Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen hatranyai vannak egy...

Milyen hatranyai vannak egy nagycsaladban (3 vagy tobb gyerek) elo szuloknek es gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Tudom nagyon sok pozitivuma is van, de en most a negativumokra lennek kivancsi, mind a szulok, mind a gyerekek szemszogebol.

A valaszokat elore is koszonom!



2015. nov. 22. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm tapasztalata. Ő nevelte a gyerekeket, mert az anyjának nem volt hozzá türelme. Semmire nem volt pénz, se kajára,ruhára, se szórakozásra. Ez igen rosszul érintette, kihatott a fiatalkorára.
2015. nov. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Ugyanaz, mint egy kis családban.

Nem a gyerekek számától függ a család anyagi helyzete.

Sokan csak egy gyereket vállalnak, de annak sem tudnak rendesen megadni dolgokat.

Az elhanyagolás, törődés, stb. sem attól függ, hogy hány gyerek van. Egyet is el lehet hanyagolni.

A szülőknek egyértelműen több munka a több gyerek.

2015. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Hátrányok:(három testvérem van, úgy mesélek)

1. anyagi hátrányok. Akárki akármit mond, hogy ahol két gyereknek jut étel, jut a harmadiknak is egy tányér, azért pénzügyileg, ha "normálisan" szeretnék a gyerekeket nevelni, nagyobb összegbe kerül egy nagycsalád mint egy kisebb. Különösen, hogy ugye az idő nagyrészében egy eltartó van, mert az anya ált. otthon van a gyerekekkel gyesen, vagy ha már nem ott, akkor nehezen talál munkát, vagy ha talál, akkor lásd következő pont. Ha megnőnek a gyerekek, és kamaszkorba lépnek, megnőnek az igényeik is, a harmadik tesónak már nem lesz elég az a nagytesótól örökölt cucc, aminek addig örült és vele beérte, hanem külön, nekivett ruhát-műszaki cikket akar. Megszűnik a takarékosságnak ez a formája, hogy majd megöröklik. Ha a kisebbeknek új dolgokat vesz a szülő, ott az irigység a nagyoknál, hogy annak idején ők miért nem kaptak olyan menőt (mert mondjuk nem volt akkor még elérhető áron stb) Aztán 18 éves kortól továbbtanulás. Egy-két gyereket könnyebb támogatni, mint hármat-négyet. Kaptam szociális támogatást, a nagycsaládosság miatt anno, de kifizettem belőle kb. a kolit meg a bérletet és még meg kellett élnem, jegyzeteket-tankönyvet vennem, nem volt egyszerű. Ráadásul egyik évben nem kaptam meg a szoctámot egy hülye adminisztrációs rés miatt...és nem tudtam diákmunkát vállalni, vagy estire menni, mert különben a tanulmányaim kerültek volna veszélybe (orvosi)

2. időbeosztás. Ha mindkét szülő dolgozik, és a gyerekek még nem túl nagyok, hogy magas szinten besegítsenek a háztartásba, akkor a szülők (ált. anya) élete eléggé ki lesz centizve. Nálunk naponta többször ment a mosógép, mindig lógott a szárítón ruha, volt, hogy már kb. mindenhol száradó ruha lógott télen, amikor nehezebben száradnak, még akkor is, amikor csak egy mosásra volt pl. idő aznap. Amikor már nagyobbak a gyerekek, ez egyre kevésbé gond, mert egyre inkább besegítenek, rájuk lehet bízni ezt-azt, de van egy átmeneti nehéz időszak ezen a téren.

Étel: Mondhatod azt, hogy egy tányér jut még másnak is, de minél többtagú a család, annál inkább variálódnak az igények. Kb. nem lehet olyat főzni, ami mindenkinek tetszik, legalábbis nem mindennap. A nagyadagokat, igazi magyaros ételeket kedvelő apámnak, az épp diétázó huginak, a csak menő kajákat evő kistesónak (pizza, sültkrumpli, rántott hús, de csakis csirke, mert a sertés nem jó) az edzésre járó öcsinek stb.

Lehet még sorolni a példákat, összességében véve nem egyszerűbb sem a házimunka, sem a főzés-sütés. (Sütés: egy tepsi pogácsa elfogy kóstolóba :D, egytepsis sütit anyám dupla adaggal sütött minimum, hogy legyen értelme)

3. Káosz, nézeteltérések. Olyan nem lesz, hogy mindig mindenki együtt, és hogy egyetértene. Minél több a gyerek, annál nagyobb az esély arra, hogy ebből kettő összeveszik, és vagy a szülőknél köt ki, hogy tegyen már rendet, vagy a szülőknek lesz elegük, és tesznek rendet, vagy az egyik nagyobbik testvér akar majd erő elvén csendet teremteni, vagy a kistestvér ébred majd fel a délutáni szunyókából, és kezd el majd bömbölni...unatkozni nem lehet nagycsaládban, az tuti.


Szülő -még-nem vagyok, de azért több gyereket szeretnénk. Tény, hogy tudni kell kezelni ezeket a helyzeteket, problémákat, amiket fentebb írtam, de beleszokik az ember. És szegénységre is vállalnak oly sokan, meg a szociális támogatásokban bíznak, de azért én erre nem építenék.


Nem akartam senkit sem lebeszélni az élet egyik legjobb dolgáról, de a kérdés láttán elkapott a gépszíj. :)

2015. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Nagycsaládos ismerőseim alapján:

- nem jut elég idő személyenként a gyerekekre. Ez 3 gyereknél még talán nincs így, de 4, 5 netán több gyermek esetén lehetetlen mindenkire egyenlő és elégséges időt fordítani.

- jóval nagyobb autó (kisbusz) kell a nagyobb családoknak, ami a közelekedést (parkolás) is nehézzé teszi és terméászetesne nagy az üzemagyag-költsége is

- sok esetben pénzügyi gondok lépnek fel, nem tudják támogatni a gyerekket, ha nagyobbak lesznek és tanulni szeretnének.

2015. nov. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

3 gyerek


8kg-os mosógép - heti 3x megy max ! plusz havi 2 a ágyneműkre türcsikre (elárulom nem volt drágább mint egy 5kg-os és nem is fogyaszt többet :-)

étel - alapban arra vannak szoktatva h nincs válogatás ellenben kitalálhatják h mit főzzek - azért nem minden nap palacsinta :-) össze lehet hangolni az igényeket szerintem ...

tény h egy tepsi süti nem elég :-D

veszekedés - az minden esetben van ha több mint egy gyerek van ! sok esetben nem szabad beleszólni mert megoldják

törődés - ez igaz személyenként kevesebb jut de lehet együtt is játszani velük az is élmény nekik az is törődés

autó - nem életszükséglet még 3 gyereknél sem de tény h ha már több mint 3 van akkor kell egy nagyobb autó !

anyagi dolgok - ez függ a család bevételétől ... ha teszem azt fél milla bejön akkor személyenként 100e bőven elég mindenre és még félre is lehet rakni ...

házimunka - mindig az életkornak megfelelően kell adni nekik és ezt rendszeresen ...

tök jó h anno a 12 éves lányom be tud rakni egy mosást és most már rendesen ki is tud teregetni

vagy elpakolni az edényeket stb...

szóval van egy csomó hátrány amit előnnyé lehet fordítani - idővel :-)

tény ha nem egyszerű összehangolni a családot és sok esetben ezer fele kell szakadni

és persze ha egy beteg lesz akkor tuti h mindegyiken keresztül megy és természetesen egymás után, szal pl a betegszabikat megoldani ...

vagy kitalálni a sok gyereknek a megfelelő ajándékot karácsonyra ...

a legtöbb probléma akkor is előkerül ha csak 1 gyerek van ...

2015. nov. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenki velemenyet es termeszetesen mindenkit felpontozok!
2015. nov. 22. 13:04
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Én a gyerekekre szánt idővel kapcsolatban azt tapasztaltam, hogy 3 vagy több gyereknék akkor tudnak megfelelő figyelmet szentelni nekik, ha az anya nem dolgozik, hanem otthon van velük. Amint visszamegy dolgozni és a szülőknek szét kell szakadniuk, gyereket oviba, iskolába, szakköre, orvoshoz vinni-hozni még munka nélkül is nehéz, munka mellett el sem tudom képzelni, még nagyszülői segítéséggel is nehéz.
2015. nov. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pár gondolatot hozzáfűznék, az vagyok, akinek három testvérrel együtt nőtt fel!

5ös, az tökjó, hogy meg tudtad oldani heti háromszor a mosást! Mondjuk nálunk azért is ment többet a mosógép, mert -szerintem anyám gyakrabban mos, mint kéne

-apám naponta hozta haza a munkából az olajfoltos, műszaki munkában bekoszolódott munkaruhát, amit nem akart a többi cuccal együttmosni.

-az öcsém nem tudott megfelelően vigyázni a cuccaira, focizott, verekedett, fára mászott, elesett a bringával. De gondolom, ha több fiú van, még rosszabb a helyzet (mi három lány-egy fiú felállás)

Persze később mi is besegítettünk idővel a háztartási melóba, ahogy egyre nagyobbá váltunk, ez csak egy példa akart lenni, hogy pl. ez a háztartási munka megnő látványosan. És van egy átmeneti idő, amíg szar. (Pl: 1, 3, 6, 8 éves gyerekek, akikre még "csak" alapdolgokat tudsz rábízni)

És enni is mindig egyféle volt ebédre-vacsorára, max. kétféle, mert maradt az előző napiból, de ez pl. nálunk elég kényes kérdés volt, mert valaki általában mindig húzta a száját, és esetleg szóvá is tette a dolgokat. (szeretünk enni, és nem éltünk módosan, de nagyon szegényen sem)

Szóval ezek mind példák, amik nálunk fordultak elő.

-Autónk elég sokáig nem volt, megoldottuk anélkül a közlekedést-bevásárlást, pont azért mert nem érte meg fenntartani-közlekedni egy nagyobb autóval, kisbusszal. De akinek erre van igénye, annak tényleg gondolni kell erre is, mint problémára. A tömegközlekedés, pláne, ha többen mentünk, eléggé kedvezményes, bár ritkán kényelmes ;). Apám kismotorral szaladt el ide-oda, ha kellett valami.

Időbeosztás: lehet, hogy kevesebb jut egy gyerekre nagycsaládban, mint egyedi, szülőkkel eltöltött idő, de ezt én nem érzem így különösebben, már felnőtt fejjel. Talán a testvérféltékenység nagyobb, hogy vele pl miért foglalkozol többet, ilyesmi. Az viszont tény, hogy a gyerekek pl. saját maguk oldják meg a leckét, és nem pedig a szülő. Viszont szerintem a szülőkkel töltött minőségi idő egy részét átveszik a testvérekkel töltött idő...ami nem feltétlenül rossz, sőt inkább jó. Közös játékok, társasozás, egymás "nevelése", segítése. :)

2015. nov. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Három kisfiam van, és egyetlen negatívumot tudok mondani:


testvérek közti folyamatos rivalizálás, veszekedés, verekedés! Ezzel agyamra mennek a kis rosszcsontok!


De ezzel ennyi, majd kinövik. Hálásak vagyunk, hogy összejött a három! :)

2015. nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mint irtam a gép 8kg-os így heti 24 kg ruha ami belefér az 5kg-os géppel heti 5 mosás lenne ... Ez tök sokat jelent h csak 3x kell mosni

De ez egy éves átlag...

6-8 évés gyerek más sokat tud segiteni pl kiválogatja a zoknit párositja elpakkolja az edényt tányért simán felvágják meg pucoljak a zöldséget ... Az az 5-10 per amig fejenénk segitenek az adott esetben akár fél óra segítség is lehet

Pláne akkor segítenek szívesen ha tudják h akkor többet tudok játszani velük

Am sok függ az anya határozostágától köetkezetességétől és persze a gyerekek személyiségétől ...

2015. nov. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!