Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor bent lehet az...

Szüléskor bent lehet az apuka? Alapeset, hogy nem fizetek senkinek és nincs fogadott dokim, szülésznőm.

Figyelt kérdés

Anyukám is bent lehet? Vagy hogy kell ezt elképzelni? Pl 7 órát vajúdok és a férjem végig bent van? Vagy felváltva anyuval?

Első szülésem lesz, és nem tudom hogyan működik. Köszi a válaszokat!


2015. márc. 5. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt fogadott dokim. A 41. héttől kórházban voltam, már nem engedtek haza, mert bármikor szülhetek. Végül indítással szültem úgy,hogy meg volt beszélve férjjel, hogy menjen haza, egyen, relaxáljon:)és várjon készenlétben. Este 10-kor megkaptam a prosztaglandin (remélem jól írtam) tablettát és mikor már látták, hogy működni fog, elkezdtem nyílni, akkor mondták, hogy telefonáljak a férjemnek, hogy siessen, mindjárt szülök. Aláíratták vele a nyilatkozatot, hogy nem részeg, meg ilyesmik, kapott 4500Ft-ért egy szett műtős ruhát és végig ott lehetett. Éjjel fél 12-kor ért be, akkor repesztettek burkot és 03:04 kor bújt ki a kisfiam.
2015. márc. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A törvény kimondja, hogy a szülő nő egy közeli hozzátartozója lehet bent a szülésnél akkor, ha a feltételek adottak és ez a szülő nő életét és annak magzatát nem veszélyezteti.


Ergo: bent lehet a férjed vagy anyukád. Esetleg még egy barátnődet is megkérheted, ha úgy gondolod.

A legtöbb kórházban császármetszésnél nem engednek be senkit sem a műtőbe. Természetes szülésnél viszont igen. Sőt, a köldökzsinórt is elvághatja a hozzátartozó és az újszülött fürdetésében, öltöztetésében is részt vehet.

2015. márc. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Velem végig ott volt a férjem este 8-tól reggel 8-ig. Egyszer elküldtem kávézni, amikor már nagyon fáradt volt, de kibírta. Sőt, este 8-ig bent volt velünk, 1 ágyas szobában voltam.
2015. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bárki bent lehet veled végig, akit Te választasz, de csak egyvalaki.
2015. márc. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ezt is kórháza válogatja, valahol megengedik h 2 ember legyen bent. Nálunk csak 1 valaki jöhetett be, és ő az anyukám volt, végig mellettem volt a szülőszobán. (Hajnal 4től délután fél 1ig) Nem volt nekem se fogadott orvosom.
2015. márc. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!