Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocin terhelést hogyan...

Oxitocin terhelést hogyan kell elképzelni?

Figyelt kérdés
40+3 napos vagyok, 41. héten kell a kórházba befeküdnöm, ahol oxitocin terhelés lesz. Hallottam, hogy beindíthatja a szülést, de nem feltétlen. Meddig tart egy ilyen, mennyire fájdalmas, mekkora esély van, hogy valóban be is indul?

2022. okt. 8. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Hétfőn fektettek be és 3 órán keresztül kaptam egyre növekvő adagot infúzión keresztül. Jóslófájásokon kívül semmi sem történt. Másnap újra ez volt a terv, de egy óra oxi mellé burkot repesztettek. Burokrepesztés után durván felerősödtek a fájások, ezért utána egy órával lekötötték az oxit. Ezt követően egy órával meg is született a kisfiunk.

Nekem jó tapasztalatom van róla. (A második szülésem spontán indult el és talán egy hajszállal kevésbé volt fájdalmas, mint az első oxis szülés. De nem volt nagy különbség időben sem.)

2022. okt. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem 40+9napra csinálták

Először szúrtak a kezembe egy branült, ugye azon keresztül kaptam infúzióba az oxitocint

Lefektettek, rámkötötték az NST/CTG gépet és először oxitocin nélkül nézték egy darabig aztán lassan elkezdtem kapni az oxitocint és folyamatosan figyelték közben a gépet hogy vannak e fájások, vagy változik e valami a babával

Meg kérdezték hogy érzek e fájást, mivel nem éreztem igy emeltek az adagon és akkor elkezdtek jönni a fájások de nekem az sem volt valami erős, szinte alig éreztem

Aztán igazából ennyi volt

Nekem nem indult meg tőle

2022. okt. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Nekünk nem jött be, nem csinált olyan fájásokat, ami nyitotta volna a méhszájat, ellenben 5-6 óra után elkezdett esni tőle a baba szívhangja. Mivel burkot is repesztettek, már nem volt visszaút, meg kellett császározni.


Első baba volt, akkor még nem tudtam, hogy az indított szülések sokszor az orvos kényelmét szolgálják és hogy az indítások elég sokszor a műtőben végződnek.

2022. okt. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az oxytocin terhelés meg a szülésindítás oxytocinnal baromria nem ugyanaz ám.

Utolsó: ha te órákon keresztül kaptad, akkor az szülésindítás volt, nem oxytocin terhelés.


A terhelésnek annyi a lényege, hogy a ctg-n látható kontrakciók legyenek az infúziótól, de ezek jellemzően nem járnak fájdalommal, csak annyit éreznek a terhesek, hogy keményedik a hasuk.

Közben nézik a CTG-t. 1 óránál nem nagyon szokott hosszabb lenni, 12-15 kontrakciót kell megvárni és vége. Ez nem szülésindításra van, hanem arra, hogy megnézzék, hogy kontrakciók hatására a lepény még normálisan el tudja-e látni a magzatot. Ha jó a teszt, akkor még lehet várni, ha nem jó, akkor meg általában a szülés megindítása javasolt.

2022. okt. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Másfél nap vajúdás után kellett oxitocinnal beindítani nekem. Addig nem tágultam, csak 5 centit.

Először 20 ml-t adagolt a gép, aztán 40-et. 1-1,5 óra alatt 5-ről 10 centire tágultam.

A fájdalmat amit csinált az oxi inkább nem írom le…😂😂

2022. okt. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ment a zöld! :)
2022. okt. 8. 21:24
 7/7 anonim ***** válasza:

"Másfél nap vajúdás után kellett oxitocinnal beindítani nekem. Addig nem tágultam, csak 5 centit.


Először 20 ml-t adagolt a gép, aztán 40-et. 1-1,5 óra alatt 5-ről 10 centire tágultam."


Azért nem vagytok semmik, én azt se tudtam mi történik körülöttem, nemhogy a milliket tudjam, de szerintem nem is kötötték az orromra :O

2022. okt. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!