Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesti állami szülészetek?

Budapesti állami szülészetek?

Figyelt kérdés

Még a terhességem korai szakaszában tartok, de már most foglalkoztat a kérdés, hogy melyik kórházban lenne érdemes. Ha egyáltalán lehet választani. Első kérdésem ez lenne, hogy lehet-e választani? És ha igen, akkor ki melyiket ajánlja vagy éppen nagyon nem ajánlja? Illetve ha "át lehet jelentkezni" akkor mi ennek a menete?


Területileg amúgy a 11. kerületi Szent Imréhez tartozom, amiről jó véleményeket hallottam, de idén októberben 14 szakdolgozó adta be a felmondását a szülészeten, ami nem túl megnyugtató, ezért szeretnék tájékozódni a kérdésben.

(Sajnos nem tudok magánkórházban szülni, nincs arra 1-1,5 millió forintunk.)



2022. dec. 24. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Területileg illetékes kórházban lehet csak szülni. Persze ha az ország másik felében vagy nem fognak hazazavarni.

Orvost sem lehet már felfogadni szülésre kivéve ha beállalod a programcsászárt...

2022. dec. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A programcsászár se úgy megy, hogy "bevállalod". Pszichiátriai szakvéleményt kell hozzá szerezni, ha nincs orvosi indoka. Azaz vásárolni. A sógornőm probálta, nem jött össze.

Nem lehet kórházat választani, csak ha magánkórházba mész. Nyilván ahogy 1. írja, ha más városban vagy, es beindul a szülés, és tényleg beindul, akkor nem küldenek el, mert az sürgősségi ellátás. De ha még nem tart ott a vajúdás es nem vagy annyira messze a lakcím szerint területileg illetékes kórházadtól, simán elküldenek, hogy menj a saját kórházadba. Szinten saját tapasztalat...

2022. dec. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2,

Sajnos a programcsászárra nagyon sok orvos még a mai napig "megvásárolható"

Véletlen pont arra a napra írja ki mikor műszakban van a kórházba ...

#1

2022. dec. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3, hűha, ezt nem tudtam.
2022. dec. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Én a Szent Imréről csak jókat hallottam, egy hónapja is szült ott ismerősöm, 4-en voltak bent nála, fiatal szülésznők és tanoncok. Országos kórházat választhatsz max, pl. SOTE, én ott szültem, de a tapasztalataim alapján nem feltétlenül ajánlom. Szerintem örülj a Szent Imrének.
2022. dec. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Befogadó nyilatkozattal lehet szülni másik kórházban is. Én is az Imréhez tartozom, de inkább szülnék a kijevi metró alagútban, mint ott. Kérvényeztem egy másik kórházban, hogy ott szülhessek, ott dolgozó dokihoz járok magánba. Ő is támogatta aláírásával a kérvényemet, így el is fogadták.
2022. dec. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Peterfyrol vannak jo tapasztalataim. Igaz nem egy gyonyoru korhaz,de nem az szamit.
2022. dec. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szent Imrében szültem 9 éve. Azóta szerencsére elköltöztünk, soha többet nem szülnék ott. Isteníti mindenki, mert nagyon természetes szülés pártiak. Ami igaz is, csak túlságosan erőltetik ezt a dolgot. A lényeg, nekem nagyon rossz szülés élményem volt ott.
2022. dec. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!