Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet ebből szülés? Egész...

Lehet ebből szülés? Egész héten sokat fáj a hasam, sokszor vannak kisebb görcseim is, ami gondolom jóslófájás lehet. A méhszáj egy ujjnyira nyitva van.

Figyelt kérdés
Ma pedig egész nap furcsán fáj a derekam és egészen lent a hasam, feszítő érzés és szurkálás, közbe néha görcs,de semmi rendszeresség nincs. E mellett úgy érzem, hogy folyton pisilnem kell és a kisfiam is nagyon rúg-kapál, hihetetlenül sokat fészkelődik megállás nélkül. Szerintetek közel van a szülés? Ez már annak a jele? Még csak 37+2 hetes vagyok. A doki szerint is hamarabb jön. Ha a napokban megszületne a pici, mekkora babára számíthatok? A válaszokat előre is köszönöm.
2008. dec. 27. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem elképzelhetetlen! Most már nagyon legyetek startra kész állapotban!37+2 hét, az 39 hét, ilyenkor már teljesen elfogadott a szülés beindulása, nem kell attól félned, hogy picike lesz, nem lesz koraszülött!


Az, hogy mekkora lesz, függ a genetikától is, de egy átlagos csecsemő 3100 gramm és 55 cm. De persze lehet ennél nagyobb is.


Arra figyelj, hogy ha vécén vagy és nagy mennyiségű barnás váladék távozik a hüvelyedből, az a nyákdugó. ha a hasad alja elkezd görcsölgetni(menzeszgörcs szerű) figyeld az órát. attól függően, mennyire messze laktok a kórháztól 15-20 perces rendszeres fájásokkal már induljatok el!!! Az a biztos!


A derékfájás, alhasi szurkálás, feszülés annak a jele, hogy a babóca már kész a megszületésre. Kb 2 napot adok, és személyesen is találkoztok egymással! :)

2008. dec. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Csak ezt a 39 hetet nem értem, mert még csak 37 hetes vagyok, január 15.-re vagyok kiírva. Ezért tartom egy kicsit korainak.
2008. dec. 27. 19:07
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

A 37+2 hét az 37 hét 2 nap...

Ha most megszületne, nem lehet gond,amúgy az normális,ha előtte vagy utána 2 héttel szüleik a pici.

Azt,h mekkora lesz nem igazán lehet tudni,tényleg genetika függő.Nst-n voltál már?Az mutatott valamit?

Amiket leírtál egébként tényleg a szülés közeledtét jelzik.De azt sem tudni kb mikor születik a pici,mert a magzatvíz is igazából bmikor elfolyhat ilyenkor már,meg a fájások is egyik pillanatról a másikra jöhetnek.

Könnyű szülést kívánok meked!

2008. dec. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mármint a kiírt időpont előtt vagy után....:)
2008. dec. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szia!bár segiteni nem tudok de én is dettó így vagyok ahogy te.+az előbb én már a taccsott is kitettem.én január 19-re vagyok kiirva,de nembánnám ha hamarabb érkezne.én ma töltöttem a 37 hetet
2008. dec. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok!Bocs, én értettem félre a 37+2-t!


Viszont az utolsó válaszolónak is tudnom javasolni, hogy legyen résen, mert a hányás-hányinger is jelnek tekinthető, pláne, ha a kérdező "tünetei" is társulnak mellé!!!


Bár nekem a hányinger már a vajúdás során jött...


2 babás anyuka


Kellemes ünnepeket, Boldog Új Évet!

Boldog babavárást és könnyű, komplikációmentes szülést kívánok mindkettőtöknek! :)

2008. dec. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt hiszem ebből tényleg lesz valami, egyre jobban fáj a hasam, gyakrabban érzek menzis görcsöket. Hányingerem is van és hőemelkedésem. Remélem nem szedtem össze valamit.Na majd kiderül.

2008. dec. 27. 20:12
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Szorítok! Könnyű szülést és már babázós boldog új évet!
2008. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nekem igy indult be,37 hetesen szültem,3kg 50 centi volt a babám

lehet este már a szülőszobán leszel???:-)))

Könnyű szülést!!

2008. dec. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ma töltöttem a 38 hetet (jan 11-re vagyok kiírva), éjszaka nekem is nagyon fájt a pocim, de nem görcsölt, egyébként már mindennap voltak eddig kisebb görcseim, nekem a méhnyakam van lerövidülve egy centire, de 36 hétig zárt voltam, most nem tudom még mi a helyzet. Ugyan hányingerem nincs, de sokszor van hascsikarásom. Már én sem bánnám a szülést, de azért félek tőle!


Mindenkinek könnyű szülést kívánok!

2008. dec. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!