Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 26-31.hét között kimaradt...

26-31.hét között kimaradt orvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés
Jelenleg 26 hetes terhes vagyok, legközelebb a 31.héten tervezek elmenni a harmadik kötelező ultrahangra a kórházba. Gondot jelent szerintetek, ha ennyi hét kimarad a magán orvosi vizsgálat nélkül? Nincsen semmilyen panaszom jelenleg.

2021. szept. 28. 10:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám.

Én havonta mentem.

De a barátnőm Sztk-ba járt és talán 4x volt uh-n. A vírus miatt nem volt gyakran vizsgálat csak a kötelezőek.

2021. szept. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Amikor a vírus alatt voltam terhes, a teljes második trimeszter kimaradt, sőt nyolchónapos terhes voltam, tehát bő négy hónapig nem látott orvos, csak a három UH volt meg a laborok. Nem volt panaszom, minden értékem tökéletes volt, én inkább örültem neki hogy nem maceráltak.
2021. szept. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Jaj most megnyugtattatok köszönöm! Tudjátok, azért a magán doki szeret sokszor visszarendelni, és ilyenkor nehéz megítélni, hogy tényleg szükséges, vagy elég erős pénz szag van a dologban.. Közben természetesen lesz egy védőnői vizsgálat, sőt egy 4D babamozit is beiktatunk, szóval igazából csak a tényleges méhszáj vizsgálat marad el úgymondva. Ha bármilyen panaszom lenne, természetesen azonnal meglátogatnám az orvosom.
2021. szept. 28. 11:31
 4/17 anonim ***** válasza:
Az én magándokim is 4-5 hetente hívat vissza. Sőt, a 30. heti genetikai ultrahangnál elég a leletet neki elküldenem, akkor pld. 8 hétig nem is találkozunk. Én is utoljára 26 hetesen voltam nála, most 30 hetesen lesz az utolsó genetikai (máshol), aztán 34 hetesen találkozok a dokimmal megint, magyarán teljesen jó vagy szerintem.
2021. szept. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én 27 hetesen voltam, majd 31 véresen genetikai uh-n, és ezután a saját orvosomhoz csak a 36. héten mentem. Engem se rendelt vissza magához, ha közben másik orvos látott, mert minek.

Különben milyen gyakran jársz, ha az 5 hetet nagy kimaradásnak érzed? (Most nézem, a 14. hét után is csak a 19-ediken mentem)

2021. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

Pedig pont az a lenyege a magan dokinak,hogy normalisan nyomon kovesse a varandossagot.


Nalunk a terhesgondozas abbol all,hogy 3-4 hetente jarok az orvosomhoz, a kotelezo ultrahangok mellett is. Raadasul a mehszaj erteket is folyton irjak a kiskonyvbe, legalabbis az en orvosom mindig ezzel kezdi.

En inkabb attol szoktam fusztralt lenni,hogy vajon nyilik-e a mehszaj vagy sem. Es a kotelezo ultrahangokon senki nem vizsgalja meg a mehszajat, tehat emiatt is jo,ha van orvosom. Az sztk-ban szinte nem is erdekli az orvosokat, terhesseg vege fele megnezik es ennyi. Pedig azt nem lehet erezni,ha nyitva vagy..

2021. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Eddig egy hónapban egyszer minimum jártam a magándokimhoz, de mivel most lesz egy 4D babamozi + hamarosan az esedékes III. genetikai ultrahang, így azt gondoltam nem tragédia, ha közben nem megyek el magán úton is.
2021. szept. 28. 13:02
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
6: a méhszáj teljesen zartbol pár nap alatt teljesen kinyílhat, ma már felesleges vizsgálat nézegetni. Sokkal biztosabb ha a 24-28. hét között megnézik a hosszát uhn, abból lehet szűrni a veszélyeztetetteket. A havi manuális vizsgálatnak inkább csak kockázatai vannak, mint előnyei.
2021. szept. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Pedig azert nem art szerintem. Jo a babamozi, es nyilvan a genetikai uh-n is megvizsgaljak a gyereket,de ettol te nem leszel megvizsgalva.


Toled fugg, nem paraztatni akartalak, de en inkabb elmennek. Ha felesleges penzkidobasnak erzed,akkor ne menj, ha pedig hirtelen ugy dontesz,hogy mesz akkor pedig ott az sztk is.


En csak a velemenyem tudom elmondani,de nyilvan nem ertek hozza, igy ne is arra alapozz amit itt mondok/mondunk. A legjobb,ha megkerdezed az orvost, akar a babamozi kozben,hogy mit gondol. O elmenne-e vagy sem. Talan meg o is megtudna vizsgalni teged.

2021. szept. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

Megint en😅 6-os es 9-es.


Ne haragudj 8-as, nem tudom szebben megfogalmazni,de abban,hogy felnyul az orvos es megvizsgal, milyen kockazat van? (Tenyleg bocsi) Szexualis egyuttlet kozben is bemegy valami, sokkal tobb idore es sokkal erosebben,mint ahogy a doki vizsgal. Es nincs kockazata,ha nincs alapvetoen problema velem.

Viszont az,hogy valahol tenyleg csak a terhesseg vege fele vizsgalnak meg.. Nekem abban sokkal tobb a kockazat.


Nekem a korabbi terhessegemnel nyitva volt a mehszaj fertozes miatt, nem lett vidam kimenetele,de ha az orvos normalisan megvizsgalt volna, akkor lehet eszre veszi,hogy valami nincs rendben, persze lehet akkor sem. De igy erted,hogy en miert vagyok ezen az allasponton ezek utan.

2021. szept. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!