Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházi lista: Tényleg kell...

Kórházi lista: Tényleg kell 3-4 db hálóing?

Figyelt kérdés

[link]


Az a terv, hogy az Imrében fogok szülni. Azon már meg sem lepődök, hogy én kell vigyem a wc papírt meg az étkészletet. De van pár pont amit nem értek. Pl. hálóing. Egyszer írja, hogy 2-3 db a kórházi csomagos résznél, aztán utána a szüléshez megint ír egyet. Most akkor hányat vigyek? Nekem nincs egy darab sem, szóval vennem kell. 2 db elég, vagy tényleg kell 3-4? Azt értem, hogy egy esetleg tropa lesz a szülésnél, de a többivel mi történne?

Minek 2 pár papucs?

Minek 1 KARTON ásványvíz? (Én amúgy megiszom a csapvizet.)

Lehet hülye kérdés, de valami pizsama vagy melegítő nadrág nem kell? Napokig hálóingben és köntösben fogok lenni? Mert azért elég rövidek amiket láttam a neten mint szoptatós hálóing. (Soha nem feküdtem még kórházban.)

Nyilván ha kell a két papucs, a 4 hálóing meg a karton víz, akkor beviszem, de így akkora csomagom lesz mint aki 2 hetes nyaralásra megy a Bahamákra.



2022. nov. 20. 20:41
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%

Szüléshez kell egy amit nem sajnálsz utána kidobni

Aztán ha már megvan a baba, akkor kb mindenhonnan folyni fog belőled valami

Nem túlzás a bent töltött napokra a 3-4 hálóing

2022. nov. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
96%
Az egyik papucs zuhanyozni, a másik a szobába. Nekem azt mondták van ahol ragaszkodnak a hálóinghez végig mert könnyebb benne vizsgálni állítólag bár én sem értem miért nehezebb egy nadrágot bugyival letolni mint csak egy bugyit.
2022. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
95%

A nadrág nem túl kényelmes még ha nem nagy a seb akkor is nyom.

És mint első írta, nem mensi menyiségű ilyenkor a vér, folyik mint a niagara,és ha beindul a tej az a másik ami folyik.

2022. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én szültem (nem Pest, de megyeszékhely) ott pl szüléshez adtak kórházi hálóinget. Szülés után segítettek lezuhanyozni, ott vettem fel a sajátot. Innentől pedig ahány nap/hálóing. Ha szerencsés vagy, akkor 48 órát kell maradnotok és utána mehettek haza. Mi nem voltunk szerencsések, 5 napot maradtunk. Nekem 4 hálóingem volt, szóval a férjem még hozott is haza kimosni, hogy legyen tiszta. Én nem költöttem rá vagyonokat, mert tudtam hogy többet nem igen fogom felvenni. Kínaiban vettem pár ezerért szoptatósat, teljesen megfelelt. Nekem ez kényelmesebb volt, könnyebb volt mosdóba is menni így, mintha nadrág lett volna rajta, de nekem elég komoly gátrepedésem lett. Valószínűleg ha nem lettem volna olyan szarul, akkor simán veszek fel nadrágot, szóval ez tejesen tőled függ, hogy mi a kényelmes.

2 papucs azért praktikus, mert egyet használsz a zuhanyzáshoz, ami vizes marad és gondolom nem szívesen venné fel senki zoknival.

A víz pedig, nem tudom más is volt így vele, de én rettenetesen szomjaztam szoptatás közben. Az 5 nap alatt 2 zsugor vizet ittam meg. Persze nem vittem magammal ennyit, hoztak be nekem.

Könnyű szülést kívánok!

2022. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, sokat segítettetek! Akkor veszek én is a kínaiban hálóinget, meg valami nagyobb hátizsákot amibe be is fér minden.
2022. nov. 20. 20:52
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 hálóinget, és (2. Szülésnél) 2db 2 részes pizsamát vittem. Egy szülésnél, a többit én minden nap váltottam, mert mindig volt valami (tej, babanyál, vér, leeszed, stb), vagy egyszerűen beleizzadtam, nem volt kényelmes. Nekem a 2 részesért nem szóltak semmit (nem itt), de nem is volt semmi panaszom.


Papucs a zuhanyzóba kell a másik.

Ásványvíz, ha megiszod a csapvizet is, lehet, hogy ajánlott, nem minden kórházban egyforma a csapvíz sem. Én is csapvizet ittam, de egy másik csapból konkrétan rozsdás víz folyt... Én azért 2 üveggel beraknék, és majd meglátod.

2022. nov. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
80%

Azért írnak annyit, mert azt feltételezik, hogy abban leszel napközben.


Én rosszul érzem magam egész nap hálóruhában…

Vittem 1 -et a szülésre

Egyet aludni, és egy nyàrituhát, ha valami baleset éri az alvósat


( másik kórházba már nadrágot szoptatóstrikóval vittem.)


Egyre készülj!

Engem sokkolt az Imrében.

Jönnek eeggeli vizit..

Saját ágyban kitakaróz., “tolja le a bugyit!”.. odapillant ( véres betét egyebek)

Megkérdezi hogy vagy..

Majd jegzet, “felhúzhatja”

Lelépnek


Szobatársam is volt!

2022. nov. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
92%

Nem sok. Èn kórháziban szültem és hármat vittem. Ugyan nem maszatoltam össze semmivel (én tena bugyipelusban toltam a napokat :D az nem csúszkált) de nyár volt és izzadtam mint egy ló. (hiába volt klíma, a szobatársam rettegett, hogy ha nem 45 fokban vagyunk akkor megfázik a gyereke :’D ) Márciusban is feküdtem bent előtte, akkor is izzadtam mint egy ló :D Szóval a duplája jobb lett volna. Nekem a tej csak itthon indult meg, de ha megindul bent akkor aztán áztat mindent és a szaga se jó ha megszáradt :)

Ami felesleges volt a listáról (nekem legalábbis) az a 10 törölköző :D

Amúgy ha bármi miatt császárral végződne akkor meg tényleg a hálóing az ideálisabb.

2022. nov. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
95%

Jó a 3-4 hálóing.

Ha nem éri baleset a kórházi tartózkodás során, egész nap abban vagy és örömmel cseréled le egy teljes nap után.


És ha nem is nyáron szülsz, mint a kedves 8-as, ígyis izzadni fogsz a hormonok miatt! Ürülnek, rólam folyt a víz. Ősz volt, kint kb ilyen hűvös mint most és még fázós is vagyok, de nagyon izzadtam szülés után.

2022. nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
88%
Én használtruha boltban vettem 4 viszkóz, meg pamutruhát “hálóingnek”. Utólag áldottam, hogy nem vettem méregdrága kismama hálóingeket. Kettőből még szoptatni is lehetett.
2022. nov. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!