Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen volt a szülése?

Kinek milyen volt a szülése?

Figyelt kérdés

Sok nőtől hallotam, hogy nagyon rossz szülése volt, de ennek ellenére mégis több gyereket is bevállalt.

Nektek elvette a kedveteket az első szülés a következőtől? Vagy gyorsan el lehet felejteni a rossz oldalát?

Szerintem az a legcsodálatosabb amikor már a mellkasunkon fekszik. :)


2022. dec. 24. 20:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Szörnyű volt!


Soha többet!

2022. dec. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Gyors.

Nyolckor mentem be, előkészítés, burokrepesztés, 10-kor már az újszülöttosztályon ordított ♥️

Első (sajnos egyetlen) gyerek, 20 évesen szültem.

2022. dec. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Két gyereket szültem, mindkettő indítva lett, az első 10 óra alatt lett meg, a második bő 4. Mindketten 4 kiló körüliek voltak és mindkettőnél más szakaszok voltak kellemetlenek. Bennem nem hagytak rossz élményt, annak ellenére hogy az elsőt az orvosom nehéz szülésnek nyilvánította és elmondása szerint egyedül nem biztos, hogy meg tudtam volna szülni.

Engem inkább az első szülés utáni felépülés ért hidegzuhanyként, mert arról az időszakról nem igazán mesél senki. De túléltem/megszoktam.

2022. dec. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kettőt szültem, szép emlékek, az első nehéz volt és hosszú, indítottak, pokolian fájt de megcsináltuk, 18 óra alatt született meg. A másodikat meg a gólya hozta haha, szinte egyáltalán nem fájt semmi, az első fájástól 4 órára született, ebből 3 óra nem fájt szinte egyáltalán, de utána sem volt vészes, a kórházban már csak elkapni kellett. Sérülésem amúgy egyikkel sem lett, a felépülés és a szoptatás könnyen ment. Nem szeretnénk több gyereket, de ha a szüléseimen múlna akkor simán vállalnám megint.
2022. dec. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Pokoli volt az első császárom. Nagyon is rányomta a bélyegét a második terhességemre.

De vágytunk még egy gyerekre, és bár a második császár még rosszabb volt több téren is, utólag is azt mondom, megérte. Lelkileg azt hiszem, sosem fogom azt a borzalmas napot teljesen feldolgozni, de meg tudok birkózni vele. A gyerekem megér ennyit.

Harmadik gyereket viszont nem vállalunk. Ha a szülésélmény hasonlóan alakulna, azt már nem bírnám el.

2022. dec. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
A vajúdás része örökre elvette a kedvem a dologtól. Egyszerűen felháborító hogy a 21. században még így mennek a dolgok. Az ember üvölt fájdalmában órákon át, és semmi segítség, csak a kiszolgáltatottság, elkeseredettség. Ennek nem így kéne lennie, a mai orvostudomány mellett megoldható a fájdalommentes szülés. A vége császár lett, azzal semmi problémám nem volt. Csak azért nem mennék bele programcsászárba sem, mert félnék, hogy beindul magától előbb, és már nem lenne visszaút.
2022. dec. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fájt, de csak megszültem végül. A második nagy baba lett. (4kg feletti) Utána azt mondtam SOHA TÖBBET, de utólag megszépült az emlék.
2022. dec. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Program császárom volt, a baba állapota miatt.

Sokkal rosszabbra számítottam, pozitív csalódás volt. Persze fájt, néha a mai napig is pedig már 3 eve, de gyorsan gyógyultam, szép volt a seb, tudtam mozogni is.

2022. dec. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Első szülésem nagyon durva volt. Majdnem ott maradt a fiam.

Mégsem tántorított el a 2.gyerektől. én nagyon hamar helyrejöttem, ő áldott jó baba volt. Így 1 éves volt mikor újra belevágtunk.

Lett egy vetélésem, végül 2.5év különbséggel megszületett a lányunk.

Ez a szülés sokkal jobb élmény volt. De mégis nagyobb traumaként el bennem. Főleg a szülés utáni első fél év.


3 gyereket akartunk. Nem lesz 3. Nekem ez a 2.szülés utáni regenerálódás bővem sok volt.

2022. dec. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a vajúdás volt rémálom. Komplikáció is adódott szülés után, majdnem műteni kellett. Akkor közvetlenül utána mondtam is páromnak, hogy több gyereket nem akarok. De ez az érzés hamar elmúlt. Két évre rá megszületett a második gyermek. Nagyon gyors szülés volt, kevésbé viselt meg. Ennek ellenére nem szeretnénk harmadikat más okból kifolyólag.
2022. dec. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!