Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császàrmetszèt után szex 5....

Császàrmetszèt után szex 5. héten ?

Figyelt kérdés

5 hete volt a császármetszésem és már eléggé összebújnék a férjemmel . Barátnőm azt mondta ők a 4. héten szexeltek és ha úgy érzem akkor próbáljuk meg , jövőhéten telik le a 6. hét . Szerintetek lehet próbálkozni vagy az az 1 hét nagyon számottevő?

Már 3 hete nincs vérzésem se folyásom , szoptatáskor már nincs méhösszehúzódásom sem . Van aki előbb szexelt mint 6 hét?


2022. szept. 29. 20:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem miért nem lehet kivárni a 6 hetet.. azért ez nem a világ vége. Én megvárnám és meg is vártam, amíg az orvos azt mondja hogy minden rendben.

Nem a vérzésről meg folyásról meg görcsölésről szól, hanem hogy a tenyérnyi seb a méhfaladon meggyógyult-e. Barátnőd se a legélesebb kés a fiókban, ha egy jó kis fertőzést kockáztat, mert nem tud az állati ösztöneinek parancsolni.. és ezt a hülyeséget még tovább is adja.

Amúgy összebújni lehet behatolás nélkül is, azzal nincs semmi baj.

2022. szept. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Biztos van!

De a többség megvárja h a doki rábólintson a kontrollon.

Nem a vérzés miatt nem lehet szülés után szexelni

2022. szept. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azt hittem a vérzés meg a folyás addig van amíg a seb nem gyógyult be . Tudom hogy a fertőzésveszély miatt nem szabad és köszönöm a válaszokat , sajnos ilyen részletesen nem mondták el , hogy miért kell megvárni a 6 hetet .
2022. szept. 29. 20:42
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem a 6 hét a lényeg, hanem hogy orvos lásson és jóváhagyja a dolgot. Én pl. csak 8 héttel szülés után jutottam el orvoshoz, addig vártunk, pedig én is kívántam már.
2022. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Vérzés császár nélkül is van... meg kell várnod hogy rábólintson a doki.
2022. szept. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%
Nyugat Europaban elek, itt pl. nincs semmifele 6 hetes kontroll, es meg nem halt ki az orszag, kicsit tul van ez (is) feleslegesen tolva.
2022. szept. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

Magyarországon vannak bizonyos berögződések, amiknek nem feltétlen van bármiféle alapjuk.


A 6 hetes kontroll kivárása is egy közülük. Úgy amblok nincs ajánlás arra, hogy csak a kontroll után szabad szexelni.

2022. szept. 30. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha az a hatalmas seb, nem belül hanem kívül lenne pl a hasadon , és látnád minden nap .. gondolj bele, 5 hét után nem vérzik , de heges , érzékeny, nem fogod mindenfélével bekenni és napoztatni, piszkálni, hisz az orvos későbbre rendelt vissza hogy megnézze rendbe jött e addig vagy még vigyázni kell vele kicsit ..

Várd ki az orvos engedélyét :)

2022. szept. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem császárral szültem,de mi is inkább kivártuk a kontrollt.Szerintem is jobb,ha megerősíti az orvos,hogy minden szépen gyógyul,engem megnyugtatott.Így is idő volt még utána,mire már nem fájt az együttlét (nyilván ez mindenkinél egyedi,nekem fél év kellett kb.).
2022. szept. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7%
Ha nem vérzel már, akkor biztonsàgos a szex. Ahol szültem, ott nincs gyermekàgy utàni kèzi vizsgálat, van, aki a kontrollra -ami egy megbeszèlès, nem turkàlàs- már ùjra vàrandòsan megy.
2022. szept. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!