Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után milyen támogatás jár?

Szülés után milyen támogatás jár?

Figyelt kérdés
2023. márc. 4. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeri anyasági támogatás és ha a lakóhelyed ad valami pluszt. Szegeden minden újszülött kap x ezer forintot és ennyi. Vannak olyan települések ahol támogatják a nem kötelező, drágább védőoltásokat is. Ennek utána kell járni.
2023. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeri anyasági

Csed->gyed, gyes.

Családi pótlék

Családi adókedvezmény (havonta, vagy szja-val 1x1évben visszaigényelve)


Ezen felül opcionális a település ad-e valamit. Nálunk nagy semmit 😂

2023. márc. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szülés után mondták valamit h okmány vagy kormanyhivata kell erdeo
2023. márc. 4. 20:26
 4/11 A kérdező kommentje:
Kell erdeklodni
2023. márc. 4. 20:26
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem az az utalványos dolog lesz.

Nálunk minden újszülött kap 30e Ft utalványt, saját részére be tudsz neki vásárolni, baba boltban stb. sok helyen elfogadják.

Szerintem ezaz.

Vigyázz, ne késd le. Mindenre kevés időt adnak..

2023. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Anyasági, csed, (később gyed, gyes), családi pótlék, és az önkormányzati egyszeri támogatás, ha van ilyen a településen, ahol élsz.


Az anyaságihoz és a csedhez (ha szülés után igényled), családi pótlékhoz kell a születési anyakönyvi kivonat, lakcím kártya, adókártya (a picié), amit a kormányablaknál tudsz megigényelni.

Az anyakönyvi kivonatot és az iratokat kipostázzák.

Személyit ha akartok neki, ahhoz majd nektek kell bemenni csináltatni. Azt már nem tudom hány hónapos korától lehet.

2023. márc. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5-ös milyen utalvány van? Még nem hallottam róla. Mindenkinek jár?
2023. márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Mi kaptunk 2 gyerekre is, utalványt 30, ezer Ft értékben. Igen mindenkinek adja nálunk az önkormányzat. Egyszeri.
2023. márc. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja de akkor az az önkormányzati támogatás úgymond. Amit vagy ad az önkormányzat vagy nem. Gondolom.
2023. márc. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kelengyepenz
2023. márc. 5. 00:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!