Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Külföldön szülő anyukák,...

Külföldön szülő anyukák, hogyan alakították az első találkozást a nagycsaláddal?

Figyelt kérdés

Első baba és külföldön élünk, összehasonlításom csak azzal van, hogyan látogatott minket a család amikor a húgom született. Mindenki jött be a kórházba és aztán az első egy hétben otthon nem nagyon jött senki és utána kezdtek el szálingózni hozzánk az emberek.

Én anyummal nem tartom a kapcsolatot, a férjem viszont jó kapcsolatot ápol a családjával, aminek örülök, hisz ha már az én családom nem olyan, legalább velük lesz esélye jó kapcsolatot kialakítani a gyerekünknek és biztos vagyok benne, hogy ha rajtam múlik, akkor ez így is fog történni.

Ennek ellenére, nem szeretném, ha a szülés utáni közvetlen időszakban kijönnének hozzánk. Majdnem egy hónapot a párom is itthon lesz velünk és ez az időszak arra van szerintem, hogy mi hárman összeszokjunk, mint egy család. És nagyon-nagyon szeretném ha hármasban töltenénk ezt az időszakot. Ha itt laknának a környéken és néha, vagy akár pár naponta felugranának 1-1 órára, azzal tényleg az égadta világon semmi problémám nem lenne, de mivel külföldön lakunk, ha kijönnének, itt lennének 1-2 hétig és 0-24ben velünk lennének. A lakásunk is akkora, hogy nekünk hármunknak kényelmes lesz, de +2 fővel már szűkösen, hisz ők a nappalinkban szállnának meg.

Megértem, hogy minél előbb meg szeretnék ismerni az unokájukat és nem csak pár hónapos korában találkozni vele először és abban is biztos vagyok hogy ők csak segíteni szeretnének nekünk és ilyen szinten nem lennének a terhünkre, hogy főzni/mosni/takarítani rájuk, de a szülés utáni időszakban, amíg összeszokunk, kitapasztaljuk egymást, én lábadozom a szülés után, az első 6-8 hétben tényleg kegyetlenség azt kérnem tőlük, hogy ne jöjjenek ki?

Kérlek, csak akkor válaszolj, ha tényleg lenne értelmes hozzáfűzni valód, a szekálásra és kötekedésre nincs szükségem, mert így is pattanásig feszültek az idegeim, köszönöm! :)


2023. márc. 21. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Abszolut ertheto amit kersz. Szerintem korrektul leirtad, igy ahogy van el is mondhatod nekik. Nem hiszem hogy sertodes lesz belole, de ha igen, hat istenem ne hisztizzenek. Egy kisbaba amugyis "szebb" 2-3 honaposan, mint ujszulotten
2023. márc. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem kegyetlenség ezt kérni, ez kizárólag a ti döntésetek kell, hogy legyen (függetlenül attól, hogy külföldön éltek-e). A mi kisfiunk is külföldön született, és az én szüleim jöttek legelőször látogatni, amikor kb. 8 hetes volt. Nem volt sértődés, ránk bízták, csak anyukám ajánlgatta, hogy ha segítség kell, szóljak és jön, de végül nem volt erre szükség.
2023. márc. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az kimaradt, hogy velem szinte egyidőben szült egy nagyon jó barátnőm szintén külföldön, és ott az ellenkezője történt, a szülei már kint voltak, mikor hazamehetett a kórházból, és maradtak is vagy egy hónapig. Azt mondta akkor, hogy a segítség jól jött nagyon, meg persze a nagyszülők örültek, hogy látják az unokájukat az első pillanatokban is, de ő és a férje megőrültek, hogy nem volt egy pillanatuk hármasban egész a kisfiúk egyhónapos koráig...

#2 voltam

2023. márc. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Magyarországon élek, de a párom családja külföldön. Anyósom is azonnal látni akarta az unokáját (sőt már a szülésre is be akart jönni), de végül csak 4 hetes korában tudott jönni. Hát nekem még akkor sem hiányzott a hátam közepére sem. Éjjel ilyenkor mászkálsz az egész házban, baromi kellemetlen, hogy azért ébresztesz fel több embert, mert te épp betétet cserélsz. A baba sír, pelusozni kell. Aztán hallgattam, hogy másnap mondták, hogy ők milyen fáradtak.

Ha meg tudod oldani, az a 6-8 hét (nekem kellett volna a 8 is) tényleg kell egy családnak, regenerálódni, hogy ne tejben tocsogva, kócos hajjal fogadd őket (nekem az elején dél volt, mire a reggeli elkészülődésemig eljutottam, aztán ott hallgattam, hogy hú de fáradt, hú de sápadt vagy). Nekem az, hogy segítettek főzni, takarítani, az egyáltalán nem volt segítség. Főzésnél folyton kellettem, hogy mi hol van, ezt hogy szoktam, a takarítás meg kimerült ablak pucolásban, ami 1 hónappal előtte volt lemosva és baromira nem érdekelt amúgy sem, hogy tiszta - e az ablak vagy sem.


Szóval én másodszorra biztos, hogy határozottabb leszek, első 6-8 hétben amúgy nekem nem csak a külföldi rokonok, de a magyarországi olyan ismerősök sem hiányoztak, akiket nem láttam bármikor szívesen. Az anyukám, néhány barát kifejezetten jól esett (akiknek úgy éreztem, hogy nem kell egyáltalán, tudat alatt sem megfelelni).

2023. márc. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos a kérésed. Mi Magyarországon élünk, a családunk is, de a babám most 2 hónapos, és mostanában kezdtem el engedni azt, hogy egész napokra jöjjön valaki. Az első hetekben 2 órát engedtem max. Kell idő összeszokni. Ha megsértődnek, akkor így jártak. Engem is borzasztóan idegesített volna, ha valakit kerülgetni kell, nekem nem segítség. Mindent meg is tudtunk oldani ketten, egyszer sem takarított nálunk más a 2 hónap alatt..
2023. márc. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Totál érthető amit szeretnél, nem elrugaszkodott.


Nálunk kicsit fordított volt a helyzet: külföldi a férjem, a gyerek covid alatt született. Nagyon sokat videócjateltünk, de megkértem anyósoméket, csak 6. Hét után jöjjenek. Tél volt ráadásul, így csak a repülő jöhetett számításba. Elfogadták, rendesek voltak nagyon.

Mikor itt voltak annyira sokat nem segítettek, igaz, nem is volt kb semmi igényük és szállodában laktak. Mondjuk én tiszta ideg voltam, mert akkoriban kólikásodott a gyerek, és azért mondták hogy jaj, lazítsak, imádom őket de akkor ki tudtam volna hajítani őket az ablakon :')


Külföldi nagynénje/bátjya, unokatesója 5 hónaposan látta először, nulla sértődés ott, eljátszottak, cukik voltak. Magyar nagynénje/unokatesója meg 7 hónaposan mert utálnak minket :D

2023. márc. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltunk mi is, lett is belőle jó nagy hiszti és sértődés.

Mi végül kompromisszumot kötöttünk:szülés után 2 héttel, 3 napra jöhettek, azzal a feltétellel, hogy máshol alszanak. Kibéreltünk nekik egy szobát, és fürdetés után mehettek oda. Könnyű szülésem volt, nem viselt meg annyira az első néhány hét, de azért az a 3 nap így is megterhelő volt a számomra. Mert nyilván előtte-utána pluszban kell takarítani, még ha rendeltük is a kaját, de a reggeliről, vacsoráról, kiszolgálásról nekünk kellett gondoskodni és nekem az nem volt segítség, hogy a kedves rokon megfogja a babát, amíg én elmosogatok vagy megterítek.

2023. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!