Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 33 hetes kismama vagyok....

33 hetes kismama vagyok. Debrecenbe járok magán rendelèsre,viszont államiban szeretnèk szülni első baba nem tudom mi a menete. A többi lent. Kell hálapènzt adni vagy nem?

Figyelt kérdés

Az orvosom Debrecenben rendel magán úton is viszont a Klinikán is ott van tb alapú rendelèse. (Dr. Orosz Gergő)

Én mindig a magánba jártam,viszont nem szeretnèk nála szülni.

Ez úgy nez ki hogy ha beindul a szülés akkor az ügyeletes orvosnál fogok szülni?

De mi van akkor ha pont ő van ügyeletben?

Hogy kell neki fizetni?

És ha az ügyeletes orvos lesz aki nem az Orosz doktor akkor neki mennyi pénzt kell adni? Továbbá a bábának a nővérnek kell-e adni valamennyit? Egyik ember azt mondja kell másik azt hogy nem.



#szülés #terhesség #Debrecen #Hálapènzt #Droroszgergo
2022. dec. 5. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Senkinek nem kell adni semmit!

Amiről írsz, az már konkrétan bűncselekmény.

2022. dec. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

"A 2021. január elsején életbe lépett törvénymódosítás szerint hálapénzt adni és elfogadni egyformán bűncselekmény."


Magyar Orvosi Kamara:

[link]



Illetve:

[link]

2022. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
TILOS a hálapénz. Ha rajtakapnak, te is felelősségre vonható vagy.
2022. dec. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell adni senkinek semmi pénzt. Ha beindul, aki épp ügyeletben van annál szülsz. Én attól függ mennyire lesznek kedvesek, majd a csecsemősöknek lehet hozatok be egy doboz csokit. Meg a dokinak, akihez magánba jártam is viszek majd be a 6 hetes kontrollra. Ennyi.
2022. dec. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel állami kórházban fogsz szülni, kötelesek ellátni nyilván ingyen, neked nem kell fizetned bárki is foglalkozzon veled. Én is így vagyok ahogy Te, bárki lesz ügyeletben mindegy, hiszen nem a magánrendelőben szülök, hanem a kórházban...
2022. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy adj, ma már büntetik. Azt is aki adja.
2022. dec. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
A legnagyobb poén az, hogy a legtöbb orvos ugyanúgy kapja a hálapénzt mint a fizetésük brutális megemelése előtt, így most már tényleg g@nnyesre keresik magukat. Sajnos még mindig vannak félkegyelmű idi@ták akik megoldják, hogy bonbonos dobozba vagy akármibe rejtik el a hálapénzt, és így simán megy minden tovább ahogy azelőtt.
2022. dec. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!