Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon rettegek a koraszüléstő...

Nagyon rettegek a koraszüléstől. Hogyan tudnám elkerülni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 29 hetes, a kisfiam magasan fekszik, ráadásul harántfekvésben, teljesen zárt a méhszáj is. Szóval nincs racionális oka a félelmemnek. Csak annyi, hogy én magam 30 hétre születtem, minden előjel nélkül. Anyukám pont előtte pár nappal volt dokinál és akkor se láttak semmi rendelleneset. Aztán ugye kis súllyal születtem, vért is kellett kapnom és hónapokig voltam kórházban, inkubátorban. Nem derült ki, hogy mi miatt születtem korábban. Viszont annyi horror sztorit hallottam anyukámtól egész gyerekkoromban és azóta is, hogy milyen szörnyű volt ez, hogy komolyan rettegek. Mit tehetnék, hogy ne stresszeljek ezen állandóan? Már minden második este rémálmom van. Ráadásul nem a körzetes kórházban szeretnék szülni, hanem egy másikban, ahová van is befogadó nyilatkozatom, de koraszülés esetén nem mehetek oda. Emiatt is stresszben vagyok, nehogy a körzetes kórházban kössek ki mégis.

2022. dec. 5. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Ennek nagyon-nagyon kicsi az esélye! Édesanyám 10 éven át nem esett teherbe, ha igen, elvetélt, míg végül jöttem én. El sem hitte, amikor az orvos elmondta Neki.

Ehhez képest én háromszor voltam várandós, pár hónap alatt sikerültek is a babák és mindegyikük egészséges, boldog gyermek. Az utolsó babámat 38 évesen szültem, Ő konkrétan 3 hónap alatt fogant meg!

Szóval egyáltalán nem jelent semmit, hogy anyukádnál mi volt.


Viszont az nagyon sokat számít, hogy stresszelsz!!!!!

Bízz Magadban, a testedben és a Babádban! ❣️❣️❣️

2022. dec. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szai

Én még csak a 25.héten vagyok .már bármit megadnék a 30.hétért. azzal nyugtatim magam ha odáig kihuzzuk nagyon jó esélyei vannak az egészséges életre. Igy is minden napot ajándéknak élek meg és próbálok kevesebbet stresszelni.

2022. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Pszichológus, de komolyan. Ha ezt nem tárod fel szakemberrel, mindig találni fogsz valamit, ami miatt rettegsz, ennek meg majd a gyereked issza meg a levét.
2022. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs előjele, akkor tudatosítanod kell magadban, hogy ez egy irracionális félelem, nagyon kicsi az esélye. Amikor rádtör a stressz, vegyél pár mély lélegzetet és akár legyen egy mantrád, hogy megnyugtasd magad. Légzőgyakorlatok is jó ötlet.


Arra is gondolj, hogy mióta te születtél, hatalmasat fejlődött a tudomány és a koraszülött gondozás. Szerencsére ez még itthon is rendben van a legtöbb helyen.


Szerintem mind félünk ettől, én is féltem, visszaszámoltam a napokat, aztán császároztak 41. Héten mert kétszer a nyakán volt a zsinór, mint kiderült, ki se tudott volna jönni sehogy szegény.

2022. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező én 25 hétre születtem és még mindig élek nem kell túl aggódi amúgy meg elkerülni nem lehet, hallottam olyat hogy teljesen egészséges volt a terhessége minden rendben volt egészségesen élt és még is kora született lett a gyereke.Hogy ezt mi okozza azt nem tudom de bárkivel előfordulhat édesmindegy hogy mennyire rendben van a terhességed.Szóval kár ezen stresszelned.
2023. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi újság Veled? Még nem szültél ugye? 🙂
2023. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!