Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van különbség a sima fájások...

Van különbség a sima fájások és az infúzióval indíott fájások között? Melyik rosszabb? Indított szülésem lesz. Ezzel kapcsolatban szeretnék tapasztalatokat, tanácsokat kérni

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 06:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elso lanyomnal kaptam oxitocint. Gyorsabb volt a vajudas es a tagulas, viszont nem nagyon volt szunet a fajasok kozott, egyik jott a masik utan, es hosszan fajt. Egy sinus gorbehez tudnam hasonlitani. Amikor a pici lanyom szuletett, elkezdodott a fajas, egyre erosodott, elerte a maximumot, majd csokkeni kezdett, szunet es kezdodott elorol, volt egy szusszanasnyi idom pihenni es felkeszulni a kovetkezore. A nagylanyomnal nem igazan volt szunet, es nem folyamatosan erosodott a fajas, hanem azonnal nagyon fajt. Remelem erthetoen sikerult leirnom. Ha valasztanom lehetne, most a harmadikat is inkabb oxitocin nelkul szulnem, megha hosszabb is, bar ezt ugyse en dontom el. Konnyu szulest!
2010. ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 10 napja szültem, és magzatvíz elfolyással kezdődött a dolog. A fél éjszakát végig vigyorogtam a szülőszobán, mert egyszerűen nem jöttek a fájások. Na aztán bekötötték az oxitocint, amit 20 percenként emeltek. Pillanatok alatt olyan bivaly erős, rendszeres fájásaim lett, hogy a mosoly hipp-hopp lekókadt az arcomról.

Ennek ellenére örülök, hogy nem vajúdtam végig egy éjszakát fájásokkal, mert az oxitocin beadása után két és fél órával megszületett a Babám. Hirtelen eltűnt a méhszáj, és minden olyan gyorsan történt. A dokiék is csak bámultak, hogy először szülőnél ez nem szokott ilyen jól alakulni. Szóval ha nem számolom a magzatvíz elfolyásától számított időt, akkor röpke három óra alatt meglett a Kislányom.

Szép, könnyű szülést kívánok

2010. ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyik éjjel elfojt a magzatvíz. Több, mint egy nappal később indítottak oxitocinnal. Baromi gyoraan tágultam tőle (és baromira fájt is, egybeérő fájásaim voltak), pedig első baba, és ennek köszönhetően hiába vágtak, két helyen is végigrepedt a hüvelyem. Utána másfél óráig hímzett a doki. :-(


Ha választhatnék, a természetes szülésbeindulást választanám és inkább hosszabban vajúdnék.

2010. ápr. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem először voltak "saját" fájásaim is, de elmúltak, miután burkot repesztettek. Így kaptam oxitocint. Nekem nem gyorsított semmit, mert még így sem tágultam, császároztak végül. Maga ez érzés pedig pont olyan volt, ahogy az első válaszoló leírta. A oxitocinos végig egyformán fájt, a sima fájás okzatosan emelkedett, de kb. ugyanannyifájt mindkettő.
2010. ápr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Oxitocinnal jobban fáj, de gyorsabb!
2010. ápr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!