Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért zavar egyre több embert,...

Miért zavar egyre több embert, ha valakinek fontos a természetes szülés?

Figyelt kérdés

Egy csomó császáros ismerősöm van, és többtől is hallottam már acsarkodva bizonygatni, hogy az jobb. De olyantól is, akinek gyereke sincs.

Erre talán nem érvényes, hogy mindenkinek más a jó?

Egyenértékű, hiszen életet ad az anya, ez kétségtelen, de egyesek mégis átesnek a ló túloldalára. Mintha a természetes szülés fontossága egyet jelentene a császár, az ő igényük leszólásával. Pedig aztán normális embert nem is érdekel, hogy szül más. Szerencsére ezt is tapasztalom azért gyakran.



2023. jan. 7. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

"Miért zavar egyre több embert, ha valakinek fontos a természetes szülés?"


Senkit nem zavar, mindenkinek a magánügye. Az zavar néhány embert, ha (leendő) anyuka másról sem tud beszélni, mint a természetes szülés "csodájáról".

2023. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én ezt nem hinném. Szerintem sokan nem beszélnek a szülésükről bárkinek. Legalábbis én nem.
2023. jan. 7. 18:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem zavar..
2023. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

"Én ezt nem hinném. Szerintem sokan nem beszélnek a szülésükről bárkinek."


"Egy csomó császáros ismerősöm van, és többtől is hallottam már acsarkodva bizonygatni, hogy az jobb."


Itt azért van némi ellentmondás.

2023. jan. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyessel értek egyet. Én egy igazi átszellemült szuperanya vagyok, mert az elsőt 14 óra után szültem meg gátmetszés nélkül. Ennek ellenére hidegen hagy hogy ki hogy szül, és ha a következő császár, hát az lesz, nem fogok vergődni. Vannak akik valami szuperhősi képességet tulajdonítanak maguknak, ha PVN szülnek. Ellentéte a császáros anyuka, aki ha szóba kerül, rögtön védekezni kezd, mintha másodrendű anya lenne emiatt.


Szerintem egy beteg dolog, hogy be akarják szabályozni és egymást hergelik a nők. Kb mint a szoptatás vs tápszer, amikor hazudozi kell hogy ne nézzéknle vagy ne oktassák ki leginkább a tápszeres anyákat.

2023. jan. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz körökben forogsz.


3 csm volt. Mit nem adtam volna ha természetesen szülhetek. 🙄

2023. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%
Mondjuk én azt gondolom, hogy az orvostudomány további fejlődésével az esetek egyre nagyobb részében lesz a jobb választás a császár, a hüvelyi szülés előnye el fog tűnni. Tehát a tendencia ("egyre több ember") még érthető is lenne. Egyelőre a szülések döntő többsége esetén a hüvelyi a jobb választás, tehát most még nyilván nincs igazuk.
2023. jan. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"és többtől is hallottam már acsarkodva bizonygatni"


Milyen proli környezetben mozogsz te?

Aki ilyenen acsarkodik (függetlenül attól, hogy melyik oldalon áll), azzal szóba sem kéne állni.

2023. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar. Normális körökben ilyen mélységekig nem is szokás kitárgyalni a szülést. Az zavar, amikor valaki meg van győződve arról, hogy neki bármilyen joga van beleszólni más testébe, orvosi ellátásába.
2023. jan. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező én pl rühellem az olyan nőket akik a gyerekük életveszélyben van az anyuka meg ott sír hogy mert nem tudja természetes úton megszülni a gyereket.Inkább örüljün neki hogy kb fél órás-órás műtéttel megúszik több órás vagy több napos iszonyatos fájdalmat.És császár a babának is jobb nem megerőltető a baba szervezetének.Szerintem sok nő azt hiszi hogy attól lesz igazi anya meg igazi nő ha kínok között hozzá világra a gyereket mert ő akkor lesz hős hogy milyen borzalmas fájdalmakat kibír.
2023. jan. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!