Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik magánkórházban szültek,...

Akik magánkórházban szültek, hogy oldották meg?

Figyelt kérdés
Vidéki megyeszékhelyen élünk, alapjáraton hüvelyi szülésre készülök. Viszont ugye így nincs kitűzött időpont, beindul, amikor beindul. Érdeklődni szeretnék, hogy akik nem programozott császármetszés miatt választottak magánintézményt és messzebb éltek a kórháztól, hogy oldották meg az odajutást? 38.-39. héten felköltöztetek Budapestre? Vagy azért egy 1-1,5 órás autóút belefér ilyenkor?
2022. dec. 13. 11:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Bőségesen belefér. Nagyon ritka eset az, főleg első babánál, hogy e lehessen beérni.
2022. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

"Vagy azért egy 1-1,5 órás autóút belefér ilyenkor?"

. Bőven. Azért rikta az olyan, mint az amerikai filmekben, hogy taxiban megszületik a gyerek.


Mi ott lakunk, de mondták, hogy valaki vidékről jön fel. Jó eséllyel éjjel kezdődik az egész, akkor kicsi a forgalom, meg kb. 10 óra a magzatvíztől. Első szülésnél valószínűleg az orvos se fog rohanni, ha nincs baj.

2022. dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

150 km volt a korhaz, extra gyorsan szuletett az elso harom, igy mi nem voltunk benne biztosak, hogy felerunk - bar azert ket ora alatt talan sikerult volna, ha az elso jelre indulunk. 1,5 ora alatt meg tuti. :)

(Vegulis inditott lett, igy a rohanast kihagytuk.)

2022. dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
A sógornőmnek nem sikerült, baleset miatt beallt az autópálya, mentőt kellett hívni és a mentőben szült. De szerintem ez a ritkább.
2022. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 babyboom567 ***** válasza:
68%

Hát jó terv, de ez kiszámíthatalan.A szobatársam 1 óra alatt szült meg.Nekem meg 37hét 5 naposan rózsaszínes folyásom volt,mondta a védőnő is,hogy menjünk be a kórházba,nézzék meg,már szivárgott a magzatvíz,és ki se engedtek.Másnap megszületett.És még egy sor dolog, amit nem lehet kiszámítani.

És nem tudom, hogy mikor fogsz szülni, de én ezt extrém veszélyesnek is tartom télen,hogy még autóbaleset is simán lehet(mindig mindenki azt mondja,hogy vele ilyen nem történik,mégis naponta többen meghalnak, vagy nyomorodnak le az utakon), mert annyi idióta van az utakon.Vagy egy dugóba belekerültök, vagy eltévedtek Pesten valami miatt.

Ha mindenképpen ott akarsz szülni,én szerintem költözz fel ha megteheted.

2022. dec. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Hát, elsővel és másodikkal is volt "vaklármám". Elindult majd leállt. Nem lett volna vicces 2 órás autókázás után erre rájönni.

Mindkettő megszületett a 38. héten, késő lett volna fel is költözni.

Egyébként élesben is necces lett volna az utazás, még a tíz perc a taxiban is óráknak tűnt.

2022. dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Állami kórházban semmiképpen nem szeretnék, magánkórház pedig a környékünkön nincsen olyan, ahol szülést is vállalnak. Úgyhogy mindenképpen ez az egy opció van csak.
2022. dec. 13. 12:08
 8/13 anonim válasza:
37%
Nekünk 35+ km.-re volt a kórház. Volt tervezve 3 útvonal, 1 pályás, egy sima, és egy kerülős, de így nem kellett települések átmenni. És mivel fehér Skodánk volt, lett a netről segítség is, amit végül nem kellett használni. :)
2022. dec. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 babyboom567 ***** válasza:
80%
Lehet lepontozni nyugodtan, de a szülés annyira fájdalmas, hogy az a másfél óra míg felértek, egy örökkévalóság lesz,És mindenkit el fogsz küldeni az anyjába, aki szerint normális dolog szülés közben ennyit utazni.
2022. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát azért nem a szülés aktív részénél indulnánk el... :D
2022. dec. 13. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!