Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan köztetek, aki oxi...

Van olyan köztetek, aki oxi illetve fájdalomcsillapító nélkül szült? Mindig fontos a beavatkozás?

Figyelt kérdés
2023. jan. 15. 19:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
36%

10# Ezzel a "bezzeg nyugaton" mentalitással is érdemes óvatosan példálózni. Máshol sincs kolbászból a kerítés.

Három barátunk szült külföldön mostanában és egyik sem számolt be nagyságrendekkel jobb élményről, mint amiről én betudok itthonival, sőt... Ők sem kaptak automatán edát és egyikőjük indítása borzasztóbban hangzott, mint az enyém. (A kórház szebb, kényelmesebb, ez nem vitás.)

Arról nem is beszélve, hogy egyénenként is mások vagyunk. Valakinek kibírható, valakinek nem. Valaki lélekben sem bírja úgy, más igen. Valaki tudatosan megy, valaki kevésbé. Én szerettem volna edát, a szülésznő a lelkemre hatott, hogy oxival az esetek nagy százalékában nem jó párosítás, nagyon belassíthatja a folyamatokat, kimerülök, ad inkább mást, ha nem elég, újratárgyaljuk. Megszültem eda nélkül egy fájdalomcsillapító szurival és én is azt mondon, hogy ki lehet bírni, teljesen felesleges lett volna bekockáztatni egy gerinc menti érzéstelenítést, aminek lehet következménye, szövődménye is akár. Az meg megint egyéni szubjektív vélemény, hogy ki hogy nyilatkozik a szüléséről. :) Én azt mondom ki lehetett bírni, más meg azt, hogy eda nélkül nem ment volna. Egyik sem jobb, vagy rosszabb, elvégre a végeredmény (egészséges mindenki) a lényeg.

2023. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem kaptam,nem is kertem...gyors volt a szules es ahhoz kepest elviselheto.
2023. jan. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!