Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Hány garnitúra...

Anyukák! Hány garnitúra ruhával érdemes készülnöm a szülésre? Nekem, nem a babának :)

Figyelt kérdés

Nem akarok hatalmas bőrönddel beállítani, így próbálok nem túlpakolni.


Tapasztalataitok alapján mennyiszer öltöztetek át a bent töltött idő alatt?

Minden napra rakjak 1 ruhát (hálóing/pizsi/leggings) ? vagy gyakrabban cseréltétek? esetleg ritkábban?


Nyilván most abból indulok ki, hogy az itt szokásos 2,5-3 napot töltöm bent. Ha máshogy adódna, akkor persze a férjem majd hoz többet.



2022. máj. 18. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Maximum csak hálóinget cseréltem, más ruha nem volt rajtam bent. 1 köntös volt még nálam, meg egy szett hazamenős ruha. Egy hálóinggel készülj a szüléshez, vajúdáshoz, és még azon kívül napi eggyel, és plusz 1, ha véletlenül összevéreznéd valamelyiket. (Szerintem.)
2022. máj. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, ugyanúgy voltam mint #1!
2022. máj. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szintén! Annyi még, hogy én pl bugyit vittem legalább 8at :D (nekem nem jött be az eldobhatós) Ha vamelyik véres lett mostam is ki egyből, a radiátoron szárogattam őket, tél volt, hamar megszáradtak.
2022. máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3 hálóig, 5 bugyi, amit az eldobhatósra húztam, szoptatós melltartó, hazamenős ruha, köntös kb ennyi
2022. máj. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon hasznosak.
2022. máj. 18. 21:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam hálóruhában lenni.. engem idegesít.


Vittem 2 hálóinget.. egyikben szültem.

Vittem 3 öltő “otthoni ruhát”

Nekem ez leggings volt felsővel.

Azért 3-at, hátha balesetes lesz vagy nem engednek haza időben..

2-t viseltem.


Bugyi: én is vagy 5-6 db-ot vittem..

De csak 2 volt rajtam

( bugyipelenkás betétet vittem az első 2 napra)


Köntös:

Rohadt meleg volt, fel sem tudtam venni..


Első babával pamut rövidnadrágokat vittem.. ( júliusban szültem)

2022. máj. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amit fontos figyelembe venni, hogy a legtöbb kórház gyerekágyas osztályán szándékosan van kva meleg. Télen nyáron. Én pl hidegkedvelő vagyok, hát én csatakosra izzadtam magam, minden nap, én pl kétszer cseréltem emiatt hálóinget egy nap (tél közepén!). Legközelebb a lehető legkönnyedebb, leglazább ruhámat viszem, az tuti, egy szoptatós top, meg egy short és ebből váltás. Semmi melegruha. Köntöst is csak a folyosóra vettem fel, hogy mégse egy macis pizsamában flangáljak kint.
2022. máj. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Júliusban szülök, biztos, hogy szétolvadom magam.

Hálóinget beteszek hármat akkor, viszont én is laza pamut felső (szoptatósok)+ short kombinációval is készülök. Abban komfortosabb vagyok.

Köntösöm van, de szerintem csak dísznek viszem :D

2022. máj. 18. 23:02
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért vidd, hogy ha kimész az előtérbe pl mert apuka jön látogatni, ne kelljen puccba vágni magad, mert akár így, akár úgy szülsz, másnap egyszerűbb lesz felkapni a köntöst. a következő nap meg ha minden jól megy, mehettek haza, úgyhogy inkább legyen ott dísznek mint ne 😊
2022. máj. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is babát várok, és én attól félek, hogy nem fogok tudni lehajolni felvenni a leggingst vagy nadrágot. Főleg esetleges császár után.
2022. máj. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!