Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A hüvelyi szülés jobban fáj,...

A hüvelyi szülés jobban fáj, mint a császár utáni felépülés?

Figyelt kérdés
Nem vitaindítónak szánom a kérdést, komolyan érdekelne, hogy melyik milyen! Előre is köszönöm!

2022. szept. 5. 16:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
63%

Egy ismerősöm van, akinek volt mindkettő, így tényleg van összehasonlítási alapja. Neki egy hüvelyi, két császár. A hüvelyi neki sokkal rosszabb volt, fájdalom és felépülés szempontjából is.

De mindenki teste más.

2022. szept. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
3 hüvelyi volt 30 éves korom előtt. A kitolás nekem a legrosszabb volt. A háromból kettő negatív szülésélmény volt, a harmadikat sikerült fejben pozitívan megszülni. Eltelt 10 év és végig rettegtem a természetes szüléstől, illetve a kitolástól. Hogy mi miatt, nem tudom, de végül sürgősségi császárral szültem. 3 hete volt, még most is kicsit fáj a heg, óvatosan mozgok csak. Az első két nap nagyon durva volt, alig éltem, tényleg nagyon fájt, de nem hasonlítható össze a kitolással. Azt mondanám, hogy ott egyszer belehalsz, szétszakadsz kb, sokkal nagyobb fájdalom, viszont utána pár óra és sokkal jobban vagy. A császárnál meg hosszabb felépülés, félelem a szövődményektől, baba nehezebb ellátása. Nehéz eldönteni, meg minden szülés más, mindenki másképp éli meg a hüvelyit, császárt is, de nem bánom, hogy így alakult. Úgy éreztem, nem bírtam volna ki még egy huvelyit... inkább tartson tovább a felépülés.
dec. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!