Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 37-38 évesen már rizikós szülni?

37-38 évesen már rizikós szülni?

Figyelt kérdés
A down kór is esélyesebb?
2022. okt. 27. 20:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Kicsivel magasabb a rendellenességek esélye. Ezzel együtt is ma már elég gyakori, és ezeknek a kései babáknak a többsége is egészséges.
2022. okt. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Minden kockázat nő, ahogy öregszel. De ettől még egy csomóan szülnek 40 körül.
2022. okt. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
És az még időben látszik,ha nem egészséges?
2022. okt. 27. 21:07
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

9-12. Hét között kell csináltatni egy Nifty tesztet, ez anyai vérből szűri a genetikai rendellenességeket. Ha az negatív, akkor meg lehet nyugodni. Annyi, hogy ez nem tb támogatott szűrés, jelenleg az ára 230-250 ezer között mozog.


Csak genetikai UH nem elég. A magzatvíz mintavétel pedig magas kockázatú, felesleges addig egy vetélést reckírozni, amíg a komoly gyanú nem merül fel.

2022. okt. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

De ez fiatalabbakra is vonatkozik gondolom?

Már van egy gyerekem aki huszoneves koromban szuletett,de nem mertem komolyabban belemenni a temaba, mert amugy kockazati tenyezo nincs. Volt egy teszt, ami 20ezer ft környékén volt,azt hiszem az volt a down és csak valami valószínűség volt rajta, valami 1 a tízezerhez...hát ok, ezt teszt nélkül is sejtettem..

2022. okt. 27. 21:22
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
A nifty minden anyának ajánlott elvégezni kortól függetlenül. Csak sokan nem végzik el a nyilvánvaló anyagi okok miatt. Amúgy jelenleg ez a legjobb teszt, ennél jobban semmi, sem kombinált, sem amnio, sem UH nem fogja tudni megmondani, hogy mi van.
2022. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a dokid mit mondott minderről?
2022. okt. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
Én 39 évesen szültem a második gyerekemet. Panoráma tesztet csináltattunk, ennyi volt a plusz az első terhességemhez képest. Annyi probléma volt a terhesség alatt, hogy mélyen tapadt a lepény egy ideig, de ez nem a kortól függ, egyébként problémamentes terhességből 1,5 óra alatt, gátvédelemmel szültem meg a lányom. Már 2 éves múlt, tökéletesen egészséges.
2022. okt. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

40 előtt 4 hónappal sz<letett a 3.minden rendben volt, csak a vérnyomásom szórakozott, nem éreztem nehezebbnek mint 20 évesen.

41 évesem downos baba lett volna, verifi tesztet csináltattam, 14.héten volt az abortusz.

2022. okt. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

A genetikai rendellenességek kiszűrhetőek a már említett Nifty teszttel.


Sok más később kiderülő betegség, fejlődési rendellenesség lehet, ami nem mutatható ki előre.

2022. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!