Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni depresszióm...

Szülés utáni depresszióm lenne? Hogy lehet ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés

2 hete született a kislányom, imádjuk szeretjük, minden rendben volt a kórházban is.

Nekem egyszerűen annyi a bajom hogy néha elkap a sírás amiért felborult a régi életünk teljesen, volt egy megszokott rutinunk és ha belegondolok hogy semmi sem lesz már ugyanolyan mindig bőgnöm kell.

Ez mennyire normális illetve mennyi idő míg megszokom az új helyzetet?

Ez mellé hogyha szegény párom nem úgy szól hozzám azon is teljesen kiakadok, érzékeny vagyok és lelkileg kicsit labilis úgy érzem

A babát teljes mértékben ellátom alig sír nem is ezzel van a baj

A párkapcsolati része ami nekem fájó pont

Ti ezt hogy vészeltétek át?



2022. márc. 15. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt valószínűleg még csak a hormonok okozzák. Ha pár hét, hónap után sem látsz örömöt az életedben, akkor már gond lehet.
2022. márc. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

3 opció van:

- elfogadod hogy megváltozott az életed, elfogadod hogy mostantól lesz magadnál is fontosabb dolog az életedben. Ha ez megtörténik, akkor boldog leszel.

- ezt nem fogadod el és emiatt nem fogsz mindent megadni a gyerekednek,

- nem fogadod el, de megadsz neki minden. Ez egy idő után neheztelésbe fog torkollani, haragudni fogsz rá, a férjedre és magadra is.

Én a 3. opcióval kezdtem. Majdnem rá is ment a házasságunk. Volt olyan pillanat az életemben, mikor már a(z akkor fél éves) fiamat sem akartam magam mellett tudni. De szerencsére ráeszméltem, hogy ez nem vezet jóhoz, megfogalmazódott bennem az 1. opció is, és utána szerencsére kapásból tudtam vele azonosulni. Egyik napról a másikra. Nem tudom, hogy ez hormonális változás miatt volt-e, de nem hiszem. Ez kb. 8 hónappal a szülés után volt nálam. Hogy ez hosszú távon meddig tartható, azt nem tudom. Már 3,5 éves a fiam, még szerencsére ugyanígy vélekedek. De például a nővérem, akinek jelenleg 15 éves a fia, már a 2. opciónál tart. Ő az 1-ből indult, de egy pár éve már nem tartja fontosnak a fia boldogságát, kb. hetente cseszteti azzal, hogy lassan ideje lenne barátnőt szereznie és elköltöznie otthonról. Már csak magának akar élni, megunta a gyereknevelést. Ha törvényileg tehetné, akkor szerintem már kidobta volna otthonról. A fia nem tett semmi rosszat, egyszerűen csak jobban szereti magát mint őt és nem tartja fontosnak hogy segítse őt a továbbiakban. Szóval ha mindenkinek a legjobbat akarod, akkor törekedj az 1. opciónál való maradásnál.

2022. márc. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy, hogy soha nem akarok gyereket. Nem utólag picsogok, hanem előre gondolkozok.
2022. márc. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mit keresel ebben a topikban? Releváns választ úgysem tudsz adni semmire.
2022. márc. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszoló.. Szegény fiú, így ismeretlenül is sajnálom, hogy anyai szeretet nélkül nőtt fel. Gondolom az apja is ilyen vele. 2 fiam van és nagyon rossz belegondolni, mit érezhet az a fiú.


Kerdezo: az első fiamnal én is ezt éreztem. Pszichológusnal voltam... Határon voltam a depinek, de szerencsére jól sült el. 3 honaposan kezdtem érzelmeket táplálni a fiam iránt, addig csak elláttam. Ki kell mozdulni a levegőre, és kérd meg a ferjedet, nagyszülők et, vigyázzanak addig rá, míg kicsit énidőzni elmész. Vagy kettesben a ferjeddel.

Kitartast,az első mosoly szerintem sokat dob az ember hangulatan. Az első fiam tankönyvi baba volt, evett aludt. A második full hasfajos,vele minden más volt. Egyből imádtam.

Kitartást!

2022. márc. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4es,kötekedni jön gondolom. Hogy ő aztán jól megmondta.
2022. márc. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hormonok. Nyugi, elmúlik.
2022. márc. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem depresszió, ne izgulj. Nekem ennél sokkal rosszabb volt, és még az is messze volt ettől a diagnózistól. Ugyanezek az érzések is megvoltak, hogy régi élet, párkapcsolat, stb, de ez is elmúlik. Pár héten belül elmúlik a sírósdi. Utána is furcsa érzés lehet, hogy megváltozott az életed, de szépen hozzászoksz :) Nekem akkor kezdett ez jobb lenni, mikor már minden nap jártunk hármasban sétálni, meg kimenni kávéra a barátokkal, ilyesmik. Ha pedig beáll a napotok valami rendszerbe, akkor jut egy kis időtök egymásra is a pároddal :) Normális amit most érzel.
2022. márc. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!