Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért célszerű inkább a...

Miért célszerű inkább a császármetszést választani?

Figyelt kérdés

2022. dec. 1. 20:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%

9-es, hat en mar terhesseg alatt inkontinens lettem, szoval ennyit arrol, hogy ez a szules miatt van. Mert rohadtul nem :D

Alapbol gyengebb izomzat es a plusz suly az oka. De intimtornaval helyrehozhato, nekem is mukodott, mar terhesseg alatt elkezdtem.

Amugy en csaszaros voltam es akkor emlitsuk mar meg azt is, hogy hetekig alig birtam jarni, borzasztoan fajt a sebem, alig birtam a gyerekemet ellatni, a hegem a mai napig frontra sajog.

En nagyon lassan es nehezen gyogyultam.


Szoval mindket szules mellett van pro es kontra, nem lehet ezt igy leirni; hogy egyik rosszabb, mint a masik. Mert kinek milyen volt, ki hogy eli meg.

2022. dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
52%

"A gyerek nem akad el a szülőcsatornában, nem törik csontja, nem nyomódik meg a feje, nem lesz oxigénhiányos.


Te nem tágulsz ki, szakadsz szét tokától bokáig, nem vágják szét a gátad (nálunk protokoll, ha kell, ha nem) nem lesz inkontinenciád, nem vajúdsz kínok között órákig-napokig, tudsz ülni."


Szeptember végén szültem, csak gátmetszés volt, már a kórházban úgy ültem, az orvos megjegyezte, hogy milyen jól gyógyulok, ahogy ülök, nem gondolta volna...


Kb 7 óra volt a szülésem, nem akadt el, nem tört csontja, gyönyörű kerek feje van a babámnak, nem lett oxigénhiányos, 9/10es apgarja lett, mai napig anyatejes . Párom inkább arra panaszkodott, hogy túl szűk és nem szakadtam sehol...

2022. dec. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
96%

Bírom azokat a kérdéseket, amik tartalmaznak egy állítást. Mint pl. a tiéd is, miszerint célszerűbb császármetszést végezni vaginális szülés helyett.

Nos, először ezt az állításodat bizonyítsd, aztán majd lesz értelme a kérdésedről beszélni.

2022. dec. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
94%

"A gyerek nem akad el a szülőcsatornában, nem törik csontja, nem nyomódik meg a feje, nem lesz oxigénhiányos."


Szeptember végén szültem. Császároztak, nem tágultam.

Ahogy vették ki a lányom, a kulcscsontját eltörték, a fejét megnyomták, illetve lett egy vágás rajta.

2022. dec. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
23%
Kb. minden fejlett orszagban valaszthato, hogy akar szulni a no. A balkan meg nincs ezen a szinten, remeljuk egyszer lesz ...
2022. dec. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
82%

9!

2 gyereket szültem (3.7 és 4.5 kiló) de a vajúdás volt az egyetlen a leírtak közül amivel sebesültem. Nem kellene ennyire kisarkítani a dolgokat és mindenkit elijeszteni a szülestől

2022. dec. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
51%
Nekem bejott a császár,DE ehhez magánba mentem mert az állami egy mészárszék. Plusz orvosi oka volt mert a saját születésemkor orvosi hiba miatt tartós beteg lettem. Na igen a saját szulestorténetem sem segített.
2022. dec. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

2 császár után próbálok felépülni, sosem lesz már olyan, mint volt.

Nekem nem lett volna "célszerű", kihagynám az élményt, ha lehetne.

Sokat tanultam az egészről, főleg azt, hogy a nők mennyire kiszolgáltatottak az orvosnak, hogy nem szülés kísérés van, hanem szülesztés és hogy a fókuszban a kórház és az orvos áll, nem a nő és a gyereke, ez egy hazugság. Többek között ezeket is érdemes meggondolni, amikor a császár célszerűségét nézzük. Célszerű a dokinak, aki haza akar érni vacsorára. Célszerű a személyzetnek, mert kiszámítható, mikor lesz vége a szülésnek. Célszerű az anesztesnek, mert nem kell készenlétben állnia esténként. Célszerű mindenkinek, akinek semmi súlya nem lesz az egész életére, max. arra a napjára.

2022. dec. 2. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
81%
17-es: és ez az "élmény" magánban volt, még fizettem is érte (18-as voltam)
2022. dec. 2. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
90%
19-es magán és magán között is van különbség, ahogy állami kórházak között is. Én most olyanhoz tartoztam ami híres a rossz császárról ezért mentem végül magánba.
2022. dec. 2. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!