Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, aki első császár...

Van olyan, aki első császár után újra azt választaná természetes szüléssel szemben?

Figyelt kérdés

2014. máj. 12. 14:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én határozottan a császárt választanám majd a 2. babámmal is, ha rajtam múlna.
2014. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Én.

Nekem az első fertőzés miatt sürgősségi császár lett.

A műtőben és varratszedéskor is azt mondta a doktornő, ő még ilyen rugalmatlan szöveteket életében nem látott, szerinte biztosan nem tágultam volna, a sors akarta, hogy császár legyen.

Most, amikor a tesóról beszélgettünk, mindketten emlékeztünk erre a mondatára (4 év telt el), és azt mondta, más esetben bátorítaná a természetes szülést, de nálam nem.

Hát ezért.

2014. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Én fizettem a császárért gyakorlatilag,nem volt indokolt,csupán nem birom a sokáig tartó fájdalmat.

(Hugomhoz én költöztem oda szülés után,hetekig szenvedett,annyira szétszakadt alul,bennem az örök emlék,én magamnak olyat soha,hasamnál a vágást tudtam hogy kibirom,csak az első 3-4 nap rossz))

Nem bántam meg,bár második babát nem tervezünk,de ha becsúszna,akkor császárral szülném.

2014. máj. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél császárra készültem, de természetes szülés lett belőle, előbb jött és nagyon gyorsan a baba. A másodiknál is császárra készülök, de most már azt is pontosan tudom, hogy miért.
2014. máj. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én, bár nem igazán volt más választásom.

Az első sürgősségi császár volt, a 2. pedig a terhességi komplikációk miatt programozott. Harmadik szintén sürgősségi császár.

2014. máj. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nekem az első 19 óra vajúdás után lett császár, de utána 2 hónapig alig tudtam mozogni, 1 évig (!) érzékeny volt a heg... Szörnyű volt, de félek a hüvelyitől is. 34 hetes vagyok, és ma azt mondták a kórházban, hogy döntsem el (én???), hogy megpróbálom-e természetesen, mert ha nem, akkor időpontot kell kérni császárra. Ilyenről még nem is hallottam, hogy ez kérhető, csak fordítva.
2014. máj. 12. 15:09
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsőt simán szültem, a másodikat harántfekvés miatt császárral. Fényévekkel jobb volt a császáros szülés, pedig az első is 5 óra volt "csak". Ha lenne 3. babám, császárral szeretnék szülni. Az első felállás az ágyból nehéz volt, de össze se lehet hasonlítani a vajúdás vagy akár a tolófájásokkal. Gyorsan regenerálódtam, nekem egy álom volt tényleg!
2014. máj. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
En 4 het szultem csaszarral. Huvelyi uton nem szultem meg, de nem is szeretnek. Elso nap volt nehez, na meg az elso felkeles. De aztan mar szinte szaladtam. 5 nap utan mar ugy jottem haza, mint akivel semmi nem tortent. Egyebkent sima szulesnek indult, elotte 11 orat vajudtam. Na azt soha tobbet nem szeretnek. Le lehet gyavazni, de en a kistesot kizarolag programozott csaszarral szeretnem vilagra hozni.
2014. máj. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Szia, én 9 hete szültem. Természetesnek indult, elfolyt a magzatvíz, minden nagyon szuperül haladt, 3 és fél óra alatt kitágultam teljesen, csak sajnos elakadt a babám valahol, és 2 órán keresztül voltak tolófájásaim, sajnos nem sikerült megszülni a kislányomat, sürgősségi császár lett a vége. Kislányom intenzíven volt két napig, meg ilyen apróságok. Ilyen előzmények után én amondó vagyok, inkább 100 császár, mint egy természetes szülés. Császár után úgy "virgonckodtam",mint ha mi sem történt volna. Jöttem-mentem. Nem volt gond a felkeléssel, csak ahogy gyógyult a sebem egyre jobban húzódott, ha nevettem :-) Hál' istennek nem tapasztaltam meg az árnyoldalait a műtétnek.
2014. máj. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

3 gyereket terveztünk egy kipipálva. Én rettegtem hogy császár lesz. Az lett 42.héten elhuzodo tágulási szakasz ill fájásgyengeség miatt.(3oraig folyt az oxi 1ora után volt hatása de nem elég,aztán olyan brutál fájdalmaim voltak amire aztmondtak fajasgyengeség a baba fent van....)

Ha ez fájásgyengeség akkor inkább még egy császár De rettenetesen parázok. Tudom mi vár rám n3 vészes ki lehet birni simán. Csak az első nap a rosz. Én a komplikácioktol félek. Mégiscsak egy műtét. Föleg hogy a szobatársamat másnap evitték szülni császár lett belőle,majd lehozták. Egy ora mulva vissza a műtöbe. Mikor én 2nap mulva hazajöttem ő még az intenzíven volt,azota mégegyszer megműtötték. Nem tudom mi lett vele,de nem láttam még ilyen fehér embert. szörnyű volt. Szerencsésnek éreztem magam.

ugyhogy inkább szétszakadok asszem..

2014. máj. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!