Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszésem lesz,első...

Császármetszésem lesz,első baba. mennyire fáj a katéter felhelyezés és a gerinc szuri? Meddig kell szúrni a vérhigitó injekciót?

Figyelt kérdés
2023. márc. 1. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A katétert már a szuri után rakták fel, így semmit sem éreztem. A szuri maga sem fájt, kb mint egy szúnyogcsípés, vagy annyi se. A vérhígítót 10 napig kellett volna, de az utolsót elejtette a férjem, beleállt az ágyba :D Szóval 9 napig szúrtuk :D
2023. márc. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem elszúrták a katéter feltevését, valamit ott felsértett, és hetekig fájt utána. De ott a kórházban még így sem volt egy nagy dolog. A gerinc szuri is inkább gusztustalan a tudat, hogy mit csinálnak, mint sem fáj. :) A vérhígítót sajnos nem tudom.
2023. márc. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Kórházfüggő,hogy mikor teszik be a katétert. Nekem érzestelenítés előtt rakták, kellemetlen volt, de utána lesz még ennél fájdalmasabb dolog elég sok. A gerinc érzéstelenítőt szintén kellemetlennek írnám le, olyan kiszolgaltatott ott az ember. Ülsz bent egy hideg műtőbe szinte teljesen meztelenül vahy tenyleg meztelenül, körülötted egy csomó idegen. Ha elsőre sikerül akkor nem vészes. Nekem most 5.re sikerült, mert addig a tanuló próbálkozott.

Verhigótót egyéni mérlegelés alapján adják. Függ a korelőzményektől, sulyodtól sőt a kórházi protokolltól is.

Fájdalommal utána számolj, ne az előkészítés során.

2023. márc. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A katéter már az érzéstelenítő után volt szóval semmit nem éreztem.. a gerinc szuri a vajúdás utàn már megvàltás volt.
2023. márc. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, vagyis sejtem hogy ha ki megy az érzéstelenítő, és fel kell állni nagyon fájdalmas lesz.
2023. márc. 1. 15:23
 6/13 anonim ***** válasza:
A katéter semmi, a műtét utáni gyógyulás mellett.
2023. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A katetert utana tettek fel, nem ereztem. A gerinc szuri pedig ijeszto. Ulsz meztelenul egy jeghideg teremben es picit behajolsz, elore szoltak hogy mikor erzem azt a “villamcsapas” erzest (nem tudom maskepp leirni 😂), akkor is maradjak laza, persze maradjak… Az volt a legrosszabb erzes az egeszbol es emiatt is felek ujra babat vallalni. Amugy azt sem mondtak el hogy az erzestelenites nem azt jelenti hogy semmit nem erzel. Rangatnak ossze vissza es az egy dolog hogy nem erzed hol vagnak es turkalnak de a rangatast azt nem lehet nem erezni. En nem vagyok egy paras ember, fajdalom kuszobom is magas es utana is mar lent setaltam a kertben es a bufeben de ez a resze nem esett jol egy picit sem.

Amugy ha a legrosszabbra keszulsz akkor csak kellemesen tudsz csalodni!

2023. márc. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A katéterre én nem is emlékszem hálistennek így nem fájt ,az érzéstelíntő pedig nem fájó csak kellemetlen.

A szuri változó,nrkrm pl 21 db volt aztkelett beadni de egyébként 4-6hét is lehetett volna.Egyéntől függ

Én nem értem együtt az utolsóval,ha alegrosszabbra készülnél csak rémtörténetrkrt hallanál.

A rángatást meg úgy képzeld el ha már írta a kedves utolsó, nekem pl az jutott eszembe mikor varrsz és húzod a cérnát :)utána meg mindegy lesz ha már ott a baba :):)KIBÍRUNK MINDENT :)

2023. márc. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem a katétert az érzéstelenítő előtt tették fel, hát nekem rosszabb volt mint a műtét utáni felállás, de látom nem ez az általános. 2 hónapja szültem, de még most is a hideg ráz, ha eszembejut az a fájdalom. Az érzéstelenítő nem volt vészes tényleg, inkább olyan furcsa érzés, mintsem fájdalmas. Én 10 db Clexane-t szúrtam és kettőt kaptam a kórházban.
2023. márc. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem a katetert előtte tették fel, ráadásul egy szülésznő, aki előtte sose csinált még ilyet, csak kérte a nővért, hogy hadd próbálja meg. Nekem az rosszabb élmény volt, mint a gerincérzéstelenítés, fájt is, utána is. A gerincbe szúrt szurinál a tudat volt ijesztő, de semmit sem éreztem belőle.
2023. márc. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!