Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meg lehet előzni a szülés...

Meg lehet előzni a szülés utáni depressziót? Vagy minden nőt érint általában? (nem a baby blues-re gondolok).

Figyelt kérdés

Nagyon sok anyuka magába fordul a pici születése után, de szerintem az egyik megoldás, hogy apuka is kivegye ugyanúgy a részét a baba körüli teendőkben, ne csak az anyára maradjon minden. Viszont sokan be is kattannak szülés után, az egész nap a baba körül forog szinte.

Ti is benne voltatok a depresszióban? Ha igen, azóta már minden rendben?


2023. jan. 14. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden nőt érint. Voltam depressziós: amikor munkanélküli voltam sokáig, de szülések után egyszer sem.
2023. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem érintett.
2023. jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

"az egész nap a baba körül forog szinte."

Gondolom nincs gyereked.

Egy kisbaba teljes embert kíván, olykor kettőt is és az egész nap arról szól h őt kell gondozni.

Az a ritka ha a baba 2 óránként eszik, azt leszámítva szépen alszik a kiságyában.

2023. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkit érint. Egy barátunk lánya mindkét gyerek születése után virult, boldog volt. Barátnőim közül egynek volt.

N

2023. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére az elsőnél engem sem érintett. Remélem most, a második után sem fog.
2023. jan. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elso gyereknel elkapott a depresszio,de sikerult tul lennem rajta.

Masodik babamnal egyaltalan nem voltam depresszios.

2023. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én összességében véve nem vagyok depresszióra hajlamos, és nem is voltam a szülésem után sem. Viszont a kórházban sírtam, mivel a babám besárgult és nagyon megijedtem. Tapasztalatlan voltam és azt hittem, hogy ez valami komoly dolog. Nyilván nem jó dolog, de az élettani sárgaság nem ritka és elmúlik idővel. Akkor azt hitték, hogy biztos depressziós vagyok, pedig csak ennyi volt az egész mögött. Soha nem beszéltem erről így senkinek, csak a férjemnek. Kihasználva az oldal anonimitását, itt most leírtam, kiírtam magamból.
2023. jan. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7

Nekem a szoptatás nem ment, nagyon fájdalmas volt.

Éjjel az egyik nővér etette cumisüvegből a babámat, amíg én az ágyon sírtam.

Egyik délelőtt elsírtam magam, amikor beadták a vérhigítót...

Megterhelő kórházban lenni, főleg ha valami nem oké :)

2023. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!