Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van itt olyan (vagy ismersz...

Van itt olyan (vagy ismersz olyan embert), akinek a testvére iszonyú lusta és nemtörődöm volt, de a szülők beletörődtek és természetesnek kezdték venni a dolgot?

Figyelt kérdés

Tesóm ilyen. Harminc éves lesz, kevés munkával akar sok pénzt, a sült galambot várja, és a többi. Háznál sem segít, egész nap játszik vagy sörözik a haverokkal. A kutyát lusta volt sokszor kivinni a kertbe és ha az bepisilt, akkor lusta volt feltörölni. El is hoztam magammal. Szerinte a hűtőben teremnek a dolgok, természetesen nem akármilyenek.

Amikor még otthon laktam és gimis voltam (ő az idősebb ugye), szüleink hagytak kint pénzt ételre, erre elrakta az összes pénzt és csak magának vett cigit.

Sorolhatnám még, én eléggé megutáltam, mert önző, nem érdekli, ha fájdalmat okoz másoknak, és lenéz másokat. Szüleink veszekedtek vele sokat, de már nem érdekli őket.

Anyánk ráadásul olyan durván a homokba dugja a fejét, hogy rám és másokra vetíti ki a dühét. Például sorolni kezdi, hogy melyik rokonnak, ismerősnek miért gáz a gyereke, vagy hogy én miért vagyok ilyen gonosz, nem beszélgetek a testvéremmel, pedig ő olyan, amilyen, fogadjam el (az mindegy, hogy megkárosított, lopott tőlem). Vagy milyen rosszindulatú a barátom, mert nem vesz a drága bátyámnak semmilyen ajándékot, persze az elnézendő, hogy a bátyókám soha nem köszönt fel senkit, ő ilyen, fogadjuk el. Majd megváltozik, ha lesz barátnője, anyánk ebben reménykedik, ami szerintem hülyeség és gusztustalan.

Ha én beszélek, ordítok vele, nem érdekli.

Szeretem a szüleimet. Régebben szerettem otthon lenni velük. De most már szinte utálok hazautazni.

Másnak volt hasonló, mi lett? Köszönöm!


2017. máj. 16. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Ismertem ilyet. A nővér doktornő lett, a fiú segédmunkás, alkalmi munkás. A szülők természetesnek vették felnőtt korukban is. Az öcs lumpen életet élt, hatalmas tartozásokat halmozott fel önkormányzati lakásban is, onnan is kidobták, nem volt egy normál munkahelye egész életében.


Tavaly temették. Halálra itta magát.

2017. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
1-es vagyok: 44 éves volt.
2017. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk volt, öcsém. Viszont szerencsére olyan közegbe került gimiben, ahol a fiúknál már az volt a ciki, ha vki lusta, ezért kikupálódott. De előtte... hajaj... én csináltam minden házimunkát, de még a "fiús" munkákat is (cipekedés), mert jaj, hát öcsikém a fiú, őneki nem kell csinálnia semmit. Ja, és mellette én voltam a színötös tanuló, akinek már egy 3asért is üvöltöztek, neki meg a karóra is max, egy ejnyebejnye ment, vagy hogy "jaj utyuluputyulu kicsikém, hát így is szeretünk mi téged".
2017. máj. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
91%
Ismerek, a párom húgát. A szobája egy katasztrófa sújtotta terület, ágynemű, ruhák a földön, a használt vattapamacsok, tisztasági betétek (!) szanaszét...anyugi reakciója: "jaj hát ő ilyen kis szétszórt". Most nemrég vettek egy lakást a csajnak, ugyanígy néz ki, mosatlan hegyekben, kuka egy hónapja nincs kiürítve, a betétek mindenhol...idő kérdése hogy mikor költöznek be a csótányok meg a patkányok. Amúgy a család többi tagja kifejezetten tiszta és takarítós.
2017. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ilyen vagyok. Nem csinálok semmit egész nap, van munkám, de ott is a többiek dolgoznak helyettem, én a 12 órábol 10et alszom ott is. Egyébként rendes családból származom, a szüleim és nővérem is rendesen dolgozik. Eleinte próbáltak segíteni ami nekem inkább piszkálódásként jött le és amikor látták, hogy nem érdekel semmi akkor feladták és beletörődtek, hogy én nem viszem semmire.
2017. máj. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az ilyenekből lesznek a hajléktalanok
2017. máj. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!