Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi volt/nem volt másodszorra...

Mi volt/nem volt másodszorra a kórházi táskátokban, ami eltért az első alkalomtól?

Figyelt kérdés
Ha először szülsz, de van valami olyan, amit tudod, hogy viszel és nem általános, akkor az is érdekel. Mindenkinek köszönöm! :)
2023. ápr. 9. 10:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Masodjára vittem tálcát a kajához (nálunk nem volt, és egy szalvétán kenegettem a zsemlét elsőnek)

Kevesebb pelenkát és textilpelenkát vittem, mint először. Több nasit vittem. :)

Vittem egy kis legyezőt is, mert nyáron szültem, és jól is jött a fülledt szobában.

A többi kb ugyanazt volt, mint elsőre.

Amit kellett volna még vinnem, az egy fülhallgató. Jól jött volna.

2023. ápr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Vittem aranyérpárnát, így tudtam ülni. Első után csak fekve léteztem a gátseb és a babafejnyi aranyér miatt.

Aloe spray helyett octeniseptet vittem a gátsebre, sokkal hatékonyabb volt.

Isotóniás italt a vajúdáshoz, szoptatás alatt is jól jött.

2023. ápr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
A másodikhoz fogok vinni ágyra való eldobható alátétet, mert az első után nem volt, minden csurom vér lett és sokszori könyörgés ellenére sem sikerült tiszta ágyneműt kicsiholni a kórházból.
2023. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
3, többre mész bugyipelenkával. Az nem ázik ki és nem csörög alattad, nem izzadsz rá.
2023. ápr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Azt is viszek, az a másik, de a szülés után közvetlenül már folyt minden irányban, és át is áztam. Ebből jöttek a gondok.
2023. ápr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nekünk szerencsére volt tálca. A legyező viszont nagyon jó ötlet, én is nyáron szültem az elsőt és a mostanit is akkor fogom és meg lehetett sülni a melegben. Múltkor ellopták a kórházban a telefonom, ha már az lesz legalább, ezerszer szórakoztatóbb lesz bent lenni, viszont viszek akkor ahhoz is mindent.

2-es az Ocitanisept csinált mást, mint fertőtlenített vagy csak arra használtad? Múltkor nem használtam semmit gátsebre, de van itthon Ocitanisept, el tudom vinni.

Valami eldobható lapot biztos, hogy viszek, nekem is nagy bajom volt, hogy tiszta izzadt, véres voltam, pedig Tena pelenka volt rajtam, de ömlött belőlem a vér és nem cseréltek ágyneműt, hiába kértem.

Még azon gondolkozom, hogy a babát még múltkor félig véresen adták nekem, és a magzatmáz miatt nincs fürdetés sem. Lehet, hogy még viszek egy törölközőt is, hogy legalább a hajából ki tudjam mosni a vért, a bőrét meg törlőkendővel megtörlöm, mert az sem volt túl higiénikus 35 fokban.

2023. ápr. 9. 15:41
 7/18 anonim ***** válasza:
36%

Ha korhazban szultem volna a masodikat is, akkor a gyerekdoki irasos igazolasa lett volna meg nalam, hogy hazamehessunk meg aznap ambulansan.


De nem ott szultem, amit viszont hasznaltam, es uj volt az elso szuleshez kepest, az ilyen hutheto zseleparna az alfelemre, always eldobhato bugyi, eldobhato lepedo/alatet.

2023. ápr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon gondolkozom rajta utolsó. 12 hónap lesz a kicsik közt, még sosem aludtam ott, ahol nem volt velem a lányom. Megkérdezem majd a gyerekorvost, hogy mit gondol. :)
2023. ápr. 9. 16:06
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

ambulánsan szültem mind 2x (télen). szóval max papírok voltak nálam, betét a szülés utánra, váltás bugyi.

ööö gyerekorvos a férjem :)


otthon utána mind a két esetben ugyan azt a zselés párna volt a gátamra (gátvédelem esetén is jó) alátét (hátha átvérzek) és ennyi

2023. ápr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Esetleg le tudnád írni, hogy mi kellett az ambuláns szüléshez? Papír a gyerekorvostól, hogy kijön minden nap megnézni a picit és annyi? És szülés előtt mondtad, hogy ambuláns szülés lesz és még aznap mehettél? A bcg oltást ott gyorsan beadták?
2023. ápr. 9. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!