Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt ki mennyire volt...

Szülés előtt ki mennyire volt fáradt vagy éppen energikus? Lehet összefüggés a szülés közeledtével, ha hirtelen újra sok energiát érzek magamban? Mennyire lehet csinálni házimunkát, kerti feladatokat?

Figyelt kérdés
37+1 hetesek vagyunk ma. Máskor nagyon fáradt vagyok, sokat kell pihennem. Ezzel szemben ma szinte bármit megcsinálnék. Kitakarítottam (máskor egy egész nap kell hozzá vagy két napra osztom szét), főztem levest, szilvát magoztam a fagyasztóba, szedtem a kertből krumplit (1 sort, ami kb 5 méter lehet). Még csinálnék ilyen ház körüli dolgokat, de nem akarom túlzásba vinni. Nem érzem magam fáradtnak, pocakban sem jelezte a kicsi babánk, hogy bármi lenne. Természetesen a pici az első.
2022. szept. 3. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát az utolsö hetekben nekem ez sokat változott, néha par napig álmosabb-fáradtabb voltam, máskor több energiám volt de a szüléseim előtt semmi extra.


Ugyan, ha neked jól esik ennyire aktívnak lenni az a babának sem fog ártani ne aggódj :)

2022. szept. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan csak 28 (+5) hetes vagyok, de ma én is sokkal energikusabbnak érzem magam. Szerintem (remélem :D) nem a közelgő szülés, inkább a végre élhetőbb hőmérséklet/páratartalom miatt. Én személy szerint egész nyáron le voltam szedálva, most meg mint aki újjáéledt.

Az első lányommal amúgy a szülés előtt nem volt változás az energiaszintemben, a hangulatomban viszont annál inkább. Előtte 2 nappal egy kis harapós házisárkánnyá változtam, akihez jobb, ha senki se szólt hozzá. Lehetőleg nézni is másfelé. Utólag gondolom csak, hogy inkább ez (megváltozott hormonok miatt talán?) jelezhette a szülést, ami után egyébként ez instant megszűnt és a földöntúli zen állapotába kerültem olyan jó fél évre.

2022. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nyári nagy meleget mi sem szerettük. Picúrka jobban élvezi az enyhébb időt idegent. Nálunk már 2 hete kb hűvösebb, normális az idő, nincs az a nagy meleg szerencsére. Ezért nem gondoltam az időjárásra az energiaszintnél. :)


Boldog, problémamentes babavárást nektek, köszi a válaszokat! :)

2022. szept. 3. 20:06
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó hetekben végig nagyon fájt a derekam, így szinte semmit nem tudtam aludni, ha mégis sikerült elaludni, 1-2 óránként felkeltem pisilni. Összességében nagyon fáradt voltam. Miután megszületett a kislányom többet tudtam pihenni mint a terhességem utolsó 4 5 hetében
2022. szept. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Úgynevezett fészekrakó ösztön :) van, akinek a terhesség végén jön ki, van, akinek hamarabb és van, akinek soha. A szülés időpontjával nincs összefüggés.
2022. szept. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!