Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért ér kevesebbet a császáro...

Miért ér kevesebbet a császáros szülés?

Figyelt kérdés

Még nem szültem, de nagyon érdekelne, ki miért érzi feljebbvalónak a hüvelyi szülést?


Én pl csak orvosi segítséggel tudtam teherbe esni. Más császárosnak meg azonnal, spontán megfogant a babája. Szóval, én meg akkor érezzem úgy, hogy nem is vagyok nő, mert nem tudtam spontán teherbe esni?

Bocs, de most a hormonok miatt érzékeny vagyok, és olyan rossz itt olvasni, hogy milyen rosszul érzik magukat a császáros anyukák. Nekik üzenem: Sok hüvelyi úton szült nő meg nem tud teherbe esni segítség nélkül. És igenis, mindenki ugyanolyan ÉDESANYA, függetlenül a teherbeesése, és a szülése módjától. Nem azért lesz valaki nő, mert keresztülcsúszik a hüvelyén egy ember, vagy, mert konkrétan pénisz juttatta belé a hímivarsejteket. Ébredjetek már fel!!!!

Mégegyszer bocsánat mindenkitől, de ezt le kellett írnom...


2010. okt. 8. 13:55
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
83%
Én nem érzem kevesebbnek emiatt magam, mert császárral szültem! Nekem a lényeg az volt mikor vajúdtam már 12 órája hogy kint legyen már a gyerek, mindeggy hogy hol jön ki, csak ne fájjon már, és had lássam a babám:)
2010. okt. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Itt mindig ez megy, császár kontra hüvelyi, anyatej kontra tápszer meg hasonlók. Buta aki ez miatt feljebbvalónak érzi magát. Nekem simán jött össze a babám és hüvelyi úton szültem, de pl tesóméknál lombikkal lettek az ikrek, barátnőmnél meg császár volt. Attól még így van ahogy leírtad ugyanolyan édesanyák vagyunk!

VIszont annyit még meg kell jegyeznem hogy a császár akkor is hasi műtét még ha vajúdás is van előtte.

2010. okt. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Gratula a jövevényhez!

Ez csak olyan butaság szerintem, hogy a term. úton szülők közül néhányan!!! úgy gondolják, hogy a császárosok meg sem szenvednek, mint ők.

Egyébként nem a teherbeesés vagy szülés módja teszi az édesanyát, hanem az, hogy hogyan bánik, hogyan neveli a gyermekét.

Ne húzd fel magad ilyen butaságon.

Egyébként a császár sem leányálom. Így vagy, úgy, lényeg, hogy a baba és a mama egészséges legyen, és szeressék egymást.

pfű, ez utóbbi kicsit nyálas lett, de ez az igazság.


Jó babavárást!!!!

2010. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 Nikcsi ***** válasza:
89%

Szia! En termeszetes uton szultem kettot, viszont az egyik egyaltalan nem szopizott, a masodik is csak par honapig. Nem erzem ugy hogy kevesebb lennek en es a babam mint az anyatejesek. Te se erezd igy. Akik meg igy gondoljak le vannak ejtve, abszolult nem ezen mulik hogy valaki jo edesanya.

Ja, az en gyerekeim bolcsisek is lesznek, masok szerint ezert is szar anya vagyok. Meg az elsovel nem volt legzesfigyelom ezert is szar anya vagyok. Itt Angliaban nem kell kulon D-vitamint adni a babaknak, otthon ezert is szar anya vagyok es meg sorolhatnam.

Nekem az a legfontosabb hogy este elalvasnal a nagyobbik fiam mindig szeretetteljesen szemembe nez es megsimogatja az arcomat. Nekem csak ez szamit.

2010. okt. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez embertől függ. Van olyan ismerősöm akinek szakemberrel kellett feldolgoznia h császárral szült, másnak semmi problémát nem okoz hogy mindhárom gyereke császárral lett meg, harmadik meg eleve azt szeretett volna hüvelyi helyett,,, (szerencsére az orvosa lebeszélte róla).


Én a magam részéről nagyon örülök hogy gyorsan, könnyen megszültem a gyerekeimet de nem érzem magam ettől se többnek, se kevesebbnek:) És mondom, érdekes mód én ritkán találkozom azzal hogy aki császáros az felhozná ezt így témának hogy jaj akkor ő mennyivel kevesebb,,,


Gratulálok neked a babásodáshoz :) Az is végeredményben mindegy hogy hogyan sikerült a cél az EGÉSZSÉGES baba:))

2010. okt. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell vele törődni! A 2. nak igaza van abban, hogy itt mindíg ez megy (anyatej és táp, új, vagy használt, humeopátia és gyógyszerek...stb.) SAJNOS!!! Ezek azok a témák, amik semmit sem számítanak az életben, függetlenül attól, hogy ki mit mond. Lásd a többi téma hozzászólóit- 36hetesen elvesztett magzat, 2 gyermekkel özvegyen maradt nő, abból az egyik 1 hetes. Minden féle fogyatékkal, vagy súlyos betegséggel született gyermekek. Ezt az oldal úgy kell felfogni, hogy amikor ráérek, van mit olvasni. És ha meg akarok valamit gyorsan kérdezni, mert nincs időm utánaolvasni, legyen gyors segítség. Ennyi, és ennél nem több. Senki sem ér kevesebbet a másiknál azért, hogy milyen úton szült.
2010. okt. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
63%
Én csak spontán szültem kétszer. Az elsővel a poklok, poklát éltem át. A nővérem programozott császárral szült, fogalma sincs két szülés után, milyen vajúdni. Ellenben én szülés után szaladtam a gyerekeimért a csecsemősökhöz, míg ő szenvedett, mint egy kutya. Nem kevésbé fájdalmas az egyik, mint a másik, csak míg a spontán szülés inkább előtte, a császáros utána fájdalmasabb. Ennél már csak egy sokkal rosszabb van: az a szerencsétlen anyuka, aki vajúdik X órát, aztán megcsászározzák. Na ő, aztán megdolgozik az anya szerepért.
2010. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
60%

Szia

Nem a császáros szüléssel van a probléma. Nem az a baj, ha valaki így szül, hanem amikor előre kijelenti, hogy így fog szülni.

Én hármat szültem, kettőt hüvelyi úton, egyet császárral. mind a hárommal megszenvedtem, mindet túlhordtam, vajúdtam, stb. Nem érdekelt, hogy be kellett feküdnöm túlhordás miatt, itthonhagyni a nagyokat, mert a gyerekkel együtt sok mindent vállal az ember.

DE

Volt egy szobatársam, aki rendelésre szült császárral, és ezt nem is tagadta.

37. héten császározták, mert meglátott egy striát a hasán, és nem akarta, hogy tovább nyúljon a bőre. A gyerek 1,9 kilóval született. Közölte, hogy kér gyógyszert, mertha bedurran a melle, akkor lógni, fog, tehár még a tejbelövelés előtt állítsák le.

Nem szegény, nem buta, középiskolai matek-fizika szakos tanárnőről van szó. A férje üzletember, 500.000 Ftot adtak a dokinak, hogy minden úgy legyen ahogy ő akarja.

Reggel bejött, fél óra múlva már altatták (nem gerincbe), mert ő nem akar rá emlékezni. Első nap még a gyerekét sem nézte meg.

Én ezeket az anyákat nézem le.

Az sem normális, aki csak azért nem írja alá császár beleegyezését, mert akkor nem szülhet természetes úton.

Én mindhárom gyerekemet imádom, mindért megszenvedtem, és mindig az ő érdeküket néztem. Mikor túlhordtam, akkor is tudtam, hogy majd eljön az ő idejük is :-D

2010. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
76%

Mindegy hogy megy be és utána hogy jön ki. A lényeg, hogy szeretetteljes légkörben nőhessen fel és felnőttként egészséges személyiségű, megfelelő erkölcsi értékekkel rendelkező ember váljon belőle. Lehet vitázni, de nem érdemes....vége soha nem lesz.

Elsőre sikerült teherbe esnem és hüvelyi szülésem volt, de ha ránéz valaki a gyermekemre ne ez érdekelje, nincs a homlokára írva és azoknak a babáknak sincs akiknek kicsit segíteni kellett.

2010. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk is nehezen jött a baba és 2 császáron vagyok túl, tudom miről beszélsz. Azt tudom tanácsolni, hogy ne foglalkozz ezzel. Egyszerűen kerüld el ezt a témát, ne olvasgass róla, mert teljesen fölöslegesen fecséreled erre a lelked és tested energiáját.

Próbáld meg a saját lelkedben renbe tenni a dolgokat, mert szülés után csak még több hülyével fogsz találkozni és sokkal "keményebb" témákban fogják osztani az észt, gondolok itt a szoptatás és gyermeknevelés témakörre.


A lényeg, hogy te tudod, mi a fontos: először is, hogy sikerült teherbeesni, sikeresen kihordani a terhességet úgy, hogy a te egészséged is megmaradt és a baba is egészséges, károsodás nélkül megúsztátok a szülést (mert ez a fontos) és szeretetben nevelitek a babát.


Tudod, én az ilyen embereket berángatnám egyszer egy gyermek onkológiai osztályra, hogy nézzenek körbe és mondják el az ott lévő anyukáknak, hogy mennyire fontos hogyan szül az ember...

2010. okt. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!