Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy kell elképzelni az...

Hogy kell elképzelni az oxitocinos fájásokat?

Figyelt kérdés

A szülésznő azt mondta, a választott orvosom alapjáraton mindenkinek ad oxitocint. 3-4 óra alatt folyik le, és utána már lehet szülni. Pár hét múlva megbeszélem az orvossal is, de érdekelnének a tapasztalatok.


- Így végig nagyon rövid időközönként jönnek a fájások, vagy az elején ebben is vannak hosszabb, kb. 10 perces szünetek?

- Végig ugyanúgy fáj, vagy itt is fokozatosan erősödik, ahogy telik az idő?

- Mennyire lehet mozogni közben az infúziótól?

- Az nst gép közben végig ott van az emberen?

- Hányásra, erős székelési ingerre, ájulásra számítsak közben?

- A beöntést még az oxitocin beadása előtt szokták adni?

- Nektek hány óra volt ez az oxitocinos szakasz? És ebből hány óra volt a legdurvább?


2020. márc. 6. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ők állítják be a gépet hány perces fájásaid legyenek. Ahhoz mérten, hogy hogyan tágul a méhszáj. Mindig egyre sűrűbbre kapcsolják. Lehet mozogni ameddig ér az infúzió. Az nst végig rajtam volt. Hánytam de a szülésznő szerint azért mert nem szabályosan vettem a levegőt. Székelési ingerem nem volt. Nekem nem adtak beöntést, ezügyben nem tudok nyilatkozni. 10 kor csatolták rám, 4 óra múlva a 2 perces fájásoknál szóltak, hogy mivel egy ujjnyinál többre nem tágultam, visznek műteni, mert átestem a 24 órás magzatburok repedésen. A legrosszabb a 2 perces fájás volt. Olyan volt mint egy nagyon nagyon erős menzeszgörcs.
2020. márc. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyéni
2020. márc. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nem rögtön az elején adták, hanem mikor kezdtek leállni a fájások. Magzatvíz elfolyással kezdődött a szülésem, rá egy Prága indultak a fájások, azok még elég elviselhetők.

Az oxitocinosnál 1 perc fájás 1 perc szünet volt végig, még kitolásnál is, erős fájdalom, nem volt köztük különbség.

Gondolom, ahány orvos annyi bevett szokás és ahány nő és baba annyi féle variáns arra, hogy hogyan fog reagálni.

2020. márc. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem maga volt a pokol. Az elején még tűrhető volt. A vége már nagyon fájt. Nem mindig volt rajtam az nst. Néha néztél a szívhangot. Hányingerem volt de csak egyszer. Gondolom már a fáradtságtól is. Az oxitocin előtt adják be a beöntést, egyébként én kúpot kaptam, szerencsém volt.
2020. márc. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
En ilyen orvishoz biztosan nem mennék!! Mi az, hogy alapjaraton mindenkinek ad? Mu ez, elletés??? Neki úgy tűnik, az! Egyaltalan nincs mindenkinek ALAPJARATON szüksége rá!
2020. márc. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen változó. Nekem pl semmit nem változtatott a fajas erősségén csak sűrűbbek lettek. En a legvégén a kitolashoz kaptam csak.

Hányni hánytam többször is. Egyszer a szulesznot is véletlenül. De mondta, hogy semmi probléma, gyakran megesik.

2020. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja en nem kaptam sem kúpot, sem beontest. Nekem sétáló nst-m volt. Azaz akksis volt, nem volt zsinor. Tudtam maszkalni. Amíg az infuzio csöpögött addig nem tudtam maszkalni, de hamar lecsöpögött. Az oxi kb 30 perc volt és meglett a baba. Utána meg folyt további 1 órát, hogy a mehem húzódjon össze de akkor már nem éreztem semmit. Viszont nekem erős verzesem volt, lehet azért kötöttek be meg szules után is.
2020. márc. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 perces fájásoknál kötötték be, 1 órával a burokrepesztés után. Szerintük nem volt elég erős a "saját " fájás, pedig én nagyonis annak éreztem :) Akkor már 4 ujjnyira voltam nyitva. Kb. 10 perccel a bekötés után éreztem, hogy egyre durvábbak a fájások, tényleg azt hittem nem élem túl. Az infúziótól nem lehet mozogni, az nst is rám volt kötve. Mondjuk mikor bedurvult a dolog én kb. átvetődtem az ágy infúzióval ellentétes oldalára és a férjembe kapaszkodtam, ezzel a lendülettel kitépődött a branül a karomból, köthették be újra. De ott már semmi nem érdekelt. Se hányás se ájulás se semmi ilyen érzetem volt. Csak hogy menten szétszakadok odalent (repedtem is rendesen). Második szülés,az elsőnél ezt nem éreztem. Beöntés nem volt, de 5 óra vajúdás után mentünk a kórházba, addig többször kellett wc-zni és bent a szülőszobán is 2x. Úgyhogy ezzel nem volt gond. Oxitocin bekötése után egy órával megszületett a baba, de annyira fájdalmas és számomra brutális volt az az óra, hogy ott bennem végleg eldőlt,hogy nem lesz 3. gyerek.
2020. márc. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Indított szülésem volt, a legelejétől oxitocinnal.

Az első 1 órában még tűrhető volt. Erős összehúzódásokat éreztem, erősebb, de jól bírható fájdalommal. Ahogy bekötötték, szinte rögtön 3-5 percenként jöttek ezek a fájások. Kb. 20 percenként emelték az adagot.

1 óra ilyen után kezdtek durvulni a dolgok: először még csak minden fájáscsúcs ment át hányingerbe, ahogy csitult, úgy múlt az is. Aztán, ahogy emelték, már hánytam, vagy ha az már nem ment, akkor öklendeztem a fájáscsúcsoknál. Ez kb. még 2,5 órán keresztül ment így, 2-3 percenként. Aztán egy újabb emelés után már nem kaptam levegőt a fájáscsúcsoknál. Egyszerűen képtelen voltam rá. Hiába próbáltam a légzéstechnikára figyelni, amikor elindult a fájás; a csúcsnál csak tátogtam, és kapkodtam a levegő után. Ekkor már nem is volt fájásszünet. Csak erősödtek, és gyengültek a fájások kb. 1-2 percenként, de szünet nem volt. Az alhasam folyamatos görcsben állt, nem tudtam pisilni sem, csapolni kellett. Ekkor kaptam EDA-t, ami csak féloldalra hatott, de annyit javított a helyzeten, hogy már levegőt újra kaptam normálisan, és csak a fájáscsúcsokat éreztem.

Aztán egyszer csak az egész méhem görcsben maradt, és iszonyúan fájt, még az EDA ellenére is azon az oldalamon, ahová nem hatott jól. Ekkor gyorsan leállítottak mindent, kaptam valamit, amire elernyedt a méhem a görcsből, és mentünk a műtőbe.


Ez így 5 óra vajúdás volt, és mindezek ellenére a kezdeti 2 ujjnyiról semmit sem tágultam, a babám is nagyon magasan maradt.

Az nst végig rajtam volt, az infúzió miatt még tudtam volna mozogni, de az nst miatt nem lehetett felkelni.

2020. márc. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Először előkészítettek a szülésre , ott kaptam a beöntést is. De őszintén mondom attól ne félj!

Utána mentem a vajúdóba. Nem tágultam rendesen, így jött az oxi. Addig teljesen bírható volt, bár baromira fájt. Fél 10kor mentem be a kórházba , az infúzió kb éjfél körül jött, de igazából elvesztettem az időérzékemet. Kb egy fél óra múlva ( szerintem ) kezdett el hatni, egyre erősebb görcsöket okozva, nagyon hamar eljutottam odáig hogy nem volt fájásszünet , csak hol jobban hol kevésbé fájt. Szerencsére nem hánytam . Az nst végig rajta volt, az infuzio után maximum felállni tudtam volna, de az se ment, nekem is légszomjam volt , így feküdtem végig. 3ra lett meg a baba. Ebből az utolsó 3 óra oxis szakasz a nagyon durva.

2020. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!