Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi idő volt nálatok a...

Mennyi idő volt nálatok a kitolás? Nagyon fájt?

Figyelt kérdés
Le lehet írni hogy milyen érzés? Vagy tapasztalni kell inkább? :)
2023. jan. 12. 18:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
A kitolás maximum 5 tolásból állt, 10 perc se volt, a vajúdás volt a húzós. Legalábbis nekem.
2023. jan. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekkel 45 perc, végül az orvos segített, mint utólag kiderült a vállán volt a zsinór és az rántotta vissza folyton.

Másodikkal kb 10 perc volt, az önerőből ment, pedig 1,5 kilóval nehezebb volt, mint az első baba.

2023. jan. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

18:29-es vagyok, lemaradt a válasz második fele.

Az elsőnél semmit nem éreztem a tolófájásokon kívül

Másodiknál borzalmas feszítő érzés volt, a csontjaim hetekig fájtak utána.

2023. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az volt a legkellemesebb része. Komolyan. Jött a fájás és nyomni kellett. 3 nyomással kint volt.

A fájások pokoliak de utána a varrás (én belül is repedtem) kegyetlen.

Hamarosan születik a második, kíváncsi vagyok itt milyen lesz.

2023. jan. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a varrást meg se éreztem (kaptam helyi érzéstelenítést). Te nem kaptál? Miért kínoztak még szülés után is?
2023. jan. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél 3 óra volt a kitolás, végül fogóval segítették ki.

A másodiknál maximum 10 perc.

Szörnyű feszítő érzés volt nekem, plusz jöttek a fájások a brutális tolóingerrel együtt.

2023. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

#5 állítólag kaptam, de azt mondták, hogy olyan megviselt lett az alsó részem (4+ kilós baba), hogy nem hatott az érzéstelenítő.

#4-es voltam

2023. jan. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Mind a 2 fiam a 3. tolófájással kint is volt. Semmit nem éreztem, minimális ingert hogy nyomjak.

Azt szokták mondani hogy a vajúdás fáj a tolofájás már nem. Persze ez nem jelenti azt hogy mindenkinél így van.

2023. jan. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

8 tolással volt kint a fiam, kicsit széles volt a válla. Ami nekem megdöbbentő volt, hogy a tolófájás nem fáj. Sőt, én a hüvelynél semmit nem éreztem. A doki szerint ez a test természetes fájdalomcsillapítása. De tényleg semmennyire nem fájt. Iszonyatosan fárasztó volt és az összes erőm elfogyott a végére, de ott fajdalom már nem volt.

Székelési ingerhez hasonlítanám.

2023. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
nekem az egész gyors volt mondhatni (5kor vettek fel a szuleszetre, 8.30kor babáztam már), bár fájt is azért. vajúdás alatt a fajasoknál annyira rossz volt, hogy nem esett jól akkor a párom érintése sem. a tolófájások amikor jöttek rossz volt, erős székelési inger volt, ugyanakkor kakilni nem kellett 😅 feszítő érzés volt egyébként, nem tudnám megmondani hogy hol.. nagyon max fél óra volt a kitolás, de az időérzéke ilyenkor elveszik az embernek. a gátmetszést nem éreztem, a varrás rosszabb volt. adtak lidokaint, nem is a varrás fájt, hanem a kötözés volt kellemetlen inkább, meg ahogy a cernat húzta, azt a "rángatást" azért lehetett érezni.
2023. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!