Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Feleségem 33. hetes várandós,...

Feleségem 33. hetes várandós, a méhlepény rátapadt nagy részt a méhszájra, ezért programozott császáros szülés lesz. Ez milyen veszélyekkel járhat babára és feleségemre nézve?

Figyelt kérdés
Korábban sajnos volt 2021 októberében egy missed ab műtét a 18. héten, ezért az aggodalom. Trollok görgessenek más kérdésre. Privátban is válaszolok bővebben, ha szükséges.

2022. aug. 26. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Semmivel sem veszélyesebb, mint egy normál szülés. Programcsászár lesz, nem sürgősségi, minden elő lesz készítve. A gyereknek meg szerintem még jobb is, mert nem gyötrik összevissza. Szóval ne aggódj.

N

2022. aug. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Az lenne a veszelyes, ha nem csaszar lenne ebben az esetben.
2022. aug. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért lesz prog. császár, hogy ne legyenek veszélynek kitéve.
2022. aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

A természetes szülés mindkét félnek a legjobb.

De a tervezett császár a második legjobb lehetőség. Rutin műtét.

Arra készüljetek, hogy napokig nehezen fog az ágyból is kikelni, hetekig tart a gyógyulás. A kórházból hazatérve is több segítségre lesz szüksége.

Sajnos jellemző, hogy császár után nehézségek adódnak a szoptatással. Lehet, hogy a feleséged ezt kudarcnak éli meg.

Alapból lesz egy pár héttel szülés után egy időszak, mikor a hangulata rossz. Baby blue. Ez normális, és pár hét alatt el kell múlnia. Ha nem, akkor az már gyermekágyi depresszió, és jobb, ha szakemberhez fordul. Egyedül nehezen, vagy sehogy se tud kijönni. Fontos a támogató családi háttér!

2022. aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem huzodik fentebb (meg azert nemi esely van ra), akkor sokkal biztonsagosabb a programozott csaszar, igy elkerulheto a placentalavalasbol adodo nagy verveszteseg es a baba oxigenhianyos allapota.


A csaszarmetszesnek lehetnek kovetkezmenyei (ahogy a huvelyi szulesnek is, csak masok): 40%-os esellyel osszenovesek, amik gyakoriak, de elore ezeket nem lehet elkerulni.


Illetve erdemes olyan korhazba menni, ahol a gyenged csaszarmetszest alkalmazzak (pl. a Honvedban, Szolnokon, illetve egyes orvosoknal a Sote 2-n hallottam, hogy csinaljak). Van olyan orvos is, akinel lehet jelezni, hogy ezt szeretnetek. Ezek a kotodes kialakitasat segitik, es a szules utani depresszio elkeruleset, szoptatast tamogatja.


A Csaszarvonal fb-csoportot/oldalt ajanlom a felkeszuleshez.

2022. aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Én is császáros voltam, köszönöm szépen, jól vagyunk.
2022. aug. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos jellemző, hogy császár után nehézségek adódnak a szoptatással."

Igen, főleg annál, aki ezt elhiszi, és eleve így áll neki. 2 vajúdás nélküli császár után semmi gondom nem volt a szoptatással, ahogy a testvéremnek sem, és még jó pár nőnek sem. Nem a szülés módjától függ a szoptatás, a lepény leválása indítja be a folyamatot, ami ugyebár császárnál is megtörténik.

A babyblue sem törvényszerű, és az sem, hogy az ágyból sem fog tudni önállóan kikelni. A legtöbb császáros már a kórházban ellátja egyedül a babáját rooming inben, éjjel-nappal.

Nyugodj meg, kérdező, a császár ma már rutin műtét, nem lesz baj. Az pedig, hogy hogy éli meg, a hozzáálláson is nagyban múlik, nem szabad úgy nekiállni, hogy minden nehezebben fog menni emiatt.

2022. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
7# nem értem a problémádat... Miért baj az ,ha erre is felkészülnek aztán kellemesen csalòdnak inkább?? Senki nem mondta h ez mindig mindenkinél így van..
2022. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

8: nézd, az az állítás, hogy császár után jellemzően gond van a szoptatással, egész egyszerűen nem igaz. Erre nem kell felkészülni, mert ez egy baromság. Ha nem megy, az nem a császár miatt van, ne induljon már eleve mínuszból egy tévhit miatt.

A babyblue, meg az ágyból sem tud felkelni, pedig létező dolog, de egyáltalán nem gyakori, a kommentben mégis általánosnak van beállítva. Néha előforduló dolgot gyakorinak beállítani pedig szerintem fölösleges ijesztgetés. Nem az a baj, hogy megemlíti neki valaki, hogy van ilyen, hanem az, hogy úgy említik meg, mintha nagy esély lenne rá. Egyáltalán nem mindegy szerintem.

2022. aug. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát és a sok segítséget. Bízom benne, hogy minden rendben lesz. Természetesen én is azon leszek, hogy ami segítséget csak lehet megadjak nekik. Még egy kérdésem lenne hozzátok, ha sokat görcsöl a pocija, de szed rá magnéziumot illetve néha ha felkeményedik, az jelenthet ún. jósló fájásokat? Mert még ezt is mondogatja feleségem, de ez olyan furcsa vagy nem tudom.
2022. aug. 26. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!