Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen praktikák váltak...

Kinek milyen praktikák váltak be a gyermekagyi lehangoltság (nem depresszió és nem szülés utáni depresszió) könnyebbé tétele érdekében? Részletesen lent:)

Figyelt kérdés
10.28-an császár útján született meg a kislányunk (első baba), vasárnap este jöttünk haza a kórházból és hétfőre a szulest követi 3. Napra itthon már sírva keltem. Így az 5. Napon valamivel jobb, sőt sokkal, de ha elfaradok és ledolok utána többnyire levert vagyok. Minden hasznos tapasztalat érdekelne. :)

#Gyermekágyi levertség
2022. nov. 2. 13:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Idő segített. Nagy ez a változás.
2022. nov. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Mennyi idő volt neked?:)
2022. nov. 2. 15:08
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Három éve nekem is császárral született az első fiam, elég depresszívek voltak a kórházi napok, meg is kérdeztem volna legszívesebben egy szakembert hogy erre a depresszióra miért nem készített fel senki. Mert oké, hogy elméletben mindent elmondanak a baba gondozásával kapcsolatban, stb, de erről a depis állapotról nem volt szó.

Nekem az okozta a gondot, hogy nem tudtam, hogy megy tovább az életem a babával együtt. Amikor hazamentünk, már jobb lett, de még kb 2 hétig lehangolt voltam, ráadásul a legnagyobb téli sötétségben volt ez az időszak.

Engem végül is az mozdított ki ebből, hogy próbáltam minél több olyan dolgot csinálni, mint azelőtt. Például barátokkal, családdal való beszélgetés, negyed órára leugrottam egyedül a boltba, amíg a férjem vigyázott a kicsire, kaja készítés. Aztán a napi rutin része lett hogy elmegyünk együtt a kicsivel a boltba, dm-be babakocsival (ne zavarjon ha elkezd sírni közben.) Az is éltetett hogy már csak 2 hónap tavaszig, akkor sokkal szebb idő lesz, többet lehetünk a szabadban. (Aztán jött a covid és a karantén, de addigra már rég túl voltam ezen a lehangoltságon.)

2022. nov. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok átlagosan ez a 2 hét az ami jellemző?:(
2022. nov. 2. 16:08
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapja szültem. Nekem a szülés és a kórházi napok maguk voltak a megtestesült csoda és nyugalom. Aztán hazaérve az addig békés, nyugodt kis cukiságom átváltott egy szörnyen hasfájós ki szörnyetegbe és szinkront sírtam vele éjszakákon át hetekig miközben anyámék nyomták rám azt a lelki terhet is, kb 3 nap után, hogy azonnal vigyük haza tőlük a kutyát vagy altattassuk el ha nem kell, de ők meg ezen jófejség mellett azért jönnének minden egyes nap mert hát addig érdekes a gyerek amíg pici, meg se forduljon a fejemben, hogy ezt nem engedem. Akkor nem gondoltam depinek passz, hogy az volt e, így utólag lehet, hogy igen, ami biztos, hogy pokolba kívántam az egészet. Nekem az segített a leginkább, hogy egyszerre sikerült szülnöm a barátnőimmel, valahogy így jött ki, (1 hónappal előbb az egyik, 15 nappal később a másik) így aztán bármikor is keltünk éjjel valakivel mindig tudtam beszélgetni. Azóta is ez adja a legtöbb erőt, ez az egy cipőben dolog. Meg az, hogy sikerült leépítenem a minden nap betoppanni kívánó látogatókat akik nem akartak segíteni semmiben, max hoztak egy sütit aztán go babázni, de azért egy kávét főzzek már.

No meg az idő… minden nap sétálunk nagyokat, a kutya miatt amúgy is muszáj ha esik ha fúj, ha nehéz is elindulni a végére mindig jól esik, valamint kis sikerélmények amikor átestünk az első vezetésen, első bevásárláson első éttermen és nem

fulladtak akkora katasztrófába mint vártam. Na jó az étterem félig meddig :D de a többi nem.

2022. nov. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hete szültem természetes utona 2.babámat, első császár volt de mindegyiknel toxémia ami megviselt. Most mar mindennap bőgök valamin és fura a hangulatom. Akkor ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel a problémával?
2022. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

5-ös köszönöm, hogy leirtad ezt nekem 🥰


6-os, nem abszolút nem vagy ezzel egyedül, nekem ez az 5. napom és ma délután, hogy elszundiztunk a férjemmel és felkeltem többnyire rossz a hangulatom. Számomra ez rém frusztráló és nagyon félek, hogy ez az állapot tartós lesz.


Nálunk szerencsére mindenki támogat engem tényleg, lemegyek reggel vagy amikor jól esik a kozos kertbe, ami itt van a tarsas házhoz amit az elmúlt 3 évben alig használtam ki, de most nagyon örülök, hogy van, pedig egy forgalmas út mellett lakunk.


A férjem reggel kávét készít nekünk és kimegyunk szintén a közös erkélyre.


Ezek sokat segítenek és sokszor mentünk a rokonokhoz is.


Én azt javaslom neked, amit nekem is mondtak, csinálj olyat ami feltolt (nekem a pakolás, takaritas) kis séta lent és beszéld ki magadból. Én is ezt teszem, nem vagy egyedül hidd el. ❤️ Számtalan anya szenved ebben, én csak attól rettegek kB h tartós marad, de remélem nem. 🙏🏼😊

2022. nov. 2. 18:08
 8/26 anonim válasza:
100%
Szia most császároztak 21.-én borzasztó volt fájdalmas volt az első hetem, most 2. Itthon tiszta unalmas, probálok itthon pakolhatni takarítgatni, ha van időm itt keresem nézem kérdéseket olvasgatok válaszolok rá. Át érzem rossz lehet minden szempontból, én nagy gyógyszeres voltam terhességem előtt plusz cigiztem most még semmi, tudom néha milyen stresszben lehetsz . Sok pihenés még aludj ha alszik baba, sokat segít.
2022. nov. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Az a helyzet van egy 2 évesem is és parázok kicsit hogy nem tudok elég minőségi időt tölteni vele és hogy nem birok el 2 gyerekkel. Tudom hogy másnak is sikerült és férjem is rengeteget segit. Azzal nyugtatom magam hogy ez csak átmeneti helyzet, pár hónap es tudnak majd a gyerekek együtt jatszani is.
2022. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nekem főleg az problémáma, hogy (tudom még csak 6 napos) nem tudok még hozzá úgy állni, a feladatok el vannak latva körülötte, de azt is főleg a férjem teszi. :/ 10 napig van még itthon és félek mi lesz utána. Félek, hogy fogom-e tudni szeretni a babánkat és félek, hogy ez q rossz hangulat ami nem egész napos, de rám szokott törni állandósul es/vagy tartósan velem lesz.
2022. nov. 3. 08:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!