Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért elvárás, hogy minden...

Miért elvárás, hogy minden kisbaba 3,5 vagy 4 kg felett szülessen?

Figyelt kérdés
36 hetes vagyok, a babát 2500 gramm környékére tippelték. Anyukám is engem hibáztat, hogy biztos nem eszek eleget, ami hülyeség ( egyébként 8 kg-ot híztam, pedig eleve van rajtam felesleg). Nem diétázok, viszonylag problémamentes a terhességem,nincs GDM, csak egyszerűen ekkora a baba.
2022. aug. 5. 10:55
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Az első lányom 3500 grammal született kereken, a nőgyógyászom most minden terhesgondozós alkalmon a másodikkal rácsodálkozik a kiskönyvbe belepillantva, hogy de nagy baba, és természetesen született, nahát... És egy szülész-nőgyógyász gondolhatod, hogy nem csak 1-2 babával találkozik, szóval ha ő erre így rácsodálkozik, akkor annyira nem lehet elvárás mégsem. Az ismerősi körben is a legtöbb gólyahírben ahol leírják a kicsik súlyát, nem annyira jellemző ennél sokkal nagyobb súlyú baba. Szóval én sem gondolnám, hogy elvárás lehetne. Főleg, mert erre aztán kb semmi ráhatásod nincs, tényleg csak a kezeletlen GDM-el tudod "felhízlalni" pocakon belül a babát, egyébként meg akkora lesz, amekkora.
2022. aug. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
79%
Ez akkor sem lesz jobb, ha kint lesz. Az én kisfiam 5 hónapos, 7 kg és mindenki azzal jön, hogy az övé már 8-9-10(!!) kg volt ennyi idősen. Tényleg mintha valami verseny lenne. Egyes védőnők is halálra idegesítik ezzel az embert.
2022. aug. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
55%
#22 az enyém 4,5 hónapos pontosan és csak 6200 gramm. Gondolhatod...
2022. aug. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
79%
Engem mondjuk pont azért b*szott le az orvos mert 4 kilós lett a gyerekem. Szerinte azért lett ekkora mert túl sokat híztam, ezzel veszélyeztetve a babát, gyakorlatilag " 9 hónapig mérgeztem a gyereket".
2022. aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ez egy becslés. Másrészt szard le, 2500 felett normális súly (36 hetesen pedig még 4 heted van a szülésig). Az én fiam 2600 grammal született időre, semmi baja.
2022. aug. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
En a 36.heten szulettem, 2550 grammal. Egeszsegen, 26 eves felnott no vagyok, normalis testsullyal (167 cm/63 kg)
2022. aug. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
24-es, ismerős. Mindkét terhességemnél volt gdm, amire elegendő volt a diéta. Az elsőszülöttem 3300g volt 56 cm-rel, kislány. A második, 4200 g volt 58 cm-rel, kisfiú . A kórházi gyerekorvos meg azt is megkérdezte, hogy egy apától származnak-d. Meg, hogy volt - e nemi herpeszem. Mondtam, hogy egy az apjuk, és semmilyen herpeszem nem volt soha. Mert ugye a vercukorszint mindkét gyereknek jó volt.
2022. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Kislányom 38. héten 2.5kg-al született és semmi gond nem volt vele. Azóta is teljesen egészséges. Remélem a kistesója is ilyen súllyal érkezik, mert elég könnyű volt megszűlni :) 4kg-os gyerekkel lehet császározni kéne, mert elég pici vagyok, szóval nekem pont az az elvárás, hogy 3kg alatt legyen :D :D :D
2022. aug. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!