Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy van ez ma Magyarországon?...

Hogy van ez ma Magyarországon? Bármelyik állami kórház szülészetére "beeshetek" szülni ha van tb-m és meg van minden gondozási papírom?

Figyelt kérdés
Vagy hetekkel előre be kell jelentkeznem valamelyikbe?
2016. máj. 16. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
beeshetsz, de ha még van időd akkor átvisznek oda ahova körzetileg tartozol.
2016. máj. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És azt, hogy szabad kórházválasztás van, hogy is kell pontosan értelmezni?
2016. máj. 16. 21:23
 3/9 Bella169 ***** válasza:
53%

Nincs szabad kórház választás.

Szabad orvos választás van.

Tehát ha te kinézed xy kórházat és ott akarsz szülni, akkor keress egy ott dolgozó orvost, fogadd meg, és akkor ő bepecsételi a kiskönyvedbe, hogy ő a kezelőorvosod. Így ha oda mész be szülni akkor nem küldenek el, vagy ha mentő visz és nem kell minél elöbb orvosi elátásra, tehát nincs baj, akkor a messzebb lévő kórházba is elvisz ha az van beírva a kiskönyvedbe.

2016. máj. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt én se tudtam értelmezni, nekem azt mondták ott fogadjak orvost ahol szülni szeretnék, így biztosan ott szülhetek.
2016. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az első babámat tavaly ügyeletes orvossal és szülésznővel szültem, tehát tudom, hogy fogadni nem kell.
2016. máj. 16. 21:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nincs szabad kórházválasztás. orvosfogadás van, ha van fogadott orvosod/szülésznőd/dúlád akkor ott szülhetsz ahol dolgoznak.

ha nincs, akkor bármelyik kórházba besétálhatsz, kötelesek ellátni sürgős esetben. viszont nem sürgős esetben meg nem láthatnak el, ha közelben van az illetések kórház. értem ezalatt ha kecskeméten nyaralsz és beindul a szülésed, akkor nem fognak elzavarni, hogy te a debrecenibe tartozol, de ha mondjuk 10 percesekkel bemész a szent imrébe, és a sotéhoz tartozol, akkor valószínűleg elküldenek. de mondjuk elfolyt magzatvízzel már nem mert nagy a fertőzésveszély

2016. máj. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
vagy ott szülsz ahova körzetileg tartozol, vagy választasz orvost, és ahol ő dolgozik, ott szülsz. de nem mehetsz csak úgy akárhova. persze ha nincs idő akkor bárhol ellátnak, de ha van idő akkor átvisznek a körzeted kórházába.
2016. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon utolsó pillanatos vagy, akkor igen, mert a szülés életmentő beavatkozásnak számít.


Ha ügyeletesnél szülsz, nyilván nem kell orvost fogadni. Csak ha válogatós vagy a kórházak között. Magyarán: ha területileg illetékes kórházban akarsz szülni az ügyeletesnél, akkor az ingyen van. Minden más esetben fizetni kell.

2016. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
igen nem kell fogadni, de akkor kórházat se választhatsz, max ha úgy mész be hogy szinte kint van a gyerek.
2016. máj. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!