Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi volt/nem volt másodszorra...

Mi volt/nem volt másodszorra a kórházi táskátokban, ami eltért az első alkalomtól?

Figyelt kérdés
Ha először szülsz, de van valami olyan, amit tudod, hogy viszel és nem általános, akkor az is érdekel. Mindenkinek köszönöm! :)
2023. ápr. 9. 10:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

gyerekorvos velem lakik lévén a férjem így 24 órában velem volt az első 2 hétben mindkétszer :D előre a szülésszel közöltük az ambuláns szülést - ismeri a férjem gyerekkori barátok és az egyetemet is együtt végezték.

nekem ennyi

de hogy másnak mi kellene azt nem tudom.

2023. ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ohh, hogy a ti gyerekorvosotok is ő volt, nem csak tudott írni egy papírt... :D Nagyon rafinált.

Köszönöm szépen a választ, ezek szerint akkor nem kellett a gyerekorvoson kívül más orvost felkeresni, mint pl. ha valaki otthon szeretné szülni a babáját.

2023. ápr. 9. 18:18
 13/18 anonim ***** válasza:
63%
hát miért választanék mást ha a férjem az? nem lenne logikus lépés.
2023. ápr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem minden korhazban partnerek, ennek erdemes elore fb csoportban utanajarni, hogy az adott kirhazban erdemes-e szolni elore (altalaban nem).


A menete altalaban ugy nez ki, hogy

1. a gyerekorvossal leegyezteted, hogy viheted hozza a kotelezo vizsgalatra, ami normal esetben a korhazban lenne, vagy kijon hozzatok, errol ad egy igazolast

2. Szules utan a vizit elott megkered a szobatarsad, hogy legyen jelen tanukent

3. A vizit elott nem szolsz semmit, megvarod, meg megvizsgaljak a babat, es elmondjak, hogy minden rendben. Ha korabban szolsz, akkor sajnos akar ki is talalhatnak barmit, es meg igyis huzhatjak az idot a papirmunkaval. Viszont igy vannak a legjobb eselyeid.

4. Ha minden rendben a babaddal, elohuzod ott helyben a papirdlt, es elmondod, hogy akkor ti most hazamentek, mert otthon var az egy eves gyereked is, itt az igazolas a gyerekorvostol. Es kikered a zarojelentest, amit adott esetben meg is kellhet surgetni, ha nagyon ulni akarnak rajta.

2023. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

#13 Arra gondoltam, hogy esetleg másik körzetben dolgozik, mint ahol laktok, és nem tudjátok őt választani. De ha ott dolgozik vagy megoldható, akkor persze, logikus.

#14 Köszönöm! Nálunk úgy volt, hogy szülés után, amíg engem varrtak, addig méregették a babát, és utána legközelebb másnap hajnalban nyúltak hozzá. Akkor ilyenkor pl. egy napot azért bent kell maradni? Soten szülök, piszkálom őket akkor az ezer kérdésemmel, de figyelek, hogy minél kisebb eséllyel tudjanak bent tartani minket valami álindokkal. Köszönöm szépen!

2023. ápr. 10. 06:49
 16/18 anonim ***** válasza:
50%
Altalaban 12 ora a minimum. Sotenviszont mar viztos volt ra pelda, ugyhogy erdeklodj az ott szultek kozott.
2023. ápr. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Na, ezt sem tudtam. Köszönöm! :)
2023. ápr. 10. 08:18
 18/18 anonim ***** válasza:
Másodszorra kényelmesebb papucsot viszek, és több alsóneműt mert 5 napig voltunk a kórházban így kimostam és megszárítottam az alsóimat, és a zoknimat. Plusz több wc papírt viszek, nem csak 1 tekercset, na meg 2 törölközőt.
2023. ápr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!