Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházválasztás menete szülésh...

Kórházválasztás menete szüléshez? Hogyan zajlik ez ma, mi alapján választhatok (ha választhatok), és kit, mikor kell felkeresnem ehhez?

Figyelt kérdés
Még csak az első trimeszterben járok, de nyilván már elkezdett foglalkoztatni a kérdés, hogy hol fogom majd ősszel megszülni a gyermekemet. Természetesen az orvosomat is kérdeztem erről (magánpraxisban), de egyelőre leszerelt annyival, hogy valószínűleg lesznek változások ebben, úgyhogy majd térjünk vissza rá nyár végén, viszont én nem 2-3 hónappal szülés előtt szeretném megtudni, hogy hol kell világra hoznom a babát... Arról pedig, hogy jelen állás szerint hogyan zajlik a kórházválasztás, mi a pontos menete, egyszerűen semmilyen használható infót nem találtam még, csak a hálapénz kérdéséről szól minden friss cikk a témában. Köszönöm, ha megosztjátok a saját tapasztalataitokat!

2023. ápr. 6. 08:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Nincs kórházválasztás sem. Oda kell menned, ahova lakcím alapján tartozol.
2023. ápr. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs róla infó, mert elméletileg már nem létezik. Félig meddig nyitott kiskapuk vannak:

- magánkórház,

- magándoki a választott kórházból, ha ad befogadói nyilatkozatot, de ebben az esetben sem szülhetsz (papíron) nála,

- jó fej a kórház és puszira lehet menni hozzájuk.


A tapasztalat az, hogy minél többen akarnak szülni egy kórházban, annál nagyobb a valószínűsége hogy betartják a területi illetékességet és elutasítanak.

2023. ápr. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És abban háziorvos tud segíteni, hogy területileg melyik kórházhoz tartozom? (Több is van könnyen elérhető távolságban.) Mert ezt se valami egyszerű magadtól kinyomozni, ahogy látom...
2023. ápr. 6. 08:26
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a területi védőnő is kapásból tudja, hova tartoznak az ottani kismamák.
2023. ápr. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Lépj be helyi kismamás csoportba. Ott sok naprakész info fent van.
2023. ápr. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a védőnőt volna érdemes megkérdezni, neki kell képben lennie ezekkel a dolgokkal.
2023. ápr. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%
Az intezmenyen kivul szulest meg nem irtak, ezert leirom, hogy alacsony rizikoju terhesseg esetenaz is egy opcio, illetve ha nincs korhaz 20 percen belul, akkor (es amugy is) ilyen celbol berendezett korhazkozeli lakas is van, talan mar tobb is, ahova lehet menni. Illetve mar van lehetoseg otthonszulesre orvossal is (Budai Perinatalis Kozpont).
2023. ápr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
En Sote2-n dolgozo orvoshoz jartam maganrendelesre,igy szulhettem ugyeletven a Soten :)
2023. ápr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
8as, most már ha a Sotén akarsz szülni az 880 ezerbe kerül.
2023. ápr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nem engednek választani. Én Debrecenben szerettem volna szülni. Terhesgondozásra se voltak hajlandóak fogadni. Nem oda tartozom. Magánorvoshoz járok oda, de ő is mondta, hogy akkor szülhetek csak ott, ha épp oda visz be a mentő, azaz éppen ott tartózkodom. Pedig többszörösen veszélyeztetett terhes vagyok, de azt mondta, hogyha bemennék a sürgire panasszal két-három nappal szülés előtt, akkor még mentővel simán átszállítanának a területileg illetékes kórházba. Szóval kapja be mindegyik, amelyik kitalálta ezt a baromságot. Nem elég, hogy orvost nem lehet választani, most már még kórházat sem. Ezzel nem lenne gond, ha mindenhol ugyanazt a színvonalat kapná az ember, ugyanazzal a felkészültséggel, de ez nagyon nincs így. Úgyhogy üzenem az illetékeseknek, hogy minden kismama nevében köszönjük a semmit.
2023. máj. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!