Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után milyen fajta...

Szülés után milyen fajta betétet/betéteket használtatok, és meddig?

Figyelt kérdés
Márka és méret szerint, valamint összesen mennyi ideig kellett még valamit használni, mikor jutottatok arra az állapotra, hogy már semmi nem kellett?

2022. okt. 24. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Császármetszésem volt. 10 napig Tena M-es bugyipelenkát használtam, majd hosszú vastagabb Tena betétet még 2 hétig. Ezután 2 hétig már csak vérezgettem, akkor always éjszakai betétet használtam. Arra emlékszem, hogy 6 hetes kontroll előtt pár nappal már semmi sem kellett.
2022. okt. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez mindenkinél más. Én megvettem a legvastagabb betétet, de nekem felesleges volt.
2022. okt. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
En a chicco szülés utáni betétet vettem meg és vittem a korhazba, de nekem kényelmetlen volt, hatalmas volt, és zavart h nem ragasztós az alja, féltem h elcsuszkal... Illetve nem is vereztem erősen, egy nagyobb éjszakai betét is elég lett volna, otthon már csak azt használtam, kb 2 hétig, utana elég volt a tisztasági 1-2 hétig, amikor már csak ilyen minimális maszatolas volt. Másodszor biztos inkább többfélet viszek, hogy lehessen választani :D
2022. okt. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2 hétig tena pantset (L), utána éjszakai betétet, asszem a rossmann saját márkást, amit egyébként is szoktam venni. Jó sokáig kellett, talán 6 hét végéig. Volt, hogy néha gyengébb lett, de újra és újra előjött a vérzés a 6 hét alatt.
2022. okt. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
2 csomag vizelet inkontinenciàra valò tenàt hasznàltam el, sim!n jò volt gyermekàgyi vèrzèshez is. Olcsóbban hozzàjutottam. Utàna èjszakai allways, majd sima allways. Kb 2 hètig vèreztem erősen, utàna gyengülve, az utolsò pàr hèten màr csak maszatolva. Összesen 7-8 hètig.
2022. okt. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Dm saját márkás szülés utani betétet vettem.

Az erősebből 1 csomaggal (16db) a gyengébből 2csomaggal (20db/csomag).


A kórházi napokon elhasználtam az erősebbet és 1-2 dbot a másikból.

A felbontott csomagot még elhasználtam itthon, a 2.csomag felesleges volt.

Utana szárnxasbetetet használtam kb a 3.hétig,majd onnantól csak tisztaságit a 6.hétig.

2022. okt. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
DM saját márkás bugyipelenkát használtam két csomag fogyott el a kórházi tartózkodással együtt. Utána vastag inkontinencia betétet (Tena mini extra), de ez már nem a vérzés miatt kellett, hanem az inkontinencia miatt :( ami kb. két év múlva állt helyre úgy-ahogy.
2022. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Auchan saját márkás felnőtt pelenkát kaptam egy barátnőmtől. Bontott csomag volt, összesen 7 darabot használtam el belőle. Azt hittem utálni fogom, de igazából az első 1-2 napban nagyon kényelmes viselet volt. Szülés után már ezt vettem fel. Szükség volt rá és jó volt, hogy nem kellett paráznom, hogy elcsúszik, folyik, nemtom. Így is elég stressz volt a babával (első), jól jött, hogy az átázás kérdését teljesen kitudtam zárni, nekem komfortos volt. Második nap este már áttértem a Tena betétre (extra talán), akkor már mennyiségre úgy ítéltem meg, hogy az is elég. Müller saját márkás eldobható bugyival használtam. Ebben is jöttem haza, kb. 3 nap alatt elhasználtam egy csomaggal. Volt itthon mégegy, de azt már nem bontottam meg. Akkor már elég volt a normális szárnyas eü betét. Eleinte nagyobbat (talán always, rózsaszín 2-es lehetett), utána ugyanennek az 1-esét használtam. Úgy emlékszem kb. az ötödik hétig kellett, utána 1-2 hétig még tisztasági betétet használtam állandóan.
2022. okt. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eltartott 6 hétig a gyermekágyi vérzés,ebből 2 hétig tena bugyipelenkát használtam,utána még 1 hétig inkontinencia betétet,ebből is tena.Aztán már csak sima betétet használtam.6 hetes kontrollon még gyengén véreztem, következő héten még használtam tisztasági betétet.Egy hét szünet,majd 8 hétre megjött az első menzeszem.Nem vagyok túl szerencsés tudom.Pedig szoptattam igény szerint 2 évig.
2022. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
2 csomag mülleres bugyipelenkát használtam el, utána sima éjszakait, majd normál libresse betétet.
2022. okt. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!