Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kérhetek véleményeket arról,...

Kérhetek véleményeket arról, hogy melyik magánkórházból, kit és mivel utaltak át államiba?

Figyelt kérdés

Néztem, hogy eléggé szórnak az árak. Engem a “flanc” része annyira nem érdekel, biztos vagyok benne, hogy minden magánkórház megüti azt a szintet, amit várnék. De attól félek, hogy szülés közben olyan komplikáció lép fel, amit helyben nem tudnak kezelni vagy nem tudnak jól kezelni és ezért károsodik a gyerek.


Láttam, hogy a Dr. Rose pl. kétszer annyi, mint a medicover. Ez miért van? Lehet, hogy itt kisebb eséllyel küld át vajúdás közben állami kórházba, mint a medicover?


Illetve úgy tudom, hogy vannak olyan szülések, amik levezetését nem vállalják. Kicsit tartok tőle, hogy úgy kötök ki valamelyik állami kórházban szülés előtt egy-két héttel, hogy semmi helyismeretem sincs.


Nektek erről mi a tapasztalatotok?


A válaszaitokat előre is köszönöm!


2022. okt. 29. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nekem magánkórházról nincs személyes tapasztalatom. Annyit tudok, hogy sokat voltunk csecsemő osztályon a kislányommal betegsége miatt. Oda a Maternityből hoztak át időnként babát. Volt akinek légzési nehézsége támadt; volt akinél szülés után derült ki, hogy fejlődési rendellenessége van; volt egy kisbaba aki görcsölt. De lehet, hogy területileg a többi magánkórház másik gyerekkórházhoz tartozik, onnan azert nem kerültek át babák.
2022. okt. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Ami szerintem fontos a PIC. Úgy tudom a Robertbe most lett osztály.
2022. okt. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Dr. Roseban(Róbert kórház) van koraszülött osztály egyedül a magánkórházak közül, így azért drágább, onnan minimális az esély hogy átküldjenek.
2022. okt. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Dr Rosé és a Robert nem ugyanaz. A Robert mostani neve Tritonlife és a 13. kerben van.
2022. okt. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A dr rose-ról én nem hallottam sok jó véleményt, viszont az nyújt luxust a magánklinikák közül. Tényleg hotelszoba feeling az egész, a la carte étel stb.


Én a maternityben szültem, teljesen jó volt. Mondjuk nekem ott van az orvosom és miatta bárhova elmentem volna.

Az egyik barátnőm a robertben szült, ő is meg volt elégedve.

A dmc és a Medicover viszonylag új, de érdemes belépni a ‘… korhazban szültem’ csoportokba és lehet véleményt olvasni róluk.


A kérdésedre pedig: a maternityben betöltött 36. Hét előtt nem lehet szülni, illetve a saját orvosod elbírálása szerint. Szerintem a szülészet-nőgyógyászati fronton elég jól tudják kezelni a problémákat, nyilván ha anyuka intenzívre kerül, akkor at kell szállítani (azért ez nagyon ritka).

A babát akkor viszik el, ha komolyabb ellátásra szorul. Tehát ha besárgul vagy elkap valami AB-val kezelhető fertőzést, akkor nem. A maternitynek a SOTE a háttérkórháza, szóval onnan a babát és a mamát is oda viszik át. A többi magánszülészetről nem tudom.


Én területileg a szent Imréhez tartozom, csak ott semmiképpen nem akartam szülni, de például ott sincs pic vagy koraszülött osztály, ugyhogy onnan is máshova szállítottak volna.

2022. okt. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Egyelőre még facebookon nem merek olyan tevékenységet végezni, ami a terhességemre utal, mert a munkahelyemen nem akarunk szólni, amíg nincs meg a nifty eredménye.


A munkahelyem elég rugalmas ilyen szempontból, eddig is sok orvosi kezelésre jártam, most is sokra járok, meg jön a szerelő, hozzák a bútorokat stb.


Viszont kicsit tartok tőle, hogyha tudnák, hogy megyek szülni és nem jönne össze a baba, akkor is elkezdenék keresni az utódomat és kirúgnának a második baba előtt, hogyha meglenne.

2022. okt. 30. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!