Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pécsett az Édesanyák útján...

Pécsett az Édesanyák útján fogok szülni! Tapasztalatokat, tanácsokat szeretnék kérni a kórházzal, nővérekkel kapcsolatban. Pl: tényleg max. A 3. napon haza engednek ha minden rendben? Persze minden más is érdekelne! Köszi 38 hetes kismami!

Figyelt kérdés
2008. dec. 27. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Szia.Én ott szültem 9hete.Nekem nem volt fogadott dokim,de tök normálisak voltak ott a dokik,persze van dila is:)A csecsemős nővérek java nagyon aranyos:)de van ott a főnővér,(csecsemős) idősebb vörös hajú,na az érdekes személyiség:)azzal ne is foglalkozz...Valóban haza engednek a 3.dik napon,legalábbis akikkel egy szobában voltam azok mehettek.Én császáros voltam engem 1nappal késöbb ...

Minden jót,könnyű szülést,9hetes kislány anyukája

2008. dec. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én három hete szültem ott. Az új rendszer miatt a babám lebetegedett, a csecsemős nővérek között van ilyen is olyan is. Nem tudtam szoptatni az első pár napban, és a babám ordított, mert éhes, és szomjas volt, de az új rendszer szerint nem lehetett neki sem enni, sem inni adni, ez addig ment, míg majdnem teljesen kiszáradt, vészesen lefogyott, nem csak a megengedett 10 százalékot, és az intenzívre került. Utána érdekes módon tudtak neki adni enni, és jobban figyeltek is rá. Csak azt nem értem amikor én kértem, hogy adjanak legalább egy kis teát, miért néztek rám úgy, mint valami idiótára? Ja és nem nagyon lehet leadni a babát, ill. le lehet, de nem szeretik, úgyhogy mikor fürödtem, vagy ettem a szobatársaimat kértem meg, hogy figyeljenek rá, szerencsére nagyon jó szobatársaim voltak. A szülész orvosom fogadott volt, vele és a szülésznőkkel nagyon meg voltam elégedve. Akik nagyon aranyosak a csecsemő osztályon, azok álltalában a fiatalabb nővérek. Könnyű szülést, és boldog babázást!
2008. dec. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Jézusom! Mi ez az új rendszer? Hála az égnek én nem ott szültem pedi színétn pécsi vagyok, de mindíg össze teszema két kezem, hogy volt annyi eszem, hogy Szigetváron szüljek. Viszont állatira érdekel, hogy milyen rendszer miatt száradt ki az újszülött babád. Én kitapostam volna a belüket is ha nem adnak neki inni és enni. Felháborító. Bocsának de most nagyon kiakadtam.....
2008. dec. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Én 8 hete szültem ott.

Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak. Mi majdnem 2 hétig votunk bent, mert a kicsimnek hugyuti fertőzése lett,és besárgult.

Nekem fogadott dokim volt, de mindettől függetlenül szinte folyamatosan ott volt velem egy szülésznő. Midenki nagyok kedves, és segítőkész volt.

Az ujszülöttes osztályon egy-két kivétellel mindenki nagyon jó fej.

A csecsemősök nagyon szívesen segítenek. Én például első éjszaka kértem, hogy maradjon bent a babóm, hogy tudjak pihenni. Csak reggel hozták ki.

A második éjszakától, már ott aludt az ágyam mellett levő kiságyban.

Senki sem nézett rám csunyán ha segítséget kértem, pedig szerintem tele voltam csomó idegesítő kérdéssel.

És mikor gondom volt vele szívesen, és gyorsan segítettek.

Üdv: 8 hetes babó anyukája

2008. dec. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

gondolom baba barát lett a kórház,ami azt jelenti h az anyatejen kivül nem kap mást a baba,hiába nem tud szoptatni az anya,ugyanez van szhelyen is...

de én megfogadtam köv. babánál beviszem magammal a cumisüveget és szépen apuka mindennap hoz teát,és tápit, mert az én babóm is emiatt lefogyott és nagyon besárgult,ugye nem kapott enni,inni igy nem tudta a szervezete űriteni a bilirubint...utána ment a pic-re,ahol már érdekes módon kaphatott tápot,teát...

egyszerűen nem volt tejem,mire lett egy pici arra már jöhetett haza,igy 1 hetet volt kórházban..

2008. dec. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Nagyon sajnálom a babót aki az intenzívre került, de remélem minden rendben van vele! Egyébként most ezt úgy képzeljem, hogy szülés után az ágyam melletti kiságyba kerül a manócskám, ha van tejcsim akkor oké, ha nincs akkor ott fog szegénykém sírdogálni? Tegyek a kórházi batyumba neki való teát meg tápot? De milyet? Vigyek magammal pelust, popsitörlőt meg krémet, kisruhát? Mellszívót? Előre is köszi!

Mindenkinek jó babázást!

Remélem én is csatlakozhatok hamarosan!

Ja és nagyon boldog új évet kívánok!

2008. dec. 28. 13:20
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

tea helyett jó a babaviz,amit nem kell forralni....és ha szükség van rá megittatod...de remélem lesz tejed és nem kell

tápot csak doki irhat fel,igy sajn azt csak ugy tudod,ha van ismid aki ki tudja iratni neked,de első 3 napban a folyadék a lényeg,viz elég lesz

2008. dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Az első válaszoló vagyok újra.Azért ennyire nem drasztikusa helyzet.9hete is baba barát korház volt.Az természetes,hogy az első pár napban még nincs tej,nekünk adtak teát a babának,sőt kaptunk mi is és adni lehetett neki !! Irni kellett mennyit ivott a baba.én császáros voltam,nekem a 3dik napon már mérhető volt a szopizása,de teát akkor is kapott.Mellszívóra nem volt szükségem,mert annyi nem volt,hogy fejni lehetett volna.Nekem is bent aludt a baba a növéreknél első éjszaka,senki nem szólt egy szót sem,van akinek végig míg korházba volt,csak az utolsó nap aludt a babával.Nekem speckó mondták,hogy vigyem be éjszakára,hogy pihenhessek,de nem tettem :)ugy sem tudsz aludni mert elég sokat sírnak a babák és nem tudod a tied sír e :)Pelust és törlőkendőt kell bevinni,más minden van.Mellszívó is van,gépi,amihez steril mellrész van zacskóból veszed ki és az érintkezik a melleddel...
2008. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Én három hete szültem. Melletem volt végig a kicsi lánykám, mert én tényleg nemtudtam "leadni" két nap vajúdás után, mert akkor festették ki a babaszobát. Szoptattuk a babákat, de ugye az első napokban még nincs igazán tej. Nekem 3 nap után indult be, akkor meg jöttünk már haza. Az én babám nagy súlyú volt így, hogy ne essen le a vércukor szintje, az előtejemen kívűl kapott 3 óránként tápszert. Az én babám nagyon nyugodt kislány, így nem igazán sírt, talán mert egyáltalán nem volt éhes.

Mellszívót nem kell vinned, mert van egy olyan szoba, ahol vannak mellszívók, és ott ezt megtudod oldani, ha kell. Pelenkát és popsitörlőt vigyél bőven, mert szinte csak én raktam tisztába a picurt. Popsikenőcs van.

Nekem nem volt fogadott orvosom, ügyeletesnél szültem, nagyon megvoltam mindenkivel elégedve a szülőszobán. Az osztályon szintén nem volt semmi negatív élményem. Nekem nagyon sok kérdésem volt, de mindre választ kaptam.

Én teljesen elégedett voltam.

Üdv 3 hetes baba anyuja

2008. dec. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Látom van itt Édesanyák úti ellenző:) mert úgy látom akinek pozitív tapasztalata van a korházzal kapcsolatban azt lepontozzák...pedig ők is csak a kérdésre válaszolnak
2008. dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!