Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Be lehet vinni apuka helyett...

Be lehet vinni apuka helyett egy szülésznőt a kórházba?

Figyelt kérdés

Nagyon vacillálok, hogy államiban vagy magánban szüljek, az egyik esetben ugye ott van az, hogy van mögöttem egy egész kórházi személyzet, ha gáz van, a másik pedig nyilván kényelmesebb, meg mióta nincs szabad orvosválasztás, azóta előnye az, hogy ott van orvosod meg a szülésznőd.


Azon gondolkodtam, hogy plusz egy főnek lenne-e lehetőség saját szülésznőt vinni az apuka helyett, akiben jobban megbízok, hogy tud segíteni. A legjobb az lenne, ha olyan valaki lenne, aki abban a kórházban dolgozik, mert akkor tud szólni, hogy még nem kérünk oxit és a többiek is talán jobban elviselik.


Dúlát úgy tudom lehet vinni segítőnek. Szülésznőkkel mi a helyzet?


2023. febr. 16. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szülésznőt a legtöbb helyen nem lehet fogadni.

Ha meg csak kísérőnek viszed, mert az ismerősöd, akkor ő ott nem szülésznő, hanem kísérő. Tehát barmira ne pofázzon bele a másik munkájába.

2023. febr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Be persze,kísérőként.Szakemberként nem.Tehát ő segíteni nem tud neked,és attól hogy ő azt mondja,hogy valami kell,vagy nem kell nem fogják adni,vagy nem adni.Neki ott szava nem lehet.Szülésznőt pedig ugyanúgy nem lehet már fogadni,mint orvost.
2023. febr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kísérőként gond nélkül viheted, de ő ott nem oszthatja az észt, még akkor sem ha ott dolgozik, kivéve ha épp műszakban van. Ha viszont műszakban van, akkor nem fog ott őrizni téged, másokat is ellát.
2023. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy egyes írja. Egy nem kórházi dolgozó, munkaidőn kívül semmilyen módon nem szólhat bele és nem bírálhat felül döntéseket a kórház kontójára. Ő ott senki, nem felel a tevékenységéért a kórház, emiatt nem is szólhat bele semmibe.


Pont annyi joga van mondjuk oxit elutasítani vagy épp kérni, mint az apukának...

2023. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak dúlát vihetsz, másik szülésznő nem fog neked oda menni, mert van munkahelye, ahol dolgozik, és ő ott van, nem máshol. Az adott kórház szülésznőit pedig nem fogadhatod fel.
2023. febr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kísérőként az apa helyett bizonyára mehet, ahogy mondjuk egy barátnőd is. Tanácsot is kérhetsz tőle, konzultálhatsz vele, hogy szerinte indokolt -e épp az oxitocin. Visszautasítani neked van jogod, neki a nevedben nincs. A felelősség bajos szerintem, ha találsz valakit, aki vállalja, akkor ezt tisztáznitok kell.
2023. febr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szégyen ez az ország, hogy nem lehet eldönteni kinél akarsz szülni, de már csak azt sem, hogy hol. Ezzel nem is lenne probléma, ha egyforma orvosok és egyforma felszereltségű kórházak lennének mindenhol. A TB fizetése is egy fölösleges lehúzás, mert az állami ellátás gyakorlatilag semmit nem ér, mindig megszívom, hónapokig várok a semmire, majd mehetek magánba, hogy kezelve is legyek. Vicc ez az ország, meg a rendszere is szerintem.
2023. márc. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!