Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van az, hogy a nők nem...

Miért van az, hogy a nők nem kérnek érzéstelenítést szülésnél, hanem inkább szenvednek? Ha fáj valamijük, és akkor sem vesznek be fájdalomcsillapítót, ha belepusztulnak. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Nem kötekedni akarok, csak meg szeretném érteni az okát. Sok nő nem kér fájdalomcsillapítót szülésnél, hanem inkább szenved. Ennek mi az oka? Most én értem, hogy kibírható a szülési fájdalom, de nem lenne jobb enyhíteni? Miért szeretnek a nők szenvedni mégjobban, ha van rá lehetőség, hogy a fájdalmat valamilyen szinten tompítsák?

Van, aki akkor se szed be fájdalomcsillapítót, amikor megvan a havija, vagy éppen migrénje van. Miért jó ez? Nincs jogom ítélkezni, nem is teszem, és nincs jogom megmondani, hogy ki mit csinál, csupán érdekel, hogy ez miért van.



2020. okt. 13. 09:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Kérnének ha adnának. Legalábbis én kértem volna. Mivel drága az EDA nem osztogatják minden nőnek sajnos. Ha szeretne a kismama elóre meg kell beszélni.
2020. okt. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
44%
Mert szeretik megélni a fájdalmat szülés közben, aktívan részt venni benne. Azt gondolják, ettől "többek" ettől igazán hősök, pedig ez nem így van. Én félek a fájdalomtól, és hatalmas stresszként éltem meg a szülést, ilyen hatalmas fájdalom nem gondoltam hogy létezik.Ebben a modern világban, igazán kitalálhatnának már valami igazán hatásos fájdalomcsillapitást. EDA nem sokat ér.Kell a fájdalom a fenének, nem vagyok én mazohista.
2020. okt. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%

1) nem vehetsz be akármit, mivel a babára káros a legtöbb

2) egy Panadol, olyan mintha nem vettél volna ve semmit

3) mint már írták, drága és kell hozzá aneszteziológus, aki nagy valószínűséggel a császáros anyukával lesz a műtőben.

2020. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%

Mert a fájdalomcsillapító módszerek többsége sz.rt sem ér, ami pedig igen, annak rizikója van. Pl. az EDA ilyen (ami egyébként elég hatásos, ha hozzáértő szakorvos teszi be, csak ugye nálunk nincs hagyománya, sokszor a szülész kezd el sufnitunningolni, stb). A vénába adható gyógyszerek pedig nem ajánlatosak szülés alatt, mert odavág a gyereknek (az EDA is amúgy). Plusz a tolófájásoknál a kitolásnál érezni kell, tehát a berakott EDA hatásának elmúlását is meg szokták várni, és szerintem a vége messze a legborzasztóbb...


Akkor már inkább kibírtam a 14 órát, az utolsó 3 órát leszámítva azért nem akartam meghalni benne (a vége is inkább a tolóinger miatt volt rettenetes, nem a fájdalom, azt szinte "megszoktam" addigra).


De amúgy igen, 2-esnek is van igaza, sokan az istenkomplexus megélése miatt nem kérnek.

2020. okt. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

En kertem volna, de nalunk a kórházban nem lehetett. A kérdésre válaszolva: a leghalvanyabb elképzelésem nincs, kinek és miért jó fajdalomcsillapitas nélkül szülni.

Azért olyan is van, pl a noveremnek így volt, hogy mire beért, már annyira tag volt, hogy nem adtak, mert már nem lehet. (A kitolasra nem lehet, mert ott érezni kell, amit csinálsz).

2020. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk pl nincs rá lehetőség.


(a menstruációt pl meg sem szoktam érezni, vérzek aztán jónapot)

2020. okt. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
A fájdalomcsillapításnak megvan a maga veszélye és hátránya is. Ha túl késő adják be, vagy ha azt hiszik, még jó időben vannak, aztán mégis beindul a szülés és már tolnod kellene, de nem érzel semmit, akkor valószínleg császár lesz a vége és sokan ezt akarják elkerülni.
2020. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
56%

Miert van az h valaki vegigszenved egy egesz ironmant uszassal, futassal es biciklizessel 13ora alatt, mas meg inkabb a tv-n nezi vegig?

Mert kihivast lat benne, mert fejlodik kozben, mert kivancsi h a teste kepes-e ra.

En speciel szepnek talalom hogy egy no kepes fajdalomcsillapitas nelkul vegigcsinalni azt, amire a teste (ezen szervei)t kitalaltak.


Mas meg hulyenek nezi azokat, akik erzestelenites nelkul bevallaljak, holott adott a lehetoseg h kapjanak.


Nem vagyunk egyformak, nem azonos a fajdalomturo kepessegunk, van aki megelni szeretne, van aki tulelni, teljesen folosleges itelkezni v vitazni ezen.

2020. okt. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem volt elviselhetetlen egyik szülésem során sem a kontrakciókkal járó fájdalom. Én nagyon jól éltem meg őket, a több napos vajúdások ellenére is. Bármikor megszülném őket újra.
2020. okt. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
72%

8-as hat minden voltam csak szép nem és nem a fizimiskamra gondolok. 😀 amúgy is vegighanytam az egészet. De nem is lenne ezzel semmi gond, ha már a tb-ért mindenhol egyenlő ellátás lenne és en is kaphattam volna EDA-t, mintha a SOTEn szültem volna.

Azért az se mindegy, hogy valaki 35 vagy 5 órát vajudik. En gyakorlatilag két teljes napon át nem ettem és nem aludtam.

2020. okt. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!