Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Jövő nyáron júniusban lejár a...

Jövő nyáron júniusban lejár a gyedem, de csak szeptembertől mehet bölcsődébe?

Figyelt kérdés

Vissza megyek dolgozni, bár még nincs meg hová.

Szeretném ha bölcsis lenne.

Beszéltem egy ottani dolgozóval, aki azt mondta szeptembertől felveszik. Nos, nekem júniusban lejár a gyedem. 2 hónapig mégis mit tudok csinálni? Egyedül nevelem a gyerekem, és nem tudok elmenni dolgozni előbb, mert nem tudom megoldani a felügyeletet.

Tovább olyan híreket is hallottam, hogy nem biztos hogy felveszik, mert a nagycsaládosok elsőbbséget élveznek. Létezik ilyen?? Nem pont hogy az egyedülálló szülőket kéne előnyben részesíteni, mert nekik nehezebben megoldható (vagy épp lehetetlen) a felügyelet?

Nem a nagycsaládosok ellen vagyok, félre értés ne essék, csak nem értem a logikát.



2017. okt. 8. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Még munkahelyed sincs, már méltatlankodsz! Találj előbb munkahelyet, mert anélkül úgysem veszik fel a gyereket bölcsibe, ha ez megvan menj be a kiválasztott bölcsibe és mondd el a problémàdat! Egyébként nem èlveznek előnyt a nagycsaládosok!
2017. okt. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A "nincs meg hová" úgy értendő, hogy több hely közül dönthetek..
2017. okt. 8. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
A nagycsaládosok előnyt élveznek,pont úgy mint a gyereküket egyedül nevelő szülő!!!
2017. okt. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Javaslom,akkor előbb legyen munkahelyed,mert amúgy is kell igazolás a munkaviszonyról.Nálunk ezt már a beíratkozáskor kérték.Aztán ha megvan a munka,és mikor kezdesz,akkor sétálj be a bölcsibe,és mond el a problémád.
2017. okt. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Utána szeptemberig gyesen maradsz és kéred a bölcsibe hogy mielőbb kezdhesd a beszoktatást.
2017. okt. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy a nagycsaládosoknak nem okoz gondot a gyerek elhelyezés? Én úgy tudom az egyedül álló szülők is elsőbséget élveznek.
2017. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Arra az esetre gondoltam, amikor az anyuka még otthon van kicsi gyerekkel.

Igen, mindkét esetben nehéz megoldani, ha nincs segítség.

Egy ismerősöm mondta, hogy a bölcsibe, ahová én is szeretném járatni a lányom, először a nagycsaládosokat veszik fel, őket el is utasították.

Mindenesetre, gondolom az egyedülálló szülőket sem utasítják el, mert szép lenne, hogy havi 30 ezerből (gyes, csp) várnák el, hogy fent tartsam magunkat.

2017. okt. 12. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!