvoshoz, még bőven vérzek. Nem is tudom, hogy hogy nem vettem észre, hogy szétszakadt.

Megkérdezem majd a nőgyógyászom, bár ő nem szokott túl segítőkész lenni. De ha nem mond semmit, akkor 6 hét után kit keressek ezzel a hüvely/gátplasztikával? Nőgyógyász vagy plasztikai sebész?

2022. júl. 14. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Azért várd meg a végét. Én is azt hittem, hogy szétszakadt, úgy is nézett ki, mintha nem lenne az igazi (bár nem is volt, mert még gyógyult), aztán mégis szinte nyom nélkül beforrt és alig lehet látni hol volt. Persze ha kell, fordulj orvoshoz, de ezt azért írom, hogy hagyni kell időt a testednek regenerálódni. És szvsz nem 6 hét az, inkább pár hónap.
2022. júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is utolsó! A 6 hetes kontrollon biztos meg tudja mondani a doki, hogy szétszakadt - e vagy sem. Örülnék, ha csak én állapítottam volna meg rosszul, de eléggé nem úgy néz ki.
2022. júl. 16. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!